Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja kolko se razumem u zakon trzista, ako se povecava ponuda a potraznja je ista cena mora da ide dole, ako je potraznja ista a ponuda je manja cena ide gore, e sad kakvom se novom ekonomijom rukovode novi naucnici i koji zakoni vladaju ja ne razumem

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Ne nego ce ministar reci da je situacija katastrofa ,cena ce biti mala,ljudi nemojte raditi ,nemojte ulagati ,kupovati hemiju djubrivo,gorivo,placati druge ljude koji zive od tog rada.Pa ova drzava zivi od te potrosnje i televizija i lozi ljude o "poslu iz snova " da bi se narod sto vise otvorio i trosio,da se puni budzet.Ko jos veruje RTS-u i politicarima.
Jel rekao da ce cena biti exstra za 2 godine ?

Ja ne znam šta ti hoćeš??? Čovek nije pominjao cenu, samo je rekao trenutno stanje sa zalihama. To da li ti nekog politički voliš ili ne, tvoja je stvar. Nemoj ovde zamajavati ljude sa tim.
 
Поле,да итекако знам шта је тржиште,и да итекако знам кад држава забрани извоз сунцокрета и шећерне репе у друге земље и обори цену..А са вама не би да дискутујем,док год не почнете писати у складу са годинама,а не као дете са милион интерпункцијских знакова и двосмислених реченица.Не делујете као озбиљан саговорник уопште него као дете од 10 год.Све најбоље.
 
Drzava je parazit,cedice zivot iz tebe sve dok ima sta da se iscedi.Ko koga voli ili ciju politiku podrzava za nas seljake-poljoprivrednike totalno je nebitno,svi su isti.Setite se kako je bilo kad su"zuti"(mislim na DOS a ne na Kineze:osmeh:)preuzeli hladnjace na jugu pa narod krcio zasade visnje.
Sad neka neko kaze da hladnjacari nisu povezani i da ne dogovaraju cenu sa kojom ce izaci.U uredjenim drzavama to je krivicno delo i neko bi zaglavio robiju dok je u ovoj banana republici to normalna stvar.
Govorili su vec o tome ljudi iz udruzenja,velike hladnjace hoce da izbace male iz posla pa se zato i gura niska otkupna cena.I svi to znaju,i ministar zna,zale se mali hladnjacari ali ih niko ne slusa.Zakon o zastiti konkurencije i suzbijanju monopola,ma ko to jos cita,sedi prijatelju da popijemo po jednu i da se lepo dogovorimo.:ppozdrav:
 
Ja ne znam šta ti hoćeš??? Čovek nije pominjao cenu, samo je rekao trenutno stanje sa zalihama. To da li ti nekog politički voliš ili ne, tvoja je stvar. Nemoj ovde zamajavati ljude sa tim.


Ja ne znam sta ti hoces,ti verujes tom ministru,ja mu ne verujem.Ni njemu ,niti ikom iz vlade i sa televizije.Prica ono sto sto ljudi zele da cuju,zato i nije pominjao cenuEto ako mu ti verujes,nemoj zamajavati ljude sa tim.

Sto se tice trzista ,promenljive su i ponuda i potraznja,a ne samo ponuda.
Svuda ce kupovati malinu i nasi i stranci da smanje potraznju za nasom ,da mogu da ubiju cenu tamo gde je najvise ima.To je ta ekonomska logika.Vec vidjeno u svinjarstvu
 
Aman čoveče... Briga mene i za tebe i za vladu i za RTS. Samo sam preneo šta je čovek rekao. A tebi ako se ne sviđa idi kod poznavaoca, pa zajedno skrojite podatke koji vam odgovaraju.
 
Ja ne znam sta ti hoces,ti verujes tom ministru,ja mu ne verujem.Ni njemu ,niti ikom iz vlade i sa televizije.Prica ono sto sto ljudi zele da cuju,zato i nije pominjao cenuEto ako mu ti verujes,nemoj zamajavati ljude sa tim.

Sto se tice trzista ,promenljive su i ponuda i potraznja,a ne samo ponuda.
Svuda ce kupovati malinu i nasi i stranci da smanje potraznju za nasom ,da mogu da ubiju cenu tamo gde je najvise ima.To je ta ekonomska logika.Vec vidjeno u svinjarstvu

3 evrica kg prasica... Lepa cena. .. Moze li pokriti cenu ispod 200din zadnje 2 god.?
 
Ljudi nervozni smo svi... polako sa teskim recima na ovom forumu.... Ja otresao slab sneg sa lastara citav dan za sada bez velike stete ali ako bude mraza -7 C citavu noc kako predvidjaju (prekodutra) doci ce do brutalnog presecanja i ledjenja sokova u lastaraima koji su vec puni pupljaka steta ce biti nenadokladiva. U tom slucaju cena moze da bude i 500 dinara ja necu imati mnogo toga da uberem...
 
Da se kladimo da ce Srbija opet da "ima prinos" od 90.000t minimum!:osmeh:

Ne b'ate, to je malo... Pa znas li ti koliko "nas novih malinara" ima od ove godine, to ima da ubiva-razara i pršti na sve strane sa malinama :osmeh: Prosto mi zao sto doprinosimo hiperprodukciji :)))

Btw, šala mala, nadam se da se nece niko uvrediti posto ima ovde jako ozbiljnih kolega, a ja sam teski komedijaš... Svakako se salim i na svoj racun, ne zelim da se neko uvredi pa opet da dobijam kojekakve pretece poruke u inbox...

Svima sve najbolje uvek zelim k'o i sebi :ppozdrav: (cisto da se zna)
 
Sto se tice drugova sto nam sole pamet da ponuda-potraznja odredjuje cenu..? hm,hm ? stavite prst na celo i bar ???

Prisetite se ( iskusni ) cena maline u malinarskim krajevima Cacak ,Lucani,Arilje... U vreme Velje Ilic kada je bio u politickom usponu ..... tacke su da ne nabrajam jos cinjenica vec ih sami dodajte). sa desavanjima cene u Sabackom kraju za vreme vladavine Dusana Petrovica NAPRAVITE paralelu. Dodajte jos i zbog cega je bas u Sapcu bio famozni skup 9 do 11 maja...i ko je sve prisustvovao ,sta su se dogovorili....? sem sturih info..nemamo....(dodajte nesto svoje,znace ove tocke hm)..?
SAMI ce da shvatite ,da cenu ne odredjuje samo ponuda -potraznja. Vec i monopol,politika,dogovor ...iii..?

Za one koji ne razumeju (manjina ih je) moje (...iii..? ),znaci pored nabrojanog ima nabrajati jos, koje-kakvih cinilaca ,al da ne duzim ,A znak pitanja znaci da mozda postoji jos neki cinilac za koji Vi ni ja ne znamo..?

E zbog svega nabrojanog i ne nabrojanog saznanja ,licno tvrdim da prosle god. CENU nije odredilo PONUDA-POTRAZNJA kao sto bi i trebalo! Nego je bila monopol-politicki-dogovorna cena. Koju 3 vazna lika ....zele da preslikaju i za ovu godinu....i jos uvek na tome BAAAS rade?

Neki se izjasnise da cena nece biti visoka pa taman da se ove god nabere samo 10 000 t umesto 60-90 000 t...? A sta ce biti videcemo uskoro...?
 
Pole, a znas zasto druze njih boli uvo koliko cemo mi da proizvedemo i zasto kazu da ce cena ista biti ista i za tonu i sto hiljada tona?

Pa zato sto ce da je prosto uvezu, prepakuju i izvezu :)))

A ti ljudi o kojima pricas su puki kapitalisti, pijavice i paraziti koji samo skacu sa posla na posao u kojima ima para... Oni ne znaju pojma sta znaci 'Srpska Malina' niti bilo sta sto ima veze sa time... Oni samo barataju brojkama!

I kada raz*ebu i razbucaju u ovom poslu sta imaju precice na nesto drugo... Mozda da prodaju neki lek protiv side koji magicno izmisle ili tako nesto :)
 
Cenu maline odredjuje ponuda i potraznja, svaku drugu pricu ja gledam kao na teoriju zavere i "kafanske price"...

To sto se neko negde sastao sta treba da znaci...

O monopolu bi smo mogli da govorimo da u Srbiji postoje 2 najvise tri svetske firme... Ovako, mozete li da mi kazete koja to poznata svetska firma ne radi posredno ili direktno sa Srbijom...? Ovako kako zamisljate da njih 10-20 predstavnika sedne za sto i da se dogovore koja ce cena biti...?
U Srbiji kada nesto ne znate da objasnite najbolje je plasirati neku od brojnih teorija zavera...
 
Nema druge... Kod nas je kolega poznavalac, sve u domenu teorije zavere... Od 'belih smrti' kojima nas plase, pa sve do slanine... :) A svi odrasli na tome i hvala bogu svi zivi, beli i debeli :osmeh:

A mene nekako bas i briga da li ce da budu tu Pera-Mika-Zika ili samo vi poznavalac_prilika :) (al' sam ga srocio)

Meni je kao i svima (a i vama svakako) bitno da se sve ponudi i otkupi kako bi svi bili srecni i zadovoljni...
 
Sa toliko trznih takmaca prosto je teorijski nemoguce napraviti monopol... Imate domace firme, imate strane firme itd itd... Koliko hladnjaca imate u Srbiji... Koliko izvoznika imate? Ali o cemu ja pisem kad ovde jos uvek postoje ljudi koji veruju da postoje "dozvole za izvoz" i da navodno svaka firma ne moze da izvozi.... Sve dok postoje takvi ljudi lako je plasirati teorije zavere jer oni ce sigurno poverovati sta god da napisete....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh