Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daj stvarno vratite coveka, mnogo korisnih saveta je podelio na forumu u raznim podforumima vezano za malinu.


Samsung A5
 
Zasto je obrisan post @Shadowlurker-a, covek je sve lepo objasnio bez i jedne neistine, ako je bilo nekih neprimerenih reci, mogle su samo one da se obrisu a ne celo izlaganje

Samsung A5

Taj član je već više puta opominjan za vređanje i problematično pisanje na forumu. Urednici ovde rade tek kad završe sve svoje poslove, a niko nije raspoložen da kad provede ceo dan radeći svoj posao, potom sređuje poruke uvek istim članovima iznova i iznova. Znači nije sad ono kao čovek se iznervirao pa svašta napisao, nego je to jednostavno njegov način komunikacije. Izrazi kao "Otvoreno cu ti reci da si covek debil", "ostalim sranjima koje servirate", "tako da ne seri" i slično nisu dobro došle na forumu.

Ja razumem da su neki ljudi tako naučili da komuniciraju sa porodicom, ali ovde takve stvari ne mogu da prođu. Takođe ni rasprava sa urednicima na forumu nije dozvoljena pa će se sve poruke ovde u temi vezano za ovo banovanje brisati. Ljudi dolaze da pročitaju info oko plasmana malina, a ne prepisku kako da se vodi forum. Za sve probleme oko uređivanja foruma imate privatne poruke pa se javite urednicima ili administratorima.
 
Ja sam vec ranije pisao da se uvrede i flejmovanje nece tolerisati.Ni na jednoj temi nema ovoliko uvreda i nekulture,kao na temama o malini.Posle se cudite zasto neki ljudi ne pisu.Ne smeju da napisu nista sto se kosi sa zeljama pojedinaca.
 
I sta smo rekli? Mali skorojevici hladnjacari su u problemu, veliki izvezli maline? Mali hoce maline dzabe da se vade. Znaci raditi samo sa velikima.
 
U tome je sva priča po mom mišljenju. U ovoj tvojoj konstataciji samo fali - veliki i dalje uvoze malinu sa strane -. Izgleda da je cilj ugušiti mini hladnjače ili ih naterati na ugovor sa izvoznikom. To nama proizvođačima nikako ne odgovara jer se time suzbija konkurencija i nedozvoljava skladištenje.
 
S'obzirom da koliko god da citam ili slusam o hladnjacarima ovde i po ostalim medijima, ne mogu da sklavirim koliko je to kad si "veliki" a koliko to kad si "mali" hladnjacar?! Ne znam kolike su to cifre u pitanju? :)
 
Poslednja izmena:
.
O,da Srbija uvozi malinu Willamet iz Venloa ,Holandija?Doduse uvoze ih i Poljaci,Ukrajinci,BiH i ostali konkurenti srpske maline?
Takodje,danas sam u Rodi video SUVU MALINU SA KOPAONIKA,proizvedenu u Srbiji?Svaka cast?
Da li iko zna sta povezuje sportsku obucu NIKE i malinu WILLAMETTE?
Pozz .
 
Poslednja izmena od urednika:
Jako zanimljiv proizvod je susena malina, to je taj visi stepen prerade koji nam treba. Potrebno nam je vise takvih firmi i vise proizvoda od maline. Ukoliko se ne varam 1kg tako proizvedene maline kosta 40 eura. Nije bas lako naci trziste i ulaganja u opremu su izuzetno velika, a investicija ne moze tako brzo da se vrati.
Sta povezuje NIKE i Willamette? Nemam ideju....
 
S'obzirom da koliko god da citam ili slusam o hladnjacarima ovde i po ostalim medijima, ne mogu da sklavirim koliko je to kad si "veliki" a koliko to kad si "mali" hladnjacar?! Ne znam kolike su to cifre u pitanju? :)

Pogrešno se izražavamo, nije merilo veliki ili mali, u pitanju su izvoznici i oni koji samo zamrzavaju i čekaju milostinju izvoznika. Na primer Nektar jeste veliki ali ne izvozi malinu.

- - - - - - - - - -

Jako zanimljiv proizvod je susena malina, to je taj visi stepen prerade koji nam treba. Potrebno nam je vise takvih firmi i vise proizvoda od maline. Ukoliko se ne varam 1kg tako proizvedene maline kosta 40 eura. Nije bas lako naci trziste i ulaganja u opremu su izuzetno velika, a investicija ne moze tako brzo da se vrati.
Sta povezuje NIKE i Willamette? Nemam ideju....


Suvu malinu proizvodi Sirogojno hladnjača ali i u Arilju je čovek sa skromnom tehnologijom uspeo da proizvede suvu malinu koja je sačuvala svoju zapreminu i ima sve karakteristike kao i ona proizvedena sa vrhunskom tehnologijom. Radi se na tome


Pozdravljam ovim putem zadrugu Agro Eko Voće koja ovih dana nastavlja sa izgradnjom hladnjače
 
To za izvoznike je u redu a za zadrugu nisam siguran. Kod njih mi je problematicno to sto nisu samostalni a tako se predstavljaju. Iza njih stoji jedna velika firma sa sedistem u Sapcu. Mislim da ce se ponoviti po ko zna koji put prica da proivodjaci budu obmanuti...
 
Kaze ako sve bude ok bosna ocekuje rod oko 30 000 tona, a tu su jos sa izvesnim kolicinama ukrajina, moldavija, rumunija, bugarska a i montenegro ulazi u pricu, i kada se na to doda nedostizna poljska onda to znaci pad cena zamrznute maline. Moramo raditi na kvalitet robe samo tako. Kaze bosancima skoro vracen veliki kontigent 10-ak slepera iz Svabije, zbog noro virusa.
 
Opet ista prica koju vrtite ispocetka, pa ponovo ispocetka, a koja nije istinita. Sto se tice Bosne zadnji zvanicni podatci su da je prosle godine proizvodnja bila oko 11000t od toga je oko 90% izvezeno u EU a ne kako ovde nagadjaju u Srbiju. A da se sledece godine ocekuje 30000 t to je dezinformacija, jer nema sanse da se utrostruci proizvodnja.
I nemojte stalno da kukate pada cijena propadosmo i tudje brige brinete, dal ce propasti ovaj hladnjacar ili onaj izvoznik... oni ako nisu bili pametni da ostave zalihe za crne dane, od odlicnih prethodnih godina, takvi i ne trebaju da rade jer nisu za taj posao!
Brinite svoju brigu, kako da pojeftinite proizvodnju, povecate prinose itd... jer na cijenu ne moze puno da se utice i nije ni realna bila ona od skoro 4 eura. I pustite vise gatanje cijene na osnovu cula kazala i neprovjerenih informacija.
 
Evo novije informacije i milim da su najmjerodavnije. U Bosnu na zasadima od 1682Ha ubrano 13500 t.
Mislim da je malo previse procjene od 17 000t
 
Sto se tice cene maline,i interesovanja za istu,mozemo mi da se lazemo koliko hocemo,ili hrabrimo bez pokrica,ali situacija nam bas i ne ide na ruku.
Ovde vecina hladnjaca u februaru daje avans ljudima koji predaju robu kod njih,a ove godine je ta praksa totalno izostala,sto jasno daje do znanja o njihovom interesovanju za ovogodisnji rod maline.
Sve je vise glasina da pocetna cena nece biti veca od 100 dinara.
Ostaje nam da se nadamo nekoj jacoj susi,pa da makar oni koji imaju da zalivaju profitiraju nesto,inace ako se ostvare ove crne slutnje dolazi se do toga da smo na granici rentabilnosti.

Mene vise od toga plase najave nekih upucenih ljudi za naredne godine,jer usled povecanog obima proizvodnje koji je vise nego ocigledan,i to ne samo kod nas,ocekuje nas vrlo verovatno scenario kao sa kupinom prosle godine.

Jako bih voleo da gresim,i da ove prognoze nisu tacne,a vreme ce pokazati njihovu verodostojnost.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh