Pilići kao brojleri

ja imam mstere koji greju nekih 1150 kubnih metara ali za temperaturu od 33 treba mnogo vise a gas je daleko od mene jedino plin i ta varijanta je skupa trenutno dnevno trosim 10 000 dinara na plin plus bubnjare na drva ili popularno kube4 ali me interesuje jos neki nacin koji je jeftiniji radim na izgradnji postrojenja za proizvodnju metana kazu da je trenutno to najeftinije trosi prostirku tj slamu susku i izmet i dobije se struja topla voda para i djubrivo pogodno za plastenike ali me zanima da li postoji jos nesto sto nisam probao posto sam ka novi clan ovde :cao:
 
Možda treba da razmisliš o nekoj vrsti peći na žetvene ostatke, gde se ne greje voda za parno grejanje, nego se greje vazduh a koji se uduvava u objekte sa pilićima.
Pogledaj postove:
http://poljoinfo.com/skladistenje-ratarskih-proizvoda/silosi-i-susare/
Tamo je reč o sušari, ali mislim da bi proizvođač mogao da ti napravi i postrojenje za grejanje pilićarnika.
Ako ti bude interesantno, javi mi se na PP, pa ću ti poslati njihov kontakt telefon. :cao:
 
Evo mene opet kad su brojleri u pitanju.
Po tehnologiji hubbarda po m2 leti ide do 15 kom a zimi do 18 kom uz uslov da objekat za tov zadovoljava tehnoloske normative po pitanju grejanja i ventilacije. NAJVAZNIJA stvar kod pilica je da ne zahladne u transportu i da objekat bude zagrejan pred useljenje a to znaci minimum 33 spepena ali 5 cm od poda objekta . Pod mora takodje biti ugrejan jer ako je on hladan dzabe sve ostalo. Najsigurniji test je da posle 20tak minuta po useljenju stavite nogicu pileta na obraz ili vrat i one OBAVEZNO moraju biti tople. U suprotnom ce kasnije biti problema sa napredovanjem i uginucem. OVO je stvar gde se najvise gresi a mnogo moze da kosta i odnosi zaradu na tovu.
Postoji jos niz faktora za uspesan tov a vezani su za jednodnevne pilice (kupovati od sigurnih dobavljaca koji drze dobre hibride i nikako na pijacama gde su se prethodno smrzli ) , hranu (uvek od proverenih proizvodjaca i po mogucstvu da kasnije bude briketirana jer je tada bolja konverzija a to je vaznoo pri ovim cenama hrane ) , dobre hranilice i pojilice ( da sprece rastur hrane i da voda bude uvek sveza i cista ) , ventilacija (da bude efikasna ali nikako prebrza -max 1m/s i da vazduh ne bije po pilicima ) ,prostirke ( pozeljno je da bude od drvene suske a nikako da u sebi sadrzi sitnu trinju koju pilici jedu i to izaziva trovanje i uginuce a prostirka mora da bude uvek suva ).
 
Jedna moja poznanica ima fabrički kavez za tov pilića,ona drži 20 komada po kvadratnom metru,ali neki dan sam pročitao na sajtu od rtv da nesme da bude više od 18 kom.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242246006[/time]_________________________________________________
dali neko ima piliće od Brame ili orpington za prodaju okolina Subotice
 
Zimi ni problem,i zavisi do koje tezine.
Na golupcijoj (kvantaskoj) pijacibrama bude gotovo redovno
 
dali neko zna da mi kaže koji hibridi za tov imaju crne pege na sebi?
kupio sam tovne piliće prvi put na ovom mestu (1 dnevne) i do sada još nisam video nešto slično. Pilići su sitni kao da su kredlike i neki imaju crne fleke na glavi,leđima i na krilu.Pilići su za nedelju dana postigli normalnu veličinu i čini mi se da dosta više vode troše od predhodnih. Izmet njim je vodnjikav ali nije kao kada imaju proliv. Uginuća nije bilo uopšte.
 
neznam ko je proizvođač mada mislim da neće ni reći ali pokušaću da saznam koji je to hibrid.ove piliće sam inače kupio u jednoj privatnoj veterinarskoj stanici i platio sam 48,2 din-kom
 
E ljudi procitao sam sve postove i imao bih nekoliko pitanja kao pocetnik u uzgoju pilica, objekat mi je u izgradnji i trebalo bi da bude gotov za 15-ak dana i da pocnem sa pilicarenjem, objekat ce biti za oko 1800 komada, ali cu poceti sa 1000, e sad me zanima, koji sistem hranjena i pojenja mi je za pocetak dovoljan? kasnije bih uzeo neke automatizovane, ako bude islo sve kao treba!
 
Pa ovako .....pilice mozes da pojis na dva nacina automatskim i rucnim pojilicama.Neznam koliko iskustva imas ali napojiti 1000 brojlera rucnim pojilicama je poprilican posao jos ako je vrucina i jos ako su odrasli imaces tu dosta posla. A jos da dodam da oni nevole da ih preskaces i uznemiravas kako bi im sipao vodu......Moj predlog je da uzmes za pocetak prostije automatske pojalice evo vidi na ovom linku http://www.spasicfarm.com/sve.html nisu skupe oko 1000 din komad a na jednu mogu da piju 100 pileta provereno.Pojilice su povezane crevima sa buretom iz kog dobijaju vodu a one na sebi imaju ventil koji otvara i zatvara vodu .Ako nesto nije jasno slobodno pitaj .... :D Pozdrav...
 
rajic1 je napisao(la):
Pa ovako .....pilice mozes da pojis na dva nacina automatskim i rucnim pojilicama.Neznam koliko iskustva imas ali napojiti 1000 brojlera rucnim pojilicama je poprilican posao jos ako je vrucina i jos ako su odrasli imaces tu dosta posla. A jos da dodam da oni nevole da ih preskaces i uznemiravas kako bi im sipao vodu......Moj predlog je da uzmes za pocetak prostije automatske pojalice evo vidi na ovom linku http://www.spasicfarm.com/sve.html nisu skupe oko 1000 din komad a na jednu mogu da piju 100 pileta provereno.Pojilice su povezane crevima sa buretom iz kog dobijaju vodu a one na sebi imaju ventil koji otvara i zatvara vodu .Ako nesto nije jasno slobodno pitaj .... :D Pozdrav...
E pa da znam taj sistem pojenja prirodnim padom, nesto slicno smo imali pre 15-ak godina za koke nosilje u kavezu, i ta cena je sasvim prihvatljiva, a reci mi jos za hranilice sta bih tu mogao? Hvala na pomoci :ppozdrav:
 
Za koji uzrast? tokom tova bar 3X menjas vrstu
% iskoristivih proteina
Sa ili bez sastojaka animaknog porekla
Imas li svoje sirovine?
 
Imam jedno pitanje,ako neko ima informacije u vezi odgajivanja brojera:naime rekao mi jedan prijatelj da postoji mogucnost da se isti cuvaju i ispod plastenika:haha:?? malo neverovatno:haha: mislio sam da me zeza . . . pa ako ima neko odgovor,cekam. pozdrav svim forumasima
 
Zoran.Ku je napisao(la):
Imam jedno pitanje,ako neko ima informacije u vezi odgajivanja brojera:naime rekao mi jedan prijatelj da postoji mogucnost da se isti cuvaju i ispod plastenika:haha:?? malo neverovatno:haha: mislio sam da me zeza . . . pa ako ima neko odgovor,cekam. pozdrav svim forumasima

I ja sam skoro dobio ovu informaciju i cudio se medjutim tacna je...nisam jos nasao neku sliku ili nacrt ali kako su mi ljudi sa foruma rekli idu dupli arnjevi i najlon, izolacija izmedju i to je to....dignes stranice za luftiraciju...ja se zezam ispadnu onda rani pilici...exexxeex...ako nabasam na neku sliku saljem ti...
 
prvi put cuvam pilice danas im je 10-ti dan a trtice su crvene i kao da su naduvene.treba mi odgovr da li je to normalno i posle koliko dana pocinjem sa kostanim brasnom.inace stolica im je dobra nemaju proliv a od 65 uginulo mi je 5.unapred hvala
 
E pa ovako... Svake godine izbacim po dva puta godisnje po 60-ak pilica,(maj,jun i kraj avgusta do novembra) tezine oko 3 do 3,5 Kg.
Naime, JAKO je bitno kakvi su pilici uzeti u startu. (skart ili kvalitet). Ako je skart, pojedose boga oca, a neidu preko 2 kile, a ako je kvalitet, i do 4 Kg. E, sad sledece...Ja im dajem koncentrat sto posto jedinicu, do 30 dana, a onda dvojku do 45 dana i na kraju prociscavanje... do sezdesetog dana. Inace mnogo Ti je uginulo u startu. Dali imaju dovoljno toplote? Dali imaju dovoljno mesta? Kakva im je prostirka? (Jer od lose prostirke hoce da ih urin najede po trtici) Dali si im davala antibiotike u startu? Javi sve to , pa da vidimo.A za Predraga vazi isto, samo sto se tice trzista tu mu nemogu pomoci, jer proizvodim sve za svoje potrebe. A sve ostalo neka pita , pomoci cemo koliko mozemo. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh