Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U posao mora da se ulaze i da se dugorono razmislja... Prethodne dve godine proizvodjaci su dobro zaradili, niko mi ne moze reci da je neko bio u minusu, postavljam pitanje svima gde je taj profit zavrsio... Koliki procenat je ulozen u unapredjenje proizvodnje...? Sve sto je rekao Marko je ostvarivo ako covek radi dugurocno i konstantno ulaze u posao prateci najnovija dostignuca u datoj oblasti... Ali ne, sta radi nas covek, novac se ne ulaze u proizvodnju, novac se trosi na druge strane zato i imamo malo respektabilnih zasada gde su na jednom mestu primenjena sva dostupna agrotehnicka resenja...
 
Prošle godine je bila vrlo slična situacija sa snegom i mrazevima... Ako se ne sećate, ima tema... Kao preslikano, svi viču 70-80% štete ... I kako se završila godina? Zato nemojte ocajavati toliko, biće OK na kraju...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Nije korektno kritikovati ljude sto nisu ulozili u unapređenje proizvodnje. Prvo zbog sarenila cena nisu svi isto zaradaili, a drugo, za 80% malinara ova sredstva su otisla na osnovne zivotne potrebe. Jedva ljudi sastavljaju kraj sa krajem, kako mislis da izdvoje 5-10000e za mreže i kojekakva čudesa.
 
Kako mozes da budes toliki seronja i necovjek, i umjesto da se solidarises sa ljudima zbog stete koju imaju, dosao si opet da pametujes i pitas ljude gdje su im pare od zarade od prije dvije godine, a znas koliko muke i znoja ulazu da bi zaradili za goli zivot..... Sram neka te bude bijednice, nemas ni trunke ljudskosti, pogotovo sto nemas nikakve veze sa malinom i mukom oko njene proizvodnje.

Drugacije misljenje ne znaci da treba nekoga da vredjate... Ja ovde nikada nikod nisam vredjao...

Zao mi je ljudi koji su se mucili i koji su pretrpeli stetu...

- - - - - - - - - -

Nije korektno kritikovati ljude sto nisu ulozili u unapređenje proizvodnje. Prvo zbog sarenila cena nisu svi isto zaradaili, a drugo, za 80% malinara ova sredstva su otisla na osnovne zivotne potrebe. Jedva ljudi sastavljaju kraj sa krajem, kako mislis da izdvoje 5-10000e za mreže i kojekakva čudesa.

Manji to sebi ne mogu da priuste, ali oni veci proizvodjaci koji to rade na vecim povrsinama svakako da to sebi mogu priustiti...
 
U posao mora da se ulaze i da se dugorono razmislja... Prethodne dve godine proizvodjaci su dobro zaradili, niko mi ne moze reci da je neko bio u minusu, postavljam pitanje svima gde je taj profit zavrsio... Koliki procenat je ulozen u unapredjenje proizvodnje...? Sve sto je rekao Marko je ostvarivo ako covek radi dugurocno i konstantno ulaze u posao prateci najnovija dostignuca u datoj oblasti... Ali ne, sta radi nas covek, novac se ne ulaze u proizvodnju, novac se trosi na druge strane zato i imamo malo respektabilnih zasada gde su na jednom mestu primenjena sva dostupna agrotehnicka resenja...

Dobro-namerno...(naj dobro-namer...) i MOLIM Vas ....postedite nas ovakvih i slicnih postova...:ppozdrav:

1.O kakvoj dobroj zaradi Vi izmisljate ....da li uopste znate sta je dobra zarada i kod koga je ona u kolacu ko ji se zove Malina i dr.voce.
2. pored uloga u proizvodnju postoji i stavka podjednako bitna akumulacija ,siguran sam da me razumete o cem govorim ,al siguran sam pravice te se da ne razumete.?

Malo je Vasih postova ..da su za proizvodjace poucni i dobro dosli ....oko 90% Vasih postova je vesto lobiranje ,kampanja ....na neku nizu cenu...koja odgovara svim ucesnicima sem proizvodjacima.
Stoga VAS Molim ...malo rucnu povucite...skoro svi dobri malinari su presli na neko drugo nebo...sa ovog foruma ...ja se zadrzavam zbog nekoliko dobrih likova....al se dvoumim da se trajno samobanujem. Al imam respe.....? prema ovom forumu (nebu) ...zahvalan sam.... i mnogooo mi je pomogao da bih uspeo da budem kolko -toliko uspesan malinar.

The file IMG_20170417_155808.jpg exceeds the maximum allowed filesize of 2 Megabyte(s) per file.
The file IMG_20170417_160130.jpg exceeds the maximum allowed filesize of 2 Megabyte(s) per file.
The file IMG_20170417_190622.jpg exceeds the maximum allowed filesize of 2 Megabyte(s) per file.

slike od pre tri dana ...al danas jadno (ozeblo) bez snega i mraza izgledaju...?




 
Uporan ovaj poznavaoc kao mazga :sjasi:.... Nema sta, ima strpljenja i pameti, e sad to sto nije dobar covek to je druga stvar... Poznavaoce imas 1 dan da napises konkretno nesto vezano za naziv teme, ukoliko budes pisao recnice tipa morate da shvatite trziste bla bla i slicne knjiske fore i ubacivati prefinjene reci u recenicu samo da bi ona bila duza.... Ukoliko to ne uradis molim sve malinare da shvate koliko uopste veze nemas sa vocarstvom... Dakle na pitanje cime se djubri malina mi odgovaramo konkretno dakle to i to djubrivo a tvoj odgovor bi bio djubrenje je jako vazno i ukoliko ne budemo na adekvatan nacin djubrili..... Itd moje pitanje... Sta radis ovde? Nemoj odg poput slobode govora.. Pozdrav
 
Ne bi bilo dobro da sutra i prekosutra padne ponovo onaj mokar sneg sinoc smo dobro prosi izdrzimo jos dva dana posle toga sunce ce nas obradovati
 
Ovde su neki ljudi pomesali nesto, izgleda da misle da zive npr. u Svajcarskoj, pa je sve lepo uredjeno, cena zagarantovana narednih par godina,nova mehanizacija itd. Zemljaci ova zemlja zove se Srbija, gde ako se bavis postenim radom mozda se posreci pa jedne godine nesto i zaradis, al vec sledece ne znas ni dal ces biti na nuli. Svi znamo da su se cene poljoprivrednih proizvoda kretale iz krajnosti u krajnost , kupina od 7din do 200din, malina u zavisnosti od podrucja od 140 do 300. Praksa je da ako ima cene nema prinosa i obrnuto, znaci proizvodjacu kako okrenes nije dobro. Tu je i priroda koja radi kako radi, i tu se vrlo malo moze uticati. Ja sa 150 ari povrsine kupine i maline ne mogu da priustim svom vocu jednu frezu, toliko o "dobroj zaradi" . Tako stoje stvari moji poznavaoci prilika. Trenutno se borimo protiv vremenskih neprilika.
 
Ljudi, ako vam se ne sviđa, a vidim da ne, nemojte čitati šta čovek piše. Znam da je skoro nemoguće da se ne čita, onda nemojte komentarisati ovako negativno... Iskulirajte ga...
Vockice, čovek je već dovoljno puta napisao to što tražiš... Kao što mi djubrimo na različite načine, tako postoje različita "teoretisanja"...
Moje mišljenje je da je čovek u 98% slučajeva upravu, ali da mnogo toga nije promenljivo u" državi" srbiji(namerno malim slovom)...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Sone pa ja i nisam citao, citam postove od pola... Ali sam shvatio da ne treba cutati, ja cutim a on pokusava da spusti cenu na 100 dinara... Nisam siguran da si u pravu da je on u pravu, on kaze stvari za unapredjenje proizvodnje i pominje neke modele... Ma ajde molim te kao da svako os nas ne zna da treba uvek da se unapredjuje... Pominje full zasade... Ne moze da se podigne full zasad ako ce po njegovom cena biti 100 dinara... To ti je onaj fazon kao kad bismo mi sad otisli na forum hladnjacara i pricali cena maline 400 dinata jer proizvodnja 1 kila nas kosta 383
 
Ja svojim komentarom ne komentarisem nikoga vec predstavljam realnu sliku Srbije. Price pojedinaca nemaju veze sa vezom, pod uslovom da zive u Srbiji i da zive od poljoprivrede.
 
:ideja::ideja:,, samo,, mi fali protivgradna sve ostalo pod fullom... I nju bih uradio sa kresitom neke banke da znam da ce cena narednih 15 godina biti rentabilna
 
Poceh nesto da pisem pa sam odustao...Sto kaze Pole "samobanovah se":osmeh:.
Ovo moram pa necu vise.U vreme kad sve ide svojim tokom nemam nista protiv da se raspravlja sa poznavaocima i o ceni i o ulaganju i gde su pare...kojecemu,ali sada dok se ljudi bore da spasu sto se spasiti moze ako nista drugo barem CUTI ne treba im stajati na zulj,malo im je njihove muke pa jos treba neko da im soli pamet..
Ostalo cu pisati kad se malo slegne.
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne mogu da verujem da neko uopste moze da pomisli da se cena odredjuje ovde na forumu i da je je jedan covek "hladnjacarski lobi".Druga stvar forum ima svoja pravila u kojima nigde ne pise da je iskljucivo za proizvodjace i da mora da se pise u stilu " sto je babi milo ,to joj se i snilo"Ko nece da slusa ili cita ,da nije sve med i mleko ,ima drugi dnevnik.
Sto se tice Svajcarske ni tamo drzava ne odredjuje,apsolutno nikakve cene,pa je recimo cena goriva na svakoj pumpi drugacija, pogotovo ne odredjuju ko ce koliko kome da plati polj. proizvod.Tamo se radi tako sto za robu imas sigurnog kupca ,ili ne radis,a vocar sa 20 ari voca ne postoji,osim za svoje potrebe.
Nas je problem sto bi da zivimo kao kapitalisti u komunistickoj drzavi,ali nam ne ide,pogotovo onaj deo gde smo kapitalisti.Na zalost zivimo u feudalizmu,ali to vise od pola drzave ne zna ,zato sto nije bilo na TV-u.
Sto se tice nase drzave poljoprivrednicima je dobro,posto vladajuca garnitura nije imala vecinu samo u gradovima.

Nemojte vredjati i drsko se obracati drugim forumasima.Ni na jednom delu ovog foruma nema ovoliko nekulture,drskosti i bezobrazluka kao ovde.
 
vockica a sto nisi podigao full zasad za ceni od 250 din ili 200.bilo je i tako..Dosta ljudi ne shvata uopste sta je trziste,pogotovo neuredjeno..zato su tu gde jesu,i tesko je sa njima diskutovati uopste.treba jednostavno pustiti,sami ce propasti kad tad.

A da li Vi znate sta je trziste.......dali znate sta je politicka cena ,monopolska cena ,dogovorna ....iiii. Kad sve to iiii zasnate onda sigurno ovako postovati neee..? sem ako nemate neki mozda i indirektan interes sto cu da uvazim.

Pre sat vremena ,pozovem hladnjacara neee bas malog iz malinarskog kraja .... i na moje pitanje koliko li se stete ocekuju u njihovom malinarskom kraju i koliko ce steta doprineti visoj ceni... Odgovor je ....nece biti mnogo stete....al sto se tice cene ...nema mnogo veze sa kolicinom,koliko ce da rodi ili ne rodi ....? :haha:

Da do dam ...i u naj uredjenijim drzavama ...u nekim momentima ...i mafija bude jaca od drzave....???
 
Ja stvarno ne mogu da verujem da neko uopste moze da pomisli da se cena odredjuje ovde na forumu i da je je jedan covek "hladnjacarski lobi".Druga stvar forum ima svoja pravila u kojima nigde ne pise da je iskljucivo za proizvodjace i da mora da se pise u stilu " sto je babi milo ,to joj se i snilo"Ko nece da slusa ili cita ,da nije sve med i mleko ,ima drugi dnevnik.
Sto se tice Svajcarske ni tamo drzava ne odredjuje,apsolutno nikakve cene,pa je recimo cena goriva na svakoj pumpi drugacija, pogotovo ne odredjuju ko ce koliko kome da plati polj. proizvod.Tamo se radi tako sto za robu imas sigurnog kupca ,ili ne radis,a vocar sa 20 ari voca ne postoji,osim za svoje potrebe.
Nas je problem sto bi da zivimo kao kapitalisti u komunistickoj drzavi,ali nam ne ide,pogotovo onaj deo gde smo kapitalisti.Na zalost zivimo u feudalizmu,ali to vise od pola drzave ne zna ,zato sto nije bilo na TV-u.
Sto se tice nase drzave poljoprivrednicima je dobro,posto vladajuca garnitura nije imala vecinu samo u gradovima.

Nemojte vredjati i drsko se obracati drugim forumasima.Ni na jednom delu ovog foruma nema ovoliko nekulture,drskosti i bezobrazluka kao ovde.
Potpisujem... Ne mogu da verujem da neko moze da pomisli da će ovaj forum ili neko sa njega odlučiti o ceni maline, na bilo koji način...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Najnovija informacija ministra, od pre 10min na RTS: OSTALO JE JOŠ 20-25000t MALINE OD PROŠLE GODINE...ovo je brojka sa kraja marta.
Naspram dosadašnjih tvrdnji pojedinih da je ostalo još 50-60000t... a do početka berbe (ako stignemo do nje) ostalo je još 2 meseca, znači do kraja berbe 3 meseca - sasvim dovoljno vremena da sve ode i hladnače budu potupno PRAZNE.

Pozdrav za sve poznavaoce...
 
Ne nego ce ministar reci da je situacija katastrofa ,cena ce biti mala,ljudi nemojte raditi ,nemojte ulagati ,kupovati hemiju djubrivo,gorivo,placati druge ljude koji zive od tog rada.Pa ova drzava zivi od te potrosnje i televizija i lozi ljude o "poslu iz snova " da bi se narod sto vise otvorio i trosio,da se puni budzet.Ko jos veruje RTS-u i politicarima.
Jel rekao da ce cena biti exstra za 2 godine ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh