PIO + Zdravstveno

grunt je napisao(la):
Dali je stiglo nekom resenje za prinudnu naplatu,iz opstine zbog duga PIO?Kazu popisivanje pokretne i nepokretne imovine.Dali neko zna informaciju koliko poljoprivrednika izmiruje svoje obaveze PIO i Socijalnog redovno u Vojvodini a koliko ima duznika?
Ja dobio isto....stari dug iz 90'tih
 
markodanube je napisao(la):
Agrosrce @

imam jedno pitanje za tebe , posto vidim da se razumes .

Mogu li da prijavim poljoprivredno domacinstvo a imam preduzece u kojem sam suvlasnik i direktor ?
Ako prijavim domacinstvo i ne placam PIO ( PIO placam u preduzecu ) to znaci da ne mogu da dobijem subvencije ?
Ako ste direktor a želite da prijavite gazdinstvo na kom ćete dobijati subvencije.Potrebno je da ispunite nekoliko uslova ako ste direktor a pri tom ste i vlasnik više od 70% firme po nekom od važećih zakona imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća), malo je čudno ali je tačno. A tada ste iako direktor ne zaposlen i možete da se registrujete preko poljoprivrede i naravno ostvarite pravo na subvencije.
Pozdrav!
 
agrosrce je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Agrosrce @

imam jedno pitanje za tebe , posto vidim da se razumes .

Mogu li da prijavim poljoprivredno domacinstvo a imam preduzece u kojem sam suvlasnik i direktor ?
Ako prijavim domacinstvo i ne placam PIO ( PIO placam u preduzecu ) to znaci da ne mogu da dobijem subvencije ?
Ako ste direktor a želite da prijavite gazdinstvo na kom ćete dobijati subvencije.Potrebno je da ispunite nekoliko uslova ako ste direktor a pri tom ste i vlasnik više od 70% firme po nekom od važećih zakona imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća), malo je čudno ali je tačno. A tada ste iako direktor ne zaposlen i možete da se registrujete preko poljoprivrede i naravno ostvarite pravo na subvencije.
Pozdrav!
a moras biti registrovan u registru osnivaca??a ako si registrovan onda i tamo moras placati PIO??
Sta znas o ovome?
 
Rabadzija je napisao(la):
grunt je napisao(la):
Dali je stiglo nekom resenje za prinudnu naplatu,iz opstine zbog duga PIO?Kazu popisivanje pokretne i nepokretne imovine.Dali neko zna informaciju koliko poljoprivrednika izmiruje svoje obaveze PIO i Socijalnog redovno u Vojvodini a koliko ima duznika?
Ja dobio isto....stari dug iz 90'tih
I sta sad sa tim starim dugom?Pa to je poveca suma..... :udri: :udri: :udri:
Ja jos nista nisam dobio.
 
Rabadzija je napisao(la):
agrosrce je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Agrosrce @

imam jedno pitanje za tebe , posto vidim da se razumes .

Mogu li da prijavim poljoprivredno domacinstvo a imam preduzece u kojem sam suvlasnik i direktor ?
Ako prijavim domacinstvo i ne placam PIO ( PIO placam u preduzecu ) to znaci da ne mogu da dobijem subvencije ?
Ako ste direktor a želite da prijavite gazdinstvo na kom ćete dobijati subvencije.Potrebno je da ispunite nekoliko uslova ako ste direktor a pri tom ste i vlasnik više od 70% firme po nekom od važećih zakona imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća), malo je čudno ali je tačno. A tada ste iako direktor ne zaposlen i možete da se registrujete preko poljoprivrede i naravno ostvarite pravo na subvencije.
Pozdrav!
a moras biti registrovan u registru osnivaca??a ako si registrovan onda i tamo moras placati PIO??
Sta znas o ovome?
ovo ne razumem.
 
agrosrce je napisao(la):
Rabadzija je napisao(la):
agrosrce je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Agrosrce @

imam jedno pitanje za tebe , posto vidim da se razumes .

Mogu li da prijavim poljoprivredno domacinstvo a imam preduzece u kojem sam suvlasnik i direktor ?
Ako prijavim domacinstvo i ne placam PIO ( PIO placam u preduzecu ) to znaci da ne mogu da dobijem subvencije ?
Ako ste direktor a želite da prijavite gazdinstvo na kom ćete dobijati subvencije.Potrebno je da ispunite nekoliko uslova ako ste direktor a pri tom ste i vlasnik više od 70% firme po nekom od važećih zakona imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća), malo je čudno ali je tačno. A tada ste iako direktor ne zaposlen i možete da se registrujete preko poljoprivrede i naravno ostvarite pravo na subvencije.
Pozdrav!
a moras biti registrovan u registru osnivaca??a ako si registrovan onda i tamo moras placati PIO??
Sta znas o ovome?
ovo ne razumem.
ako imas firmu,bez obzira da li si samo osnivac ili i direktor moras biti prijavljen u registru osnivaca,a po tome moras i PIO placati.Kako ovo izbeci ako si i PP gazdinstvo?
 
Rabadzija , pa odgovorio ti je covek ?

imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća),
 
markodanube je napisao(la):
Rabadzija , pa odgovorio ti je covek ?

imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća),
Marko,
ma dobro ja vidim sta pise ali brate znam i sta drzava trazi
E sad tu varijantu koju je srce naveo sa 70% vlasnistva u firmi ne poznajem pa bi molio srce da mi da neki web gde moze da se procita
Ja sam unazad 15-20 godina prijavljen preko zemlje na PIOi zdravstvo,umedjuvrmeenu sam 98 osnovao firmu ali se nisam prijavio kao osnivac u registru osnivaca i sad mi traze unazad da platim jer je navodno 05 ili 06 izasao neki zakon koji ne dozvoljava da placas po osnovi PP jer su manji doprinosi nnego kad si kao osnivac prijavljen.I prosle godine sam prepisao obe firme na zenu ne bili lii ja ostao i po papirima samo seljak.
 
Rabadzija je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Rabadzija , pa odgovorio ti je covek ?

imate pravo da budete direktor ali da niste stalno zaposleni u svom preduzeću(interna odluka preduzeća),
Marko,
ma dobro ja vidim sta pise ali brate znam i sta drzava trazi
E sad tu varijantu koju je srce naveo sa 70% vlasnistva u firmi ne poznajem pa bi molio srce da mi da neki web gde moze da se procita
Ja sam unazad 15-20 godina prijavljen preko zemlje na PIOi zdravstvo,umedjuvrmeenu sam 98 osnovao firmu ali se nisam prijavio kao osnivac u registru osnivaca i sad mi traze unazad da platim jer je navodno 05 ili 06 izasao neki zakon koji ne dozvoljava da placas po osnovi PP jer su manji doprinosi nnego kad si kao osnivac prijavljen.I prosle godine sam prepisao obe firme na zenu ne bili lii ja ostao i po papirima samo seljak.
E sada mi je malo jasnije o čemu se radi ako ste bili vlasnik neke firme , i po tom osnovu niste plaćali penziono a bili ste zaduženi kod penzionog fonda. Za to vreme ste izmirivali penziono preko poljoprivrede ipak vam ostaje dug na firmi do dana zatvaranja firme. Ono što vama preostaje da odete u PIO fond i da sa njima sklopite ugovor i da izmirite razliku o kojoj govorite. Jer bez obzira što ste za to vreme bili registrovani kao poljoprivrednik naravno da će vas PIO zadužiti za veći iznos, a to je upravo zaduženje po osnovu vlasništva nad privatnom firmom.U svakom slučaju adresa na koju treba da se obratite je PIO fond
uh danas me krenuli samo komplikovani odgovori
Pozdrav!
 
Daas dobio obavestenje o stanju duga
doprinosi za pio 106067,06 + kamata 94292,60 + naknada zaodvodnjavanje 7455,23 din.
Stvar je u tome sto je to stiglo na ime mog oca koji je bio poljoprivredni penzioner 7 godina i
umro je pre 3,5 godine.
 
Izgleda da ovih dana šalju redom nekakva rešenja o dugovanju po onom konobarskom sistemu APP (ako prođe-prođe) . U poreskoj je haos. Jadni ljudi čekaju satima da dođu na red da rasprave njihove brljotine ::jako_besan::.
 
evo i mog problema!
jos od pre sam bio u pio,al' zbog zaista malih penzija,odustao sam da uplacujem dalje.
naravno dug se nagomilao do 300000 i nesto dinara.
reg.gazdinstvo imam od 2006,subvencije sam preko druga dizao.
sad mene interesuje,da li ja placanjem pio za 2010 i nastavka placanja u 2011,ostvarujem prava na subvencije u 2011?
kako se taj zaostali dug kod njih gleda?
 
KishRobert je napisao(la):
evo i mog problema!
jos od pre sam bio u pio,al' zbog zaista malih penzija,odustao sam da uplacujem dalje.
naravno dug se nagomilao do 300000 i nesto dinara.
reg.gazdinstvo imam od 2006,subvencije sam preko druga dizao.
sad mene interesuje,da li ja placanjem pio za 2010 i nastavka placanja u 2011,ostvarujem prava na subvencije u 2011?
kako se taj zaostali dug kod njih gleda?
pa dosada je bilo da platis predhodnu godinu i dobijas.....sve se bojim da su zato i poslali sva dugovanja da ce poresko izdati resenje za naplatu po pp racunima i onda kad ti daju subvenciju automatski ce poskidati njhov deo....sve mi smrdi na to
 
To se jos uvek nezna, manite se predpostavka. I prosle god. se pricalo te da treba analiza zemljista, te da subvencije dobijaju samo vlasnici p. gaz. i nije bilo nista od toga.
Tako da uredbe ce biti najverovatnije u Januaru.
E sad sigurno da mogu menjati sta god oni zele a i cilj im je da vec nekoliko god. stave prepreke da bi ostvarili njihove ciljeve a to je sto manje para da daju poljoprivrednicima. :sta:
 
MILE je napisao(la):
Daas dobio obavestenje o stanju duga
doprinosi za pio 106067,06 + kamata 94292,60 + naknada zaodvodnjavanje 7455,23 din.
Stvar je u tome sto je to stiglo na ime mog oca koji je bio poljoprivredni penzioner 7 godina i
umro je pre 3,5 godine.
I meni doslo danas resenje na babino ime koja je umrla pre 7 god.Oko 8000din.... :sta: :sta: duga naravno....
 
Treba im vratiti kao nepoznat ili napisati adresu gde se groblje nalazi. Malo neukusno ali kad oni tako rade, mora se i snjima tako.
 
Meni dolazi rešenje iz komšijske opštine za vinograd koji smo prodali pre 24 godine, i to na očevo ime. Otac mi je umro pre pet godina.
Već sam dva-tri puta bio to da izgladim, ali ne vredi...

Birokratija je čudo jedno.
 
Nazad
Vrh