Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce info ...sastanak vecih hladnjacara i izvoznika . Dogovor je pao na 160 din...informacija je od relevantnog hladnj. da ce tu cenu da proguraju ,bez obzira na bilo kakve pritiske i dali maline ima ili nema.

Sto znaci prave kompromise ...pa onda kad vide da je nemakoliko misle ...? U Arilju ce da je platiti 250.idoci na prosecnu cenu od 200.din

Pretpostavljam da je i poznavalac prisustvovao predhodnom sastanku...stoga je se i rasp...o zadnjih 48h.

Resenje koje nam isti nudi ....je smesno..? Prosle god jedan nas lokalni biznismen je pokusao u Becu da inadje resenje za snadbevanje sveze maline..sa nabavkom nekoliko kombi-rashlad...sto bi deo kombija bilo u Becu na istovaru a deo na plantazama u Macvi a deo na putu u transportu da bi se u sto boljoj meri zastupio kvalitet,kvantitet,kontinuitet....I uslovii ko ji su postavljeni za nabrojano...je da je to NEMOGUCA misija.
Da dodam ono iz , Politika , da sveza malina se potrosi u svetu samo 5% ..neka da nije tacno taman da je trostruko veca ...to ne resava nista..?

Nesto citam pp poruke iz 2015 sa poznavaocem ...pa mi deluje sve vise s obzirom na njegovu retoriku .Da je on moj miker te godine kupio preko x firme. Oprosti ako gresim.imam na to pravo?
 
Pole bas si me obradovao ako je poznavalac uspeo tvoj miker da proda 2015 uspece i moj 2017 (znam da nikada jeftino prodavao robu nisi) poznavalac ocito nije hladnjacar vec veliki inostrani kupac-trgovac sto meni savrseno odgovara da direktno u svet prodam moju malinu (bez lokalnih hladnjacara posrednika) kao i ti.

Znajuci da si ozbiljan proizvodjac i jedan od najpoznatijih forumasa ovde smatram da je cena od 160 dinara samo jos jedan od blefova hladnjacara. Cena se nece znati sve dok POLJACI NE IZADJU SA CENOM U AVGUSTU do tada su ove cene samo probni baloni koji nista neznace i mogu biti samo Akontne cene nikako definitivne-maline. Vilameta i mikeara( polka je manje pogodjena nepogodama) imace 50% manje nego prosle godine, zato je bitno da se sav rod iz 2016 proda pre berbe jer ako se prenese u 2017 rod to opasno moze da utice na cenu.
 
Pole jarane taj scenario desavanja oko maline je vazi iskljucivo kada se pretpostavlja da ima robe dovoljno , ali ova godina je nesto posebno nesto sto se desava veoma retko , deficit robe ce biti neverovatan ,ali to verovatno hladnjacari nisu uzeli za ozbiljno, ove godine prva trecina berbe i donekle druga trecina pricam o svim krajevima gde se gaji malina od macve do kopaonika ce poneti nesto berbe, brda su bez robe sneg i mraz su vise nego prepolovili ocekivane prinose,prva trecina berbe treba da bude reper za celokupnu berbu ,to je vazilo do sada ali na toj prvoj trecini ce se bliziti kraj kampanje sto ce mnoge iznenaditi
 
Evo kako je izgledalo kada je dolazilo iz Cacka prema Kraljevu, nikada do sada nisam video ovakve oblake.
Dok sam fotografisao, video sam da je iz obliznjih sela ispaljeno par protivgradnih raketa, u velikoj meri je pomoglo posto je kod nas padao kratkotrajni grad velicine kukuruznog zrna.

6e39e44447a044562d096fccffc92fd0.jpg
0ed1486bcf33dfeac6ed59126c652cf1.jpg
16db861c82f37d2c51cbdf542d7b939a.jpg
5bcac0ecf2e80f2ceb8be3f2347c6374.jpg
6c84b813ab8753979d2175dfd6188242.jpg
76930788eea21c57c6146101d92af470.jpg
a8fd055b0d84f70d089dd93cef11cdc9.jpg
1f87e5ea2b4eb55737fe3a80ea679ac5.jpg
f8b5de19bfe6edf6968646ecbfa4505a.jpg


Samsung A5
 
Pa ovo zaista nisam video za svog zivota kao smak sveta (slike koje je poslao frigy) ljudi pa zar je ziasta moguce pricati o ceni kada nas u 10 dana bije mraz i snag a onda sunce i vrucina a onda oluja i grad... sta se ovo desava ko o ceni uopste moze da prica ako ovako nastvi nece biti cene jer maline nece biti... od veceras smatram da cena maline mora biti mnogo vise neko sto je KROPS odredio (100 dinara) pa ko oce oce ko nece neka kupi gde ima u protivnom zamrznimo je usluzno pa cekajmo cenu
 
Poslednja izmena:
A oni su ludi pa ce da plate lepo posle 1god cuvanja.i sad ko je ima samo ako je da na tih 2,5e i to srecom ako pobije sve. Usluzno zamrzavanje 0,2e po kg i posle 2din mesecno. Dodjes do cene 148 za 1 god plus kaliranje par %, juris kupce,utovar,istovar... tako da 150 izbije za 12 mesbeci. Ima neko radi cuvanje 1 din ali kad krenu svi da cuvaju onda to skace pa i preskočice i tih 2.

- - - - - - - - - -

Raspitaj se posto je sad malina,kupina i to cena u ovom nevremenu. Pa onda dobro opet na olovku, nece svake da bije grad.sad ako izadje 1,5e to je ili kao prosle oko 200 sto znaci ko je cuvao bolje da nije jer nece da se usreci sa zarobljenim kapitalom
 
@pole
Pole Pole, nema tu dogovora Pole prave se procene u odnosu na trenutno stanje... Pre samo nekoliko nedelja situacija
je bila totalno drugacija a sada posle nevremena trziste ce morati da prihvati novonastalu situaciju i pre tome da raguje...
Mene ljudi svrstavaju na ovu ili onu stranu to je meni poptuno nevazno, jer na kraju uvek kazem i stojim iza toga, trziste
odredjuje cenu... Prisustvujem raznim sastancima , trudim se da se puno krecem i da budem toku...


Pisem kada imam vremena bez obzira da li sam na putu ili ne... Srecom imamo tu prednost da zivimo u modernom
vremenu pa mozemo uvek biti dostupni i sa ralicitih platformi koristiti internet...


Pole nabavka robe se cesto radi preko partnerskih firmi , vi prodajete robu mislite da ste je prodali jednoj a ona zavrsi
skroz u drugoj firmi, to je sve normalno sve dok je korektno i dok su zadovoljne obe strane u poslu prodavac i kupac.


Sto se tice lokalnog biznismena koji je bio u Becu a novodno nije uspeo da nadje nacin za izvoz svezeg voca, recicu
samo da ne upotrbim neku drugu rec da su to gluposti... Taj covek verovatno nije dobro umrezen nema kontakte,
nema know/how , nema iskustva... Ja kada sam isao u Bec okrenuo sam prijatelja u Berlinu i rekao da mi trebaju kontakti
na veletrznici u Becu, za 48 sati sam dobio par kontakata... To kosta Pole i to obavezuje.... Kada imate takvu preporuku vi odmah
imate sastanke sa ljudima koji donose odluke da li ce uci u posao sa vama ili ne...
GLOBAL GAP je kljuc svega to im je jedini uslov sve ostalo moze da se pregovara...
A ispod se nalaze slike iz jednog nemackog supermarketa slikano pre par dana , roba je poreklom iz meksika sto
znaci da dobrom organizacijom ne postoje prepreke... Mi nismo dobro organizovani i zato nas nema na trzistu sveze robe
zatim nemamo paletu proizvoda nemamo kolicinu... Pogledaj kako su se Meksikanci setili da naprave miks,
malina, kupina, borovnica... Sve cene su maloprodajne cene za 125gr pakovanje... Tvrdim da ova roba nije nista bolja
od nase... Probao sam, nisam odusevljen ukusom...


https://postimage.io/index.php?lang=german
 
Poznavalac... ove kupine su bas sitne, poredeci sa malinom i rekao bih osrednjeg kvaliteta.U odnosu na loh nes deluju minijaturno.Izv. sto sam skrenuo sa teme...
 
Organizuj se pa pakuj po 1 u foliju,zasto to da radi proizvodjac i kada? Pa i na pijaci je duplo skuplja ali kad da se bere a kad da se čeka na pijaci? Ja ne vidim ništa pozitivno u tom vasem usluznom zamrzavanju i toj krajnjoj prodaji

- - - - - - - - - -

Bili su hladnjacari u minusu i dalje su verovatno a sad i proizvodjaci mraz,sneg,led i sto sad hladnjace ne doplate 20/50din kao sto je neko pisao da se vrati hladnjacama? Ma dajte ne mlatite kad niko od tih sto mislite ne utice na cenu.kad bi znao cenu radio bih 1 sezonu

- - - - - - - - - -

Poznavalac... ove kupine su bas sitne, poredeci sa malinom i rekao bih osrednjeg kvaliteta.U odnosu na loh nes deluju minijaturno.Izv. sto sam skrenuo sa teme...

Ukus je bitan a ne krupnoca.nije to cacanka 3 kom u 1kg. Ako imate kupine znate da se sitne,sumske skoro uvek vise cene
 
Nisu lepe ni na oko,sitne,specene i imaju ozegotine .Video sam i ja u Kauflendu.Kutija obicna platicna providna nista specijalno.Pisalo je da je Loh nes.
 
Kod nas uvek treća klasa za potrošače

E, a to mi nikada nece biti jasno... Udjes kod nas u neki super-market, a ono em neke bezveze, em kostaju kol'ko hoces... I to ona mala pakovanja od 125g.

Ne kapiram poentu da kod nas ne moze da se pazari po nekoj iole normalnoj ceni i da mogu svi da priuste sebi ponekad da kupe pakovanje maline...

No, i ja pitam svasta, pa kod nas nema poente nizasta :osmeh:
 
Najzad geografsko poreklo(ili ne lipsi magarce do zelene trave?):bravo:

[video=youtube_share;16ZQ2evvPgM]https://youtu.be/16ZQ2evvPgM[/video]
 
a sto bi nasim ljudima dao prvu klasu za trista dinara kad mozes strancima za pet puta vise.Zapravo lupam o ceni ali se radi o tome da bi malo ko mogao da priusti tu cenu i maline bi se predpostavljam ukvarile na rafovima jer one nisu meso pa da ga tusiraju i sminkaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh