Plasman zamrznute maline

Druze,ovo je tema koja se tice nas koji imamo mini hladnjace i itekako nas interesuju brige velikih hladnjaca i stanje izvoza,jer od toga zavisi i plasman nase maline i prodaja ogodisnjeg roda.Nije tacno da su svi prodali malinu po super ceni,jer su male hladnjace u Srbiji pune robe,sto,pretpostavljam u Bosnu nije slucaj,posto su malinu iz Bosne pokupovali izvoznici iz Srbije jos u julu/avgustu.Koliko ti imas maline za prodaju? #sove
 
Poslednja izmena:
Ima ona izreka: "Najebe mudri k'o i ludi..." Odnosno i dalje pretpostavljam da vas farbaju hladnjacari iz nekih svojih razloga... dal je u pitanju kvalitet robe... ili bi vi hteli vecu cenu.... ili sto pokusavate da im preuzmete posao... :) ili nesto trece neznam.... al sigurno nije zato sto je EU trziste prezasiceno malinom!!!! Neide mi u glavu da su otkupili svu sirovu malinu po dobroj ceni, a da sad nece da uzmu tu vasu zaledjenu... Tu smrdi nesto... Ako hoces spojicu te sa svojim otkupljivacem, pa ako kako kazes da ima veca kolicina maline, garantujem da ce biti zainteresovan.
Ja vise nemam nista za prodaju, jer sam cak i sadnice rasprodao, pa tako da do sledece berbe trosimo gotovo.... :)
 
Mozes me povezati sa kupcem,to je uvek potrebno,pogotovo sada.Kolicine nisu problem,problem je cena...
 
Poslao sam ti u PP.
A posto ste se upustili u kocku morate da se tako i ponasate, tu se nekad dobije,a nekad izgubi. Najgore je sto tu ima puno vecih igraca koji diktiraju cenu i pravila. Letos ste tu istu malinu mogli lako da prodate za oko 280 dinara sto je bila solidna cena... al posto ste hteli vise... sad ne placite i strpljenja malo sve ce to otici.. ;)
Najveca potrosnja maline i jeste oko nove godine...
 
Sove ;
Ovo sto kazes da nasi uvoze poljsku malinu pa je onda izvoze za EU.... nemam mi neke logike niti racunice all ajd ako ti kazes.

Nema logike da naš hladnjačar kupi jeftiniju Poljsku malinu i da je prodaje kao našu? Razmisli ponovo. Seti se koliko je ove godine cena otkupa u Poljskoj a koliko kod nas. Lično sam gledao istovar Poljske maline u Ariljskoj najvećoj hladnjači pre dve godine. Da ti ne pišem šta radnici misle o toj malini kad je prebiraju. Samo nemojte opet pisati da lažem.
 
hladnjace koje su otkupljivale kod nas polku i polanu imace gubitke, a hladnjace koje su uvozile iz poljske iste te sorte su na dobitku
 
Ljudi... ja zivim i rodjen sam u bosni.... a majka mi je rodjena, a i dan danas govor nije promenila 100% Nislika!!!!! I nemoj vise da se lazemo.. i da vam ja kupce nalazim... od sad cu proviziju da uzimam... ;)
 
. Osnovna stvar je da je vecina proizvodnje republike Srpske a deo i federacije namenjena Srbiji. Nasi veliki igraci su uveliko tamo i kupuju sve. Ista stvar je i sa kosovom sva malina dolazi u Arilje. Mada ima i istine u tvojoj prici 280 jeste bila solidna cena ali niko bije hteo da kupi po toj ceni. Ili hoce da uzme ali kes kad dobijes. Tako da mani nas tih prica zovi poslodavca i dogovori tekst sledece poruke.

- - - - - - - - - -

Neprikladno obracanje?? Covek je bot za nekoga. Savko ko prati iole trzisteu zadnjih par meseci ,a prate svi koji imaju ledjenu malinu znaju da je taj post tu samo da maze oci. Isto kao i jos x hladnjacara koji se pojavljuju ovde. Ne pricam o malim hladnjacama vec i velima koji kupuju od malih. Uloga moderatora na forumu bi trebalo da bude i zastita clanova od provokacija koje se pojavljuju redovno. Predpostavljam da pratis trziste koliko toliko i znas da ovaj bosanac samo provocira xsale
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi... ja zivim i rodjen sam u bosni.... a majka mi je rodjena, a i dan danas govor nije promenila 100% Nislika!!!!! I nemoj vise da se lazemo.. i da vam ja kupce nalazim... od sad cu proviziju da uzimam... ;)

svaka tebi cast ako nadjes kupca kako kazes ali mislim da se izuvas pre vremena, na nasu zalost nema zasad nagovestaja od normalne prodaje , poslednja trgovina originala na 205, koga interesuje dacu i ime hladnjace . mada jedan veci ali bivsi hladnjacar me uverava da ce krenuti posle bozica . mozda nije dzabe bivsi :sta:
 
I ja sam cuo neke najave da ce se cena lomiti sredinom januara,brzo ce i to doci
 
Poslednja izmena:
Ariljac80 sto ne prodajete preko vase AGROEKOVOCE zadruge maline zar niste govorili da ce oni najbolju cenu postici i direktno izvoziti
 
Ariljac80 sto ne prodajete preko vase AGROEKOVOCE zadruge maline zar niste govorili da ce oni najbolju cenu postici i direktno izvoziti



Ne treba ismevati druge. Ne vidim razlog. Nisam u toj zadruzi niti im predajem niti su kao što znaš počeli da izvoze malinu. Za informaciju drugima Zadruga Eko Voće napreduje i radi na tome da postane dobar konkurent drugim hladnjačama. Koliko sam čuo odobren im je kredit i uskoro nastavljaju sa gradnjom hladnjače. Uzalud su gubili vreme čekajući pomoć države. U planu je sigurno da ponude svoju malinu stranim kupcima. Za sad imaju saradnika preko koga prodaju malinu tako da ove godine nisu imali problema oko plasmana.
 
Ariljac80 sto ne prodajete preko vase AGROEKOVOCE zadruge maline zar niste govorili da ce oni najbolju cenu postici i direktno izvoziti
Zasto je to nasa,a nije tvoja zadruga?Vidim da si i ti iz Arilja....Zasto bih prodavao preko njih kad nemam veze sa njima,niti sam clan pomenute zadruge?
 
Poslednja izmena:
Da se cena lomi sredinom Januara??? Kada se nije nista nista promenilo sad pred njihov Bozic onda su izgledi da se situacija promeni u dogledno vreme u promilima.... Cena za rolend 2 eura fco Srbija i nema prodaje... Ko je dugo u poslu shvata da promene nece biti ostali se nadaju i nadaju a za sve to vreme gube novac... Moj predlog ko god ima nesto robe neka se resava toga odmah, manje ce se kajati nego ako bude nastavio da ceka...

- - - - - - - - - -

Ne treba ismevati druge. Ne vidim razlog. Nisam u toj zadruzi niti im predajem niti su kao što znaš počeli da izvoze malinu. Za informaciju drugima Zadruga Eko Voće napreduje i radi na tome da postane dobar konkurent drugim hladnjačama. Koliko sam čuo odobren im je kredit i uskoro nastavljaju sa gradnjom hladnjače. Uzalud su gubili vreme čekajući pomoć države. U planu je sigurno da ponude svoju malinu stranim kupcima. Za sad imaju saradnika preko koga prodaju malinu tako da ove godine nisu imali problema oko plasmana.

Zadruga EKo Voce je osnovana sa jednom dobrom namerom ali ljudi koji je vode ce je upropastiti, pre svega jer nece da angazuju strucne ljude po pitanju prodaje i plassmana robe, drugo povezani su sa ELIKSIROM (eliksir im je bio zirant po jednom kreditu kod fonda za razvoj, ovaj podatak mozete naci na sajtu fonda za razvoj) sto im automatski umanjuje kredibilitet kod mnogih i sto ih stavlja u situaciju da nisu bas tako nezavisni kako se predstavljaju... Prava zadruga ono o cemu sam ja pisao treba da bude samostalna i na svojim nogama da radi u okviru svojih mogucnosti i potencijala a ne da bude jos jedan "otkupni centar" jedne velike firma ma bilo kako ona da se zove.

Ipak dole u tom kraju izgleda najbolje jos uvek kod ljudi prolaze price i obecanja koja nisu ni u cemu utemeljena, kao sto je pre par godina jedan covek javno pricao da ce otkupiti basnoslovnu kolicinu maline iz Srbije za Austrijsku firmu za koju niko nikad nije cuo a povrh svega da ludilo bude potpuno doveli su i jednog austrijanca da drzi govore za koga niko nikad nije cuo iz sveta prehrambene industrije i izvoza duboko zamrznutog voca... Sludeti narod koji je dovoljno sam po sebi sludjen je dobitna kombinacija da pojedinci ostvare licnu korist za svoje ili u necije drugo ime.

- - - - - - - - - -

Zasto je to nasa,a nije tvoja zadruga?Vidim da si i ti iz Arilja....Zasto bih prodavao preko njih kad nemam veze sa njima,niti sam clan pomenute zadruge?

To sto niste njihov clan niste nista izgubili, to je samo jos jedna ispostava jedne velike firme i nista drugo. Sve ostalo je dobar marketing vec vidjen kod vas dole na tim prostorima. Meni je trebalo samo 10minuta (bez da okrenem i jedan telefon) da otkrijem o cemu se radi.
 
Da se cena lomi sredinom Januara??? Kada se nije nista nista promenilo sad pred njihov Bozic onda su izgledi da se situacija promeni u dogledno vreme u promilima.... Cena za rolend 2 eura fco Srbija i nema prodaje... Ko je dugo u poslu shvata da promene nece biti ostali se nadaju i nadaju a za sve to vreme gube novac... Moj predlog ko god ima nesto robe neka se resava toga odmah, manje ce se kajati nego ako bude nastavio da ceka...

- - - - - - - - - -



Zadruga EKo Voce je osnovana sa jednom dobrom namerom ali ljudi koji je vode ce je upropastiti, pre svega jer nece da angazuju strucne ljude po pitanju prodaje i plassmana robe, drugo povezani su sa ELIKSIROM (eliksir im je bio zirant po jednom kreditu kod fonda za razvoj, ovaj podatak mozete naci na sajtu fonda za razvoj) sto im automatski umanjuje kredibilitet kod mnogih i sto ih stavlja u situaciju da nisu bas tako nezavisni kako se predstavljaju... Prava zadruga ono o cemu sam ja pisao treba da bude samostalna i na svojim nogama da radi u okviru svojih mogucnosti i potencijala a ne da bude jos jedan "otkupni centar" jedne velike firma ma bilo kako ona da se zove.

Ipak dole u tom kraju izgleda najbolje jos uvek kod ljudi prolaze price i obecanja koja nisu ni u cemu utemeljena, kao sto je pre par godina jedan covek javno pricao da ce otkupiti basnoslovnu kolicinu maline iz Srbije za Austrijsku firmu za koju niko nikad nije cuo a povrh svega da ludilo bude potpuno doveli su i jednog austrijanca da drzi govore za koga niko nikad nije cuo iz sveta prehrambene industrije i izvoza duboko zamrznutog voca... Sludeti narod koji je dovoljno sam po sebi sludjen je dobitna kombinacija da pojedinci ostvare licnu korist za svoje ili u necije drugo ime.

- - - - - - - - - -



To sto niste njihov clan niste nista izgubili, to je samo jos jedna ispostava jedne velike firme i nista drugo. Sve ostalo je dobar marketing vec vidjen kod vas dole na tim prostorima. Meni je trebalo samo 10minuta (bez da okrenem i jedan telefon) da otkrijem o cemu se radi.
Dobro sam upoznat kako funkcionise pomenuta zadruga,zato i nisam clan.
 
Zasad moraju ovako a ubuduće će mo videti. Svaki početak je težak. Oni su izabrali lakši i sigurniji put. Bitno je da su svima koi im predaju isplatili.
 
Iz njihovog dosadasnjeg rada ja ne vidim sta to oni nude a da to ne nude i drugi (a da nije zadruga u pitanju) da bi npr mene ili bilo koga drugog ubedili da postanem njihov clan? Trude se oni, rade, ali se bojim da ne bude na kraju nesto sto je vec vidjeno dole kod vas samo ovog puta u malo drugacijem marketinskom izdanju....

Koji je to njihov put, sta su to oni izabrali? Prave hladnjacu i sta, hladnjaca ce da sama sve radi...? Ja sam pisao kako se postavlja jedan takav ozbiljan sistem ali mi to na sve lici osim na sistem i osim na nesto ozbiljno. Odbijeni kod fonda, zasto, nemaju dovoljno kapitala za taj poduhvat....

Pisao sam ko nije spreman da plati ulaznicu za zadrugu nemoj da u istu ulazi, jer x puta na x primera se videlo da nesto sto se dobilo dzabe se na kraju ne ceni i ne postuje a samim tim i brzo propada, nije trzisno odrzivo a nikome treba da to bude jos jedna neuspesna prica jer toga smo se svi nagledali dosta puta do sada....

Pojava jednog velikog igraca u celoj toj prici meni ne deluje ohrabrujuce, jer to znaci da ce biti ograniceni po pitanju svoga razvoja, tj radice za druge i za male novce... Da li je to neciji cilj? Da li je cilj da u celoj toj prici par ljudi ima korist a ostali da rade za slicne ili iste novce koje bi dobili da svoju malinu prodaju bilo gde drugde?
Ili cilj treba da bude da svi zadrugari maksimalno uvecaju svoj profit i obezbede plasman za svoje proizvode tako sto ce na trziste izaci samostalno, tako sto ce imati potpunu kontrolu u svim procesima od proizvodnje do izvoza... Zadruga treba na jasan i nedvosmislen nacin svima da pokaze da proizvodjaci uclanjenem u istu dobijaju brojne prednosti npr povoljnija nabavka repromaterijala, veca otkupna cena od drugih na trzistu i slicno....

Zelim im svu srecu ali iz iskustva vidim da se "iza brda nesto valja" a to nesto nece doneti nikakve dodatne benefite clanovima zadruge ni sadasnjim ni buducim...
 
Nazad
Vrh