Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Aca77

Ja podrzavam svaki oblik udruzivanja i svaku ideju ali samo ta ideja mora da bude realna.

@travian

Ja serpe i lonce nisam lupao tamo negde pre 17 godina kada su svi poverovali da ce poteci odjednom med i mleko... Ja nisam nisam ni zadruge unistio... Narod je hteo i narod je izabrao liberalni kapitalizam i zato sada neka uziva u plodovima istog...

Nisam nista od navedenog samo sam realan...
 
Zdravo forumaši:cao:
Prvi put sam na forumu, kao učesnik u raspravi, mada sam dugo bio voajer na blogovima o ceni maline i kupine predhodnih godina:osmeh:. Hteo sam da pitam Markonatora sa kog dela Kopaonika dolazi, da bih imao bližu orjentaciju o ceni maline na lokalu. Kod nas postoji na desetine manjih i većih hladnjača, konkretno kod mene u Lepencu tri četiri, ali cene nema. Do sada koliko je meni poznato najtvrdji stav pri odredjivanju cene na lokalu imala je hladnječa Sweet home, mada ni drugi nisu ništa bolji obzirom da sa cenom svake godine kaskamo u odnosu na ostatak srbije u proseku za tridesetak dinara godišnje. Konkretno moja prosečna cena za berbu 2015 sa prevozom je bila 202 RSD, a prošle godine oko 170 RSD. Ove godine očekujem veći prinos, ali ne onako dobar kao 2015 kada se nešto i zaradilo ali i potrošilo::novac:: Malo sam nabacao puno stvari na jednom mestu, izvinjavam se, samo zelim brzo da se integrišem na forum:osmeh:
Hahahhaha ovaj sto zeza pola u predhodnoj poruci moze da ti sredi za sweet home ima dobre veze tamo

- - - - - - - - - -

Ljudi blokadama cete dobiti samo batine nemojte se zajebavati bolji velike hladnjacare uvo za njihove kooperante sa manjim hladnjacama,a kamoli za proizvodjace. Jedino resenje je ponudio pole a vi kako hocete. Pokusali su tako i Ariljci na rampi pa samo dobili batine. Nase hladnjacare moze samo da zabrine manjak robe apsolutno nista vise.

- - - - - - - - - -

Najnovija proverena info. Cena nece ici preko 180din ukoliko je neko ne potera. Isti akter kao i proale godine rekao da ne pominjem ime.
 
@Pole

Hajde ako mozemo vas komentar da cujemo na ovu situaciju, pocetak je berbe, zasto nema trzisne utakmice, jer ko kome moze da brani za svoje novce da placa i 300 dinara samo ako ima racunicu i ako zna sta ce posle da radi sa tom robom. Makar je na pocetku lako placati jer su kolicine male, sta se desava na trzisrtu voleo bih da cujem...

- - - - - - - - - -

@bojcetic

Ja nudim resenje, za sve postoji resenje ali mora da se radi. A blokirati puteve, javna dobra zbog toga sto neke privatne firme vama nece nesto da plate koliko ste zamislili to samo vodi u anarhiju, niti je demokratski niti je realno ni moralno... Vas niko ne tera da svoju robu prodate ispod cene kao sto niko ni hladnjace nece moci da natera da plate nesto sto ne zele.

Resenje se nalazi u modelu koji sam vam na samom pocetku opisao, jer tada i samo tada vi preuzimate sudbinu u svoje ruke. Pokrenite se... Pokrenite se danas jer ako pocnete sutra vec ste izgubili jedan dan a vremena za gubljenje nemate...

S ovim ste potvrdili ...da ili nemate pojma...... ili ste veoma drski i bezobrazni... jer se pravite da ne znate ili ne obavesteni....?... sinoc je u LIPOLISTU potvrdjeno ono sto sam tvrdio , a vi ..? podjebava.. poz.

Komso ne zameram mnogo ako ..?ban...? Pozdrav!
 
I uistinu se preslika situacija iz Cilea kod njih je krenula cena maline ( miker ) sa 0.9 dostigla 1,5 dolars ,( hertridz) 1,3 dolaras, izgleda da maline ima na pretek i da ni mraz ni sneg nisu uspeli smanjiti rod a da je neplansko povecanje povrsina pod malinom jos vise odresilo ruke hladnjacarima da se bahato ponasaju ,licno ja planiram da redukujem proizvodnju za 35% na par godina posto bliska buducnost ne obecava neke nafake od ovog posla
 
frigy ,

Kolega ma znam sasmo pokusavam da u ovome ,pokazem da se sve jedno te isto ponavlja iz godine u godinu ,i da nam ne pomaze nista , da su svi nasi napori oko udruzivanja i kojekakvih drugih pokusaja bezuspesni sve se zavrsi na kraju kako ONI zele.
 
Kad smo vec ovde poznajem puno ljudi koji su u zavisnosti od onoga sto su proizvodili,mislim na poljo-proizvodjace propali u mom kraju,prave domacine . To se odma komentarise ma zaleteo se uzgajao previse pa propao.

A hocete li molim vas ostaviti komentar na sledece: Poznajem najmanje 4 hladnjacara koji rade 10 tak i vise godina koji su sve bogatiji i bogatiji da su dosli do imperije a nikako do propasti.

Ne pada mi napamet da ovim pozivam na revoluciju samo pokusavam da osporim nekoliko komentara kako hladnjace grcaju i rade sa neprofitnoscu.

Zivimo u svetu lazi ,teraju nas da zivimo tako.

Cena ostaje i danas akontna od 100 din .
 
Evo ja cu pokusati komentar , ali to ce biti baš otprilike, jer nisam upućen u cifre
Proizvođač proizvede 10.000kg i zaradi 1e po kili ...To je 10.000e za sezonu....Hladnjacar kupi malinu od 1000 proizvodjača za zaradi 0,1e po kili a zaradio je 100.000e...Eto kako...A koliko je on uložio novca, a koliko proizvođač?
Sad ja ne znam tacno koliko proizvodjač zaradi, a koliko hladnjacar...Hladnjacar verovatno i više po kilogramu, a proizvođač manje od ovog što sam napisao...ALi zarada je na količini... I ovo je slučaj kod svakog voća
 
Blokade puteva nisu ni održive niti vode rešenju,budite ubeđeni da će reagovati policija isto kao i sa gej paradom. Da li je održana gej parada-jeste,kako-prejake policijske snage!!! Jedino moguće rešenje je bojkot predaje i ništa drugo.
 
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/ministar-nedimovic-obecao-podrsku-malinarima/1lxw3nf
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/nedimovic-ne-unistavamo-domacu-malinu/qfcpcm0
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...a-malinarima-dogovorio-formiranje-radne-grupe
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2017&mm=03&dd=12&nav_id=1239270
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2017&mm=03&dd=16&nav_id=1240782
Ovo je deo price o malini .Sve reseno pre par meseci.Ali,koliko vidim sve je ovo brzo zaboravljeno.Zato je i moguce da se ove price ponovo pustaju u opticaj u nedogled.
Drugi deo price dolazi od raznoraznih eksperata,nekad pod imenom "poznavalac prilika",nekad "Vladan Spas"i pod raznoraznnim drugim imenima,cesto ih mozda i ne prepoznamo.
Ne zameram ni jednim ni drugim.Niko nema tapiju na pricu o malini,ali mi je mnogo manje grko kad niko sa strane ne gura prst u zivu i otvorenu ranu proizvodjaca ,koja se malina zove.
 
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/ministar-nedimovic-obecao-podrsku-malinarima/1lxw3nf
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/nedimovic-ne-unistavamo-domacu-malinu/qfcpcm0
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...a-malinarima-dogovorio-formiranje-radne-grupe
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2017&mm=03&dd=12&nav_id=1239270
http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2017&mm=03&dd=16&nav_id=1240782
Ovo je deo price o malini .Sve reseno pre par meseci.Ali,koliko vidim sve je ovo brzo zaboravljeno.Zato je i moguce da se ove price ponovo pustaju u opticaj u nedogled.
Drugi deo price dolazi od raznoraznih eksperata,nekad pod imenom "poznavalac prilika",nekad "Vladan Spas"i pod raznoraznnim drugim imenima,cesto ih mozda i ne prepoznamo.
Ne zameram ni jednim ni drugim.Niko nema tapiju na pricu o malini,ali mi je mnogo manje grko kad niko sa strane ne gura prst u zivu i otvorenu ranu proizvodjaca ,koja se malina zove.
Druze,ko jos veruje izjavama prikrivenih radikala,pa oni su ista bagra kao i zutaci koje su zamenili.Ja ne znam ima li neko da veruje obecanjima nasih politicara,to je sve sama bagra i lopuze....
 
Po retorici ..lanjski sneg,vladan spas ,poznavalac prilika...( sevarlic) ...imam utisak da je to jedna ista osoba...?
 
A mrdnula mu guzica kad je cuo za strane hladnjace, sto izlaze sa vecom cenom, igra na kartu patriotizma, bolje da pare idu domacim lopovima nego stranim.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Moglo bi malo više korisnih informacija kao što je napisao i član mk484475 koji post iznad, a manje odfotika sa nekim imaginarnim kalkučacijama i skrivenim istinama.

Za one sa jeftinijim kartama, trebaju informacije o cenama iz njihove okoline. :cao:
 
@Pole

Vi svaki post koji se ne uklapa u vase misljenje dozivljavate kao provokaciju ili uvredu zasto tako? Nikada nikoga nisam uvredio na ovom forumu, uvek sam nudio resenje ali vi naprosto to necete da razumete, resenja su dokazana i primenjuju se vec u svetu a ima i par primera kod nas.

@Shonepa

Zna se po kojim se cenama malina izvozi, zavisi sve od ugovora, ali nasi ljudi to nece da razumeju oni samo razumeju koliko je nesto u maloprodaji a koliko truda i rada mora da se ulozi da bi nesto zavrsilo na nekom rafu to nikoga ne interesuje... Koliko "ruku" ta roba prodje do nekog supermarketa ni to nikoga ne zanima... Koliko robe moze da se proda tim kanalom prodaje ni to nikoga ne interessuje. Suvise povrsno gledamo na stvari.

Dobar vam je primer kako na kolicini hladnjaca zaradi ali isto tako na toj kolicini moze i da izgubi to se desilo prosle godine.

@ibrkic

Sta je to ziva rana , jer to sto sve neplanski radimo jer to sto smo neorganizovani itd itd. Za situaciju u kojoj se nalazimo sami smo krivi pocev od drzave pa do proivodjaca i hladnjacara. Da li je normalno da se malina sadi cak i tamo gde nema dovoljno rashladnih kapaciteta, da li je normalno da sadimo sorte sa kojima ne mozemo da budemo konkurentni na trzistu i sa kojima nismo prepoznatljivi a da povrh svega te sorte pokusavamo da "uguramo" u onaj deo trzista gde najmanje sansi imamo a prenebregavamo cinjenicu da bi puno bolje bilo te sorte koristiti za prodaju u svezem stanju. Uvek sam realan a to sto istina boli tu nisam ja kriv. Mi stvari sa malinom posmatramo previse emotivno jer puno ljudi zavisi od proizvodnje maline sto je jako lose jer lose godine kada dodju treba ih preziveti i uci u novi ciklus proizvodnje.

@mk484475

Ne nudi se akontna zato sto verovatno nemaju dovoljno ugovora od kupaca, trziste ne pokazuje znake traznje a oni i nisu spremni da rizikuju u ovom trenutku. Konkurencija se nalazi u istoj situaciji i zato je trziste mirno.

@tajfun80

Jedino resenje je ono u kojem sam pisao milion puta ali vi necete da slusate sad se hvatate za glavu. Da ste zimus seli i dogovorili se sada bi stvari bile mnogo lakse ali ne, zimus se jela prsuta, uzivalo se, trosili se novci a niko ni o cemu nije razmisljao i zato sada imamo to sto imamo...

- - - - - - - - - -

@sasabrdy.mladeno

Te strane hladnjace imaju mozda jedino za cilj da poguse sve nase firme pa da posle oni kolo vode, mislite nekad i o tome... Strane firme su dosle ovde da zarade novac.


- - - - - - - - - -

Imam informaciju da ce cene stajati ovakve kakve jesu. Niko od stranih kupaca nije rad sada da ugovara malinu i onda su tu nase hladnjace sada u problemu. Mora makar 30% roda da se unapred ugovori da bi na osnovu toga moglo da se izadje sa nekom cenom, za sada roba se kupuje napamet. A sve dok se kupuje napamet niko nece da rizikuje.
 
Arilje jos uvek nije izaslo sa cenom,juce sam predao nesto malo malina posto kod nas prava berba krece za 7 dana.

- - - - - - - - - -

Cena maline u Arilju nece biti manja od 200 din,to je moje misljenje,ali je zalosno sta rade ljudima u Sapcu,Lipolistu,Leskovcu i ostalim gradovima sirom Srbije gde malina pre pocinje..Cena maline MORA da bude ista SVIMA.Isto ljudi rade malinu kao i mi u Arilju isto djubre,prskaju,pleve itd.Nije nasa malina u Arilju zlatna a njihova ne to je nepravda velika.Prosle god kod nas je malina bila 230 din a kod njih prosek oko 180 to nije posteno.Ali ovo je zemlja SRBIJA tako da ovde moze sve.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh