Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma kakvi, što bi se zavaravali. Verujem da ni krompir ne zaostaje uopšte.
Isti uslovi, hemijski i fizički sastav zemljišta, klima, nadmorska visina, razlika dnevne i noćne temperature, itd ... Gotovo pa sve da je identično.
Verovatno tako kažu i mnogobrojni proizvođači paprike iz Arilja i Ivanjice.
 
Poslednja izmena:
Najzad geografsko poreklo(ili ne lipsi magarce do zelene trave?):bravo:

[video=youtube_share;16ZQ2evvPgM]https://youtu.be/16ZQ2evvPgM[/video]
Kakvo geografsko poreklo,umesti da su pod ariljskom malinom uvrstili vilamet i miker,zbog necijih,ko zna cijih interesa,pod ariljsku malinu je uvrstena i polka i polana i fertodi.....Mislite o tome,zasto je to tako.....Zasticeno geografsko poreklo je odlicna stvar,ali mislim da su ubacivanjem svih sorti znanih i neznanih obezvredili sav posao......
 
@Ariljac80

Vec sam pisao o zastiti geografskog porekla "Ariljske maline". Covek koji je vodio projekat je sklonjen u stranu a projekat je zavrsio u fioci zbog sujete pojedinih "velikih velmoza"... Taj isti projekat je kasnije ocenjen najboljom ocenom od strane ministarstva a pojedincima je doslo u glavu da to mozda i nije losa ideja...

Ariljac80 zasto svoje najbolje ljude koji imaju ideje sputavate i dozvoljavate da vas manipulisu ljudi koji nemaju casne namere koji pre svega gledaju samo svoje licne interese?

Ariljska malina je skroz dobar projekat pod uslovom da se reklamira i promovise bez toga to je mrtvo slovo na papiru....

Pogledajte kako lepo funkcionise slican projekat "Futoski kupus", a u Srbiji ima jos svetlih primera...
 
Projekat Ariljska malina je po mom misljenju odlican,ali ne mogu da prihvatim da su pojedinci zbog necijih interesa pod ariljsku malinu uvrstili i polku,polanu,fertodi......Svi znamo zasto je to uradjeno i koliko prostora za manipulacije i mahinacije tu ima.....Sto se tice samog projekta zastite geografskog porekla,mislim da je pri kraju,ako vec nije i gotov.
 
O kadrovskim resenjima i udruzenjima u Arilju je suvisan bilo kakav komentar.Zato nikada nisam bio clan bilo kakvog udruzenja malinara,mada nikad se ne zna,mozda se u Arilju u skoroj buducnosti napravi zdrava prica udruzivanja proizvodjaca i malih hladnjaca u koju cu se sa zadovoljstvom ukljuciti......
 
Zdravo, kakvo je stanje kad ocekujete prvu malinu willamet u Sapcu a kad na jugu, kolika ce razlika da bude jer svakako da bi Sabac trebao pre da krene...
 
Jug Leskovac prvi plodovi bice za 2 nedelje, bas sam danas gledao kad smo zakidali zadnji put.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ma kakvi, što bi se zavaravali. Verujem da ni krompir ne zaostaje uopšte.
Isti uslovi, hemijski i fizički sastav zemljišta, klima, nadmorska visina, razlika dnevne i noćne temperature, itd ... Gotovo pa sve da je identično.
Verovatno tako kažu i mnogobrojni proizvođači paprike iz Arilja i Ivanjice.[/QUOT
Ko zna zna,ko vam je kriv kad ne znate da sadite papriku

- - - - - - - - - -

Nego biće i da vam bog sudi,mnogo šteta imate...
 
Citirajući deo mog posta, znači da se meni obraćaš.
Da imaš barem malo onoga što nemaš, a s obzirom da ne poznaješ geografiju, pogledao bi mapu pa video gde se ja nalazim.
Druga stvar a bitna je, vreme uvek pokaže ko čime ume, može, treba, ili uopšte i može da se bavi.
Ovu rečenicu o Bogu i suđenju neću ni komentarisati. Neka ti je na pomoći ...
 
Poslednja izmena:
Kapirate odlično. To što se neki kraj ne bavi proizvodnjom nečega,krompira,malina,paprike... ne znači da ne može uspešno to i da proizvodi te poljoprivredne proizvode. Pojedini članovi su imali izjave da sem Arilja i Ivanjice niko ne treba da se bavi malinarstvom,sebično zar ne?
 
U nizim krajevima malina pre stize za branje,pa je cena uglavnom manja nego na Kopaoniku i po Arilju bar je tako kod nas bilo .E kad bi moglo kao sa kupinom prosle god u celoj zemlji ista cena....
 
A ti pre nego što sam sam upadneš u jamu koju kopaš, poseti temu vremenske prilike gde naš uvaženi kolega član nesebično piše o tome, ili malo čitaj uopšteno veano za tu temu, pa ćeš saznati zbog čega se u brdskoplaninskim krajevima dešava stvaranje nevremena. Nema to veze sa Bogom niiti sa verovanjem, iako odgovorno tvrdim da su ljudi iz tih krajeva jako veliki vernici i Srbi.
Ako ti je neko rekao da ne bi trebalo da se baviš malinarstvom jer nisi iz mesta koje nabrajaš, pomeni ga ovde po imenu a ne kao nekoga ko je to nekada napisao. Iako je nešto slično napisano, niko tebi nije izričito zabranio da radiš, pa nemaš razloga za toliko srdžbe i likovanja nad sudbinom ljudi koje zadešavaju vremenske nepogode. To nije ni normalno, ni moralno.
Malina se već gaji i dalje će i u drugim krajevima naše zemlje, podjednako ili manje uspešno, sa istim ili različitim problemima. Poenta priče je da su ti krajevi Bogom dani za maline i to niko ne može osporiti. Prednosti nažalost mogu biti i mane, u ovom slučaju nemogućnost ozbiljnijeg bavljenja i gajenja drugih poljoprivrednih kultura.
P.S.
U narednih nekoliko dana očekuju se vremenske nestabilnosti sa mogućom lokalnom pojavom nevremena. Moraćemo sve ovo preživeti kako bi došli do cene maline, što je uzgred budi rečeno i tema o kojoj bi u ovom delu foruma trebalo da se piše.
 
Poslednja izmena:
Kapirate odlično. To što se neki kraj ne bavi proizvodnjom nečega,krompira,malina,paprike... ne znači da ne može uspešno to i da proizvodi te poljoprivredne proizvode. Pojedini članovi su imali izjave da sem Arilja i Ivanjice niko ne treba da se bavi malinarstvom,sebično zar ne?

Maksimalno sebicno od gospode. Kao da su stavili tapiju na maline i popili svu pamet ovog sveta. Skoro sam bio u macvi, znaci od Radovasnice ka Duvanistu onaj potes i pose Loznica, i video da ima ful malinjaka za svaku pohvalu. Ravnica je majka. Savetovao bih svim poljoprivrednicima iz ravnicarskih krajeva da se okanu ratarstva i navale na profitabilnu biljku malinu.
 
Au ala su nekima udarili komleksi. Napravite vas dvojica jedno brdo pa se zajedno na njega popenjite da budete slicni nama. Radi svoje trudi se sta te briga sta ko govori. Svakakvih nas ima nista vas dvojica niste bolji od istih tih koje prozivate,a usput napadate ljude koji pojma nemaju o cemu pisete
 
Oćemo pare!
41dd5082bdaa42662882eccd9f2fbfc7.jpg


Послато са E2003 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh