Plug - osnovna tema

Odradjeno,svaka cast.Nebrini ima to jos da ore i to dugo.:ppozdrav:
 
Nisam je ubacio posto je bila caura u drugoj strani grede pa nije mogla da se ubaci,samo su spolja ploce zavarene i varene su rupe.Nadam se da ce drzati.
 
Nisam je ubacio posto je bila caura u drugoj strani grede pa nije mogla da se ubaci,samo su spolja ploce zavarene i varene su rupe.Nadam se da ce drzati.

Djeluje jako dobro uradjeno, varovi su naprosto savršeni, dužina varova je veoma velika a i ploče djeluju dosta debele. Velika je šteta što unutra nije ništa ubačeno, trebali ste bar neke uže ploče ili 4 kvadratne cijevi nešto deblje stijenke u ćoškove i zavariti ih kroz rupe ali mislim da ni ovako neće biti problema. Malo me brine geometrija grede, nadam se da nije došlo do krivljenja prilikom zavarivanja jer se radi o velikoj dužini a to bi kutija onemogućila. U svakom slučaju, ova reparacija je dobro odradjena i mislim da se plug neće lako oštetiti, bar ne na tom mjestu. Sledeće mjesto gdje bi moglo doći do oštećenja (lomova) posebno u ovako tvrdom oranju kao voe godine sa mnogo vibracija su ivice varova, no majstori su izgleda mislili na to pa su krajeve ploča zakosili. Na taj način dobijena je veća dužina vara i značajno je smanjena mogućnost loma na granici zavarenog spoja (gdje je materijal inače jako oštećen usled zagrijavanja) jer krajnji varovi ne stoje okomito na osu grede već su pod uglom. Da, vrlo zanimljivo riješena reparacija, vidi se da ju je radio neko sa iskustvom i poznavanjem materije.

Edit

Sad sam opet gledao sliku i zaista moram pohvaliti zavarivanje još jednom jer se vidi da je materijal grede zaista malo oštećen zagrijavanjem a to se vidi na detalju sa slike

1605jr.jpg


Po sagoreloj farbi se vidi da je zavarivano jako pažljivo i sa minimalnim unosom toplote u materijal. Sa slike mi se čini da je pojas spaljene farbe tek možda 2-3cm širok tako da sam sad ubijedjen da nećeš imati problema sa plugom. Da je farba oštećena na većoj udaljenosti od vara to bi značilo da je materijal pregrijan tokom zavarivanja i da je došlo do promjene strukture u krupnozrnastu koja je jako kruta i sklona lomu. Na maloj udaljenosti od vara takve promjene su znatno manjeg intenziteta iako su temperature veće pošto legirajući elementi u dodatnomm materiju (žici), brže hladjenje i zaštitna atmosfera to sprečavaju.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam danas kod kolege koji je skinuo 5 glavu sa pluga a u pitanju je VN 1050 XMS i deblina grede u odnosu na ovaj plug je značajno deblja da ne preteram skoro duplo.Mislim da je taj plug preslab za traktor od 225 ks i za ovu sušnu sezonu oranja te ti predlažem da smanjiš dubinu i brzinu i da otvoriš četvoro očiju dok oreš.Reparacija je za ocenu 5 ali na plugu su ostala još kritična mesta pa mi pade na pamet da ne bi bilo loše takve ploče navariti i na prve dve glave.
 
Da i ja predložim nešto.Prodaj ti to dok je još u jednom komadu ili sačekaj neko bolje vreme za oranje pa dovrši tako ovu godinu.
 
Moram da pohvalim varove,stvarno su EXTRA!Ovo se retko vidja,takodje slazem se sa kolegom Zrenjanincom
.Mislim da je taj plug preslab za traktor od 225 ks i za ovu sušnu sezonu oranja te ti predlažem da smanjiš dubinu i brzinu i da otvoriš četvoro očiju dok oreš.Reparacija je za ocenu 5 ali na plugu su ostala još kritična mesta pa mi pade na pamet da ne bi bilo loše takve ploče navariti i na prve dve glave.
 
Dali plug vogel noot L 950 moze da zaorava kukuruzovinu posle braja kukuruza beracem,dali je nizak ili provlaci masu,molio bih kolege koji ga imaju da mi odgovore?

Neznam za beračem, ali za kombajnom zmajem 142 ako se ne istarupa na vrijeme onda bude katastrofa za oranje. Potrebno je što prije istarupati da se masa od kukuruzine istrune onda ide super.
 
a moze i sa seckom na adapteru, uradio mi drugar na 142... i sa pretpluznjacima sve zatrpa, skoro i da nema zagusenja, samo mi deflektori losi, pa se malo vidi odozgo kukuruzovina. nisam stigao da kupim ove klasicne, nego su oni kao ajkulino pero,ako neko video takve, skoro i da nerade nista, tako je plug stigao od preko...
 
Neki kazu da ne moze da zaorava neki kazu da moze planiram da kupim L950 za belarusa 820 pa zato pitam,sad imam imt 756 3*30 prosle godine sam zaoravao kukurzovinu ali bilo je kise pa je bila slepljena za tlo sve sam zaorao,ove godine ne mogu gusi nizak je plug, koliko je vislji L950 i uopste dali je vislji od imt 756,
 
dnanas bio u Aradaču kod ZR. a svratio u Ninkov trgovinu poljo masinama, malo razgledao plug onaj Leopard, ne izgleda lose sve je masivno odradeno, šta mislite kakvi su ti plugovi?

@dragankovacev deflektori ne idu sa predpluznjacima jer tad nemaju svoju svrhu
 
Treba dobro da se razmisli kad se kupuje plug , 1000e gore ili dole to je nista na ukupnu cenu pluga . Ako uzmemo da je jedan 3 brazde obrtac nov preko 10 000e. Ipak se plug kupuje jednom u 30god.
 
I ja sam danas malo njuškao po oglasima i nađem jednog Leoparda 2 x 10".Kako bi se taj plug "slagao" sa Vladimirecom i koja je max dubina oranja sa njim.
Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh