Plug - osnovna tema

U Kandskom poljoprivrednom univerzitetu, visi plakat, na kome je napisano: "Jedan Nemački naučnik, (Saks) Napravio je veću štetu, na celom svetu, nego svi nemci u drugom svetskom ratu" Pitanje za Vas Moji ratari, šta mislite šta je taj Saks izmislio?
Da nije biciklo?
 
U Kandskom poljoprivrednom univerzitetu, visi plakat, na kome je napisano: "Jedan Nemački naučnik, (Saks) Napravio je veću štetu, na celom svetu, nego svi nemci u drugom svetskom ratu" Pitanje za Vas Moji ratari, šta mislite šta je taj Saks izmislio?


Kratkoročne i dugoročne kredite za poljoprivredu.
 
da se razumemo kolega , postoje i na ovom plugu (kao i na mnogim) sigurnosni vijak... ovde se radi o zamoru materijala usled vibracija i koncetracije napona u predelu osovine il čaure (šta god bilo na tom mestu)...
Još bi dodao i neadekvatan agregat,tj prejak traktor za gredu od 7mm debljine zida.
Glavaš za koliko ks je plug namenjen?
 
izmislio je vrucu vodu:osmeh:

---------- Poruka napisana u 22:36 ---------- Prethodna poruka je at 22:34 ----------



---------- Poruka napisana u 22:38 ---------- Prethodna poruka je at 22:36 ----------

kako vam izgleda moj plug
35heemc.jpg
2ex0l1e.jpg
Izgleda odlicno,kako se pokazao u praksi.Sa cim ga vuces?
 
mirko 015 vučem ga sa 820 mtz na 14 je coli i traktor ga vuče jako lagano (kod nas inače 80 ks bez problema vuče tri brazde?a zaorava veću kukuruznu od vogela i lakše se vuče , čim krećeš odmah grize u zemlju ne vuče se odgore kad je tvrdo a cijenom je dosta pristupačan 2000 eura nov bez crtala samo sa točkom
 
stvarno je dobar pa samo na raonike daju garanciju 100 hektara a originalni košta 30 evra i deblji je od standarnih
 
Voleo bih da se sad javi jedan stari clan foruma, poreklom iz Banata :osmeh: , da ponoivi ono sto je napisao da nema nikakve potrebe za autoreset oprugama i da je promasaj Kvernelanda.
Zasto neki plug kosta vise, a neki manje vidi se kad dodju muke u oranju , a ne kad se ore "pepeo".
Onaj ko nije koristio autoreset plug taj nezna sta to znaci.
Cici da li si izlomio plug?

Da nisam imao autoreset na plugu ove godine ni fabrika srafova ne bi mogla da me snabdeva sa srafovima i ko zna sta bi se sve izlomilo na plugu. Pre neki dan je otac prilikom oranja zakacio jedan poveci komad kamena i samo je puklo odjednom nesto i kada se okrenuo video je kako se pluzno telo koje je uhvatilo kamen vraca u zemlju i nastavlja da ore kao da se nista nije desilo. Pre dve godine je isto otac orao i vozio je polako pored jedne bandere i zakacio ispod zemlje neku debelu sajlu ( pojma nemam za sta je to sluzilo ali je bilo zakaceno za banderu ispod zemlje ) i na Alprel plugu otkinuo kompletno +1 od grede. Srecom da su se samo otkinuli svih 6 srafova koji drzi zadnji deo grede za 4 glavu. Uvek sam mislio da na plugu prvo puca sigurnosni sraf pa ne moze da se polomi greda ali izgleda da nije bas tako. Na Alprelu sigurnosni sraf nije pukao.
 
U Kandskom poljoprivrednom univerzitetu, visi plakat, na kome je napisano: "Jedan Nemački naučnik, (Saks) Napravio je veću štetu, na celom svetu, nego svi nemci u drugom svetskom ratu" Pitanje za Vas Moji ratari, šta mislite šta je taj Saks izmislio?

Da ne misliš možda na Njemačkog naučnika Libiga, on je izmislio nešto bez čega se danas nebi moglo prehraniti ni 1 a kamoli 7 milijardi ljudi.
 
Nazad
Vrh