Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Nisam isao dugo na pecanje zadlji put 13 babuska uhvatio
Razmisljam da idem na stuku da li je bolje da koristim ruzno pace ili tigrastu varalicu
 
Nisam isao dugo na pecanje zadlji put 13 babuska uhvatio
Razmisljam da idem na stuku da li je bolje da koristim ruzno pace ili tigrastu varalicu

Ako stuka radi mozes na koju god hoces. Danas su bacali ali sem jednoga bucovcica blinkerasi nisu imali nista. Ove godine na jami stuka uopste slabo radi.
 
A da li na ove dvije oce
Posavicu i slike ako hocee da vidite sta sam namjeravao da koristim

---------- Poruka napisana u 17:05 ---------- Prethodna poruka je at 16:51 ----------

m92490.jpg

evo sta ja imam na raspolaganju
 
Bio danas na jami. Nesto meleza, dva lepa bandara i tri saranca ispod svake mere vratio u vodu.

Sutra sam na Zmajevackom jezeru, boks broj 10, pa jedna pecaroska:



---------- Poruka napisana 30-10-11 u 17:52 ---------- Prethodna poruka je 29-10-11 at 16:28 ----------

Malo pre dosao sa jezera u Zmajevu, rezultat los. Jedno otpadanje pod obalom, kum ni pecanje. Dosao na boilu sa ukusom i mirisom jagode.
Slika jezera:
hvb32d.jpg

Moj alat:
34r99n5.jpg
 
Poslednja izmena:
Tek sad sam procito da ste bili na Zmajevackim jezerima a koliko vidim i tamo je lose, ja sam se bar upisao sa jednim oko 5-6 kg jedno otpadanje i dva neverovatna promasaja inace ja sam bio na Kasapskoj adi!
Malo je hladna voda za voce trebali ste forsirati meso neso naprimer Oktopus, Frankfurt sosidz, skoljka, kraba itd


Eda dali je jos bilo pecarosa na jezeru i kako su oni prosli?
Inace alat izgleda super samo po meni (mozda se neko nece sloziti samnom ali ipak po meni) za Zmajevo dosta vam je kratak predvez koliko sam uspeo da primetim onako sa slike ako me oko ne vara posto je zmajevo dosta muljevito pa olovo tone a samim tim sa kratkim predvezom vuce i boilu u mulj
 
izgleda da je danas bio dan za pušing , ja sam na babusku od 30 dkg imao ludi griz , ono plovak bez ikakvog drmanja direktno u vodu i krece prema grmu koji je bio nekih 3 m od plovka odmah sam kontrirao ali stap se savio do zemlje rola škripi a ja nemogu ni pomaknuti ali ni zaustaviti ulazenje u grmlje, jos par minuta smo se tako natezali i onda mi pobjegne u grmlje i ode sve u pm.
 
E da ste sinoc malo pomilovali ono sto treba vise bi srece imali. Posto niko od vas nije pa sta ocekivati na vodi. :ppozdrav::riba:
 
ma nece one mene vise he....ti , narucio sam na ebayu upredenicu 0,40 nek onda idu grmlje pa cu traktorom izvlaciti
 
Ne znam za vas ali ova godina za mene je blago receno katastrofa, doduse nisam se nesto preterano ni forsirao ali bar sto se tice zadnih mesec dana pecao sam stuku varalicom na lokacijama u okolini Bezdana i jako slabo.
 
@zima

Bilo nas je desetak pecarosa. Predvez je duzine 20 cm, samo na sliku izgleda krace zbog olova koje je na najlonu. Nisu bile u prodaji olovice koje se direktno kace na sistem. Za boile si u pravu, ali na brzinu je sve organizovano. Ni ostali pecarosi nisu bog zna kako prosli, preko puta nas su bili iz Kulpina, tako rece cuvar. Oni su imali koliko smo mi videli samo jednoga. Ovaj sto sam ga dovukao do obale imao je garant preko 5 kg. Pecali smo ipak na br.9, dno je kako gde, negde muljevito a prema bentu nije, cisto je, a da pored Nemacke boile jagoda imali smo i "tuti-fruti" boile.:ppozdrav:

@mbranko

Nece ti druze ni struna pomoci, dosao ti je saran ili amur. I sa strunom ce ti odvuci u grane i onda ces samo iskidati ribu sa strunom.
 
dule nisi dobro procitao lovio sam na babušku , znaci ili je štuka ili som , ali najvjerojatnije da je u pitanju bila štuka
 
@mbranko

Izvini druze, nisam skontao da je babuska bila mamac. Brzo sam citao, jos sam pod utiskom jucerasnjeg pecanja, pa me drze sarani. :ppozdrav:
 
to je ona sljuncara sto sam te pitao kako napraviti postavu za soma ali su me onda zezale kornjace a prije mjesec dana su se one povukle pa mogu loviti,
 
Izvinjavam Se Dusko58 ipak sam pogresio na slici izgleda predvez kao da je nekih 5cm ako je 20onda je ok mozda i duzi nego sto treba ali nesmeta! A iz Kulpina ima ama bas svaki vikend nekog :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh