Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve to sto pisete stoji, ali ja bih ipak parafrazirao jednu nasu narodnu poslovicu, otprilike ovako, majka sina nije kudila sto se kockao nego sto je pokusao da se ''vadi''.
 
Ko rano rani, dve srece grabi...
Ima li neko jos neku poslovicu ili cemo vracati o vremenu ili pisati o ceni??

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Ako admin nema nista protiv ..?
A posto hladnjacari ii oni ko ji su oko njih.. naj radije posecuju ovu temu...Stoga bih im se obratio sa ponudom ...ako nekog zanima. Da vrsim otkup za nekog od njih iz drugih krajeva...samo da nisu iz Macve.

Ponuda!

Od nas 3 proizvodjaca imamo 100t+? sigurnih imam jos nekoliko proizvodjaca ko ji ce svakako kod mene predavati sa po 10-do 20 t sto znaci oko 200 t +? ..sigurnih .
Ako bi izlazili sa 10-15 din visom cenom od lokalne konkurencije predpostavljam da bih se nakupilo jos min. 100 t+
I ako bi se ja blagovremeno obratio kod nekoliko proizvodjaca ko ji imaju berbe od 30-70 t sto bi znacilo da bih se moglo organizovati od 500 do 1000 t +? za sezonu.

Garantujem u kvalitet: da u gajbama nece biti sve i svasta i da u istim nece biti vise od 2.1 do 2.5 kg
Sto se tice pesticida : vec u martu i pocetkom aprila ,dogovarao bih se sa proizvodjacima ...da obavezno vode dnevnik kad i cime su tretirali ...potkrepljeno racunima o nabavci i kolicini preparata...!

Moga bih da se organizujem da se evedentira i posebno da se razvrstava roba od svakog proizvodjaca ..po na osob...ako je potrebno .

Vec imam nekih ...al da se pregovara jos sa kim...? I ko da bolju i sigurniju ponudu....?
O uslovima blagovremen dogovor!
U koliko ima zaiteresovanih 063/235-402 poz.
 
Mislim da pises na pogresnom mjestu... jer ne vjerujem da ovde posjecuju oni kojima bi tvoja ponuda bila zanimljiva, odnosno veliki hladnjacari iizvoznici... Vecinom su tu mali hladnjacari kao ti. A ti pole nisi los momak al mi se cini da si ipak malo pretjerao sa predvidjanjima od 1000t+ :(
 
Clan foruma pod imenom Pole nije hladnjacar vec proizvodjac i to znam 100% e sad, zasto bi da iskljuci hladnjacare iz Macve to on sam zna, mozda mu se nedopada doplata po kg za prevoz koje hladnjace isplacuju a gde te doplate nema kad predate malinu obicnom otkupljivacu. Nesto se valja iza brda.
 
Clan foruma pod imenom Pole nije hladnjacar vec proizvodjac i to znam 100% e sad, zasto bi da iskljuci hladnjacare iz Macve to on sam zna, mozda mu se nedopada doplata po kg za prevoz koje hladnjace isplacuju a gde te doplate nema kad predate malinu obicnom otkupljivacu. Nesto se valja iza brda.

Ti tvrdis da nije hladnjacar, a on sam kaze da prima malinu i od drugih proizvodjaca... nevjerujem da ju skladisti u spajezu....
 
Pole druze, juce sam pricao sa covekom iz jednog uzickog sela koji je to isto sto ti planiras radio za hladnjacu jugent(deskur). U garazi kod njega merili i kamion uvece odvozio. On cak nije ni merio nego neki njihov. Malinu mu isplatili po 238, nisam siguran al mislim samo njegovu, ne svu kolicinu. Ti sa 500-1000 tona imas sa cim da pregovaras. Ja sam neke druge radove radio za njih,znaju sta hoce i to moras ispostovati ali radovi primljeni u 10 pare na racunu u 12...
 
Malopre na b92, propada srpsko malinarstvo, hladnjace grcaju u dugovima, imaju enormne gubitke, a poljoprivrednike ko sisa, oni nisu bitni.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
I na prvoj isto. Kaze glavni problem visoka odkupna cena. To su ponovili nekoliko puta,kad su vec platili termin daj da se iskoristi

...
 
@ sale Znas da su Pancevci bili i 40 din vevi od ostalih ..pre 2-3 god...pa znas da nisu sve otkupili..? prosle god mi smo bili 10-20a jedan dan i 30 din vise!

@ sove pogresno mesto..? i nije bas...? A nisam hladnjacar ....otkupljivao sam za hladnjacu x iz Cacanskog kraja.....naka bude tajna kolicina..? od 100-200 t kao pocetnik u prici...nemogu javno?

@ shadov.... :ppozdrav: doplata...? dogovor...? Znas da u nasem kraju svi hladnjacari se drze naj nize cene ...A kad dodju oni sa strane oni cenu nesto povecaju...?

@ vladimir ...:ppozdrav: Hvala puno

- - - - - - - - - -

Podrzao bih..?

Ako bi neko otvorio temu ,,Malinari sto beru 30 t- do 100t i vise sa 4 do 6 +kg/m/d. Mosda bi neka kvim dogovorima kao ozbiljni proizvodjaci mogli nekako i uticati na cenu... verujem da bi na istu temu bih se vratili oni ko ji su nas napustili i kuckaju tamo po nekim drugim stranicama?
 
To je zato sto nemamo nikakvu strategiju. Logicno je da cena u narednom periodu mora da pada e sad sto se nekima to ne uklapa u njihovu racunicu je neka druga prica.

Ja cu moj malinjak odrzati jer to sto sam poceo da radim nije samo zbog zarade, to je ljubav prema prirodi i vocu. Neopisiv osecaj je gledati kako nesto sto si sam posadio, negovao, hranio raste i radja A koliko je malina zahvalna biljka najbolje govori to sto i kad se susi i kad se polomi, ona iskoristi zadnji atom snage da uzre plodovi i da je uberemo, pa se onda osusi. Malina nas je odrzala u najgorim vremenima, pa cemo tako i mi nju...
 
Poslednja izmena od urednika:
Stvarno jeste! Bravo kolega Milose! :) Da oni provedu samo jednu sezonu u malinjaku, mislim da bi sami sebi digli cenu na 1130 dinara, ne izmisljali neku od 130 :D Na mom poslu vladaju ljudi koji su zavrsili ekonomiju umesto mehaniku... I tako meni covek koji se "razume" u brojeve prica kako ce da se napravi nesto u servisu sa alatom?! Nego da ne tupim, znate i sami da samo kod nas ljudi iz jedne struke su inzenjeri nauke prema nama koji smo u tom poslu od kad znamo za sebe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh