Pioneer hibridi

Takve deklaracije na a4 formatu cu ja napraviti za 15min.Nadju se falsifikovane i na dzaku licno sam to iskusio pa posle presevao,a to znaju neki clanovi na forumu.Kod nas se moze sve i niko ne odgovara.
 
Ja ne znam gde si ti kupio tvoje seme sa falsifikovanim ispravama, ali sam ja za moje dobio zeleni papir i fiskalni isecak. U pitanju je jedna vrlo ozbiljna firma. Svako dzak pre skidanja deklaracije sam proverio i uporedio sa glavnom deklaracijom od cele partije semena.
 
Zato seme kupujte samo u proverenim prodavnicama. Nmojte sibicariti za 100-200din po dzaku.
 
Na deklaraciji koja se nalazi na A4 papiru pisu relevantne stvari od klijavosti,energije,cistoce semena,itd...i to je zvanicno izdato od strane Instituta koji vrsi ispitivanje.Na osnovu toga se izdaju ETIKETE ili ti ATESTI koji se prisivaju kasnije u toku dorade na vrecu ili lepe! To nisu deklaracije vec etikete ili ti atesti!Na njima ne pisu podatci od klijavosti i energiji vec samo u deklaraciji za odredjenu partiju.Za svaku partiju semena bez obzira da li je isti hibrid mora se posebno raditi ispitivanje i dobiti nova deklaracija.U jednu partiju maksimalno mogu se spakovati 2 vagona semena,odnosno 20.000 kg a i to vam pise u deklaraciji koliko je teska vreca,koliko ukupno ima vreca i koliko je teska ta partija semena!Toliko...
 
Ljudi,jedno pitanje,hibrid p0725 za branje,sta mislite?Pitam ljude koji su ga sejali.Nemam vremena da prelistam temu,al negde sam video da se pise o ovom hibridu.
 
Kako sam saznao za njega, još uvek je u procesu registracije i znak pitanja da li će ga biti u ponudi.. Odličan silažni hibrid.. Mislim da mu je to, pre svega, namena..
 
Ljudi,jedno pitanje,hibrid p0725 za branje,sta mislite?Pitam ljude koji su ga sejali.Nemam vremena da prelistam temu,al negde sam video da se pise o ovom hibridu.
2013. године на истој парцели са 1114 и малом влагом (око 18%), 0725 се више крунио па сам га оставио за круњење. По мени одличан хибрид са мање кварног зрна од 1114 (2014. год.) За брање свакако са већом влагом.
 
Danas stigao 1114 seme prepakovano dosta sitna frakcija semena, tezina vrece 5.7kg. Sve u svemu malo sam razocaran.
 
Nazad
Vrh