Pioneer hibridi

ahahaha koja sprdnja :osmeh: lici na nase drustvo i drzavu, podneblje...isto i kod nas retko ko radi analize ali znaju ljudi sta bacaju, ne rasipaju se kao sto misle mnogi, pricao sam sa mnogim vecim posednicima....gledao sam pre par dana emisiju neku na kablovskoj, kako se u Nemackoj uzimaju uzorci i koje i kako citaju rezultate, oni obuce svakog poljoprivrednika za citanje tih rezultata prvo....a o analizi da ne pricam, na tri papira sa svim mogucim elementima...do najsitnijih detalja....nikad ih necemo dostici ::sramota::
 
E sad si Milose pravu konstataciju dao!!! Ja sam oduvek rekao da sistem rada kod nas je katastrofalan! Zamislite da nemate nikave veze gde se obavlja analiza zemljista!
Zar stvarno mislite da kad ima pola prikolice kesica zemlje ili cak punu prikolicu ili mozda i vise da ce neko da izvrsi 100% tacnost te analize???
Ama popunice formulare bez da pregleda pola materijala a mi radosni jer smo radili analizu!!!
Mi nismo imali problema sa rezultatima,niti sa kolicinama djubriva,ph,i najvaznije krajnjim prinosima-Pss Vrsac,uvek spremni da pomognu,uvek sve korektno...ali Teorija zavere...veciti problem naseg mentaliteta...
 
Klijavost P0216 od 100 semenki tri nisu pustila klicu, seme je držano u vlažnoj gazi punih 6dana na sobnoj temperaturi
img0061.jpg


dok je kod 9911 svih 100 semenki pustilo klicu
img0063.jpg
 
Ja uvek racunam da 5 % nece nici i tako pravim kalkulaciju. Desi se da i vise ne nikne, ali se desi da bude i manje. Dosta zavisi od nacina setve, ali i vremenskih prilika.
 
Da li su i vama tražili, gde ste uzeli seme, da im predate dekleraciju sa svake vreće kako bi ostvarili popust od 5% ? Nama ovde traže da skinemo i predamo dekleracije.
 
Nemože se ostaviti deklaracija, jer se pravdaju vreće sa njima.
Ove godine nema gratis vreća, već popust na te kupljene.
 
Juce uzeo seme.Danas pogledam ono predeklarisa tj. staro seme.Trazio papire za tu partiju.U ponedeljak se to seme vraca.Klijavost 93% a energija klijanja 91%.
 
Gde god je etiketa zalepljena za dzak to je seme predeklarisano_Ove godine je skoro svo predeklarisano.Jedan od razloga sto sam uzeo sa sonidom jeste taj sto se samo novo stiti, jedino ako je ostala stara zaliha zasticenog.
 
Nije tacno. Upravo mi je stiglo seme i sve je iz 2014 mada je kod dva hibrida bila nalepljena, a kod dva prosivena deklaracije.

o6y5q9.jpg
[/IMG]

15prbqb.jpg
[/IMG]

2med2ev.jpg
[/IMG]

afiyjk.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh