Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

jer sumnjam da ću ikad više imati priliku gledati uživo takvo nešto

Hajde mani se takvih prica. Jos ces ti nama puno izvestaja i slika poslati sa prvenstava u pecanju riba. Bice jos puno prvenstava a mi cemo ih gledati a mozda i ucestvovati na njima. Pa nismo mi makar ko:osmeh:, cek dok napravimo medjunarodnu pecarosku ekipu "poljoinfo", pa kada se udruzenim snagama bacimo na pecanje.:ppozdrav:



Subotu i Nedelju na takmičenju Zima, Ciny i Pavel su upecali samo 1 ribu i ta im je pobegla, nešto nemaju sreće zadnje vreme

Pa vise su sedeli za stolom sa pivom nego sto su pecali. Pogledaj slike na fejsu.:osmeh::ppozdrav:
 
Krivo si shvatio, nisam ja mislio na sebe (da ću odapeti :osmeh: ) vec da mi bude svjetsko prvenstvo takoreći pod nosom. Jer uvjeti su dosta rigorozni i malo je staza koje ih mogi ispuniti. A ovo s ekipom nije loša zamisao ali treba jaaako dobar sponzor jer srednja šteka sa svim potrebnim je 2000 "ojra" a kad ti uleti mrena od dve kile puca ko da je od stakla. Jedan mali u mom društvu je reprezentativac i bio je na dva svjetska prvenstva (juniorska) i pricao da talijani imaju po par vrhunskih kompleta na raspolaganju (svaki takmičar)ukupne vrijednost i nekoliko desetaka hiljada ( eura naravno.)
 
Ljudi treba mi pomoc oko kupovine lampe na celo za nocno pecanje. Ako ima neko neki dobar predlog neka postavi, cena nije bitna, samo da je svetlosni snop dobar i dug i normalno da lampa traje.
 
Poslednja izmena:
Ako možeš nabaviti ovo http://www.ebay.com/itm/Coast-HL7-F...059?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item258d5346f3 jer je definitivno što bi ameri kazali "best buy" imam je već par godina i odlična je, ima mogučnost podešavanja jačine snopa i odlično fokusiranje. Ova firma ima još dva bolja modela ali su oni skuplji http://www.ebay.com/itm/Coast-HL27-..._Security_Fire_Protection&hash=item25911060a2 i
http://www.ebay.com/itm/Coast-HL8-3...691?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item259461b6bb

Ovo je već perverzija (i što se tiče cijene a i mogučnosti) http://www.ebay.com/itm/Petzl-ULTRA...245?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3fa194a5
 
Ljudi treba mi pomoc oko kupovine lampe na celo za nocno pecanje. Ako ima neko neki dobar predlog neka postavi, cena nije bitna, samo da je svetlosni snop dobar i dug i normalno da lampa traje.
Дуле пријатељу.
Познато је колико ја мрзим из дна своје душе производе ПРЦ,али...сви у мом крају који су пецароши купили лампе код кинеза па одем и ја и купим чеону лампу за 300 динара,на акумулатор.Има невероватно јаку светлост и може баш дуго да држи.Ја целе ноћи нешто петљам.Мој отац је код њих купио ону класичну да кажем ручну светиљку и већ 2 године и безброј пуњења тера.Мора да им је то једини производ који су умели да ураде и да ваља.Ја знам да ти имаш пара али ни једна неће више да понуди од ове а коштају пуно више.
 
Stigla lampa i lepo to izgleda, jos da padne mrak pa da probamo. Uz lampu stigli i punjac na 220v i punjac na 12 v. Uredno i racun stigao: lampa 1350,0 din i dostava 231,0 din. ukupno 1.581,0 din. Upalio sam pa probao Veri u oci ali samo je malo psovala.:osmeh:

 
Poslednja izmena:
Tu sam, samo vas gledam.:osmeh: Probao lampu i dosta daleko baca snop, cak na trecu kucu od mene. Napisali mi na jednom pecaroskom forumu da je prvo "skoro" ispraznim pa onda punjenje. poslusacu posto se i druge baterije tako pune.
 
Evo par slika sa svjetskog prvenstva, danas je bio službeni trening, ukupno je 37 reprezentacija, uglavnom evropske sa ostalih kontinenata je samo Južnoafrička Republika, Koliko sam vidio najviše opreme i ljudi koji brinu o takmičarima imaju britanske reprezentacije (Engleska, Škotska, Wales, Kanalski otoci te Italija. Uvjeti su dosta teški jer je dosta visok vodostaj i jaka struja a dodante probleme im stvaraju školjke kojih je kanal pun pa im dosta reže najlon. Najveća dosad ulovljena riba je mrena od 4,5 kg i uglavnom ona i grize uz tu i tamo koju nosaru.















Evo koliko imaju neke od reprezentacija (samo jedan takmičar)




Ako neće biti kiše možda skoknem još sutra ili prekosutra ali sumnjam jer najavljuju obilnu kišu za obadva dana (zato sam i išao danas)

- - - - - - - - - -

rezultati prvog dana

 
" Pa ljudi jel ovo moguce"

Ponovo Dunav nadolazi:

[TABLE="width: 779"]
[TR]
[TD="class: bela75 levo"] DUNAV [/TD]
[TD="class: bela75 levo"]BEZDAN[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]286[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]310[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]340[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]378[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]410

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 779"]
[TR]
[TD="class: bela75 levo"]DUNAV[/TD]
[TD="class: bela75 levo"]NOVI SAD[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]382[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]372[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]368[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]380[/TD]
[TD="class: bela75, align: center"]400[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Pa kada ce vise taj vodostaj da se umiri i riba pocne da radi kao svet:sta:
 
Kod mene se nigdje nemože loviti sve vode su minimalno metar a poneke dva više od normalnog vodostaja.

- - - - - - - - - -

Slike drugog dana takmičenja

Napeto iščekivanje da Ukrajinac Oleksandr Oblomov nakon 49 minuta borbe izvadi mrenu (onako odokativno 4 do 5 kg)



Peterostruki svjetski prvak Alan Scotthorne (Engleska naravno)
















I na kraju "njegovo visočanstvo" Goran Radović Gica ili kako ga englezi zovu Mr. Barbel ( Mr. Mrena)



Tablica s neslužbenim konačnim rezultatima





Pojedinačni plasman



staviću i filmić samo ga moram još obraditi

- - - - - - - - - -

 
Poslednja izmena od urednika:
Ako se ne varam,to je bilo natjecanje tu desetak kilometara od mene.Na Dravi .Griješim li?

Bilo kako bilo,ja sam svoju ribičku karijeru završila jedne godine u ranu jesen na Muri,bilo vruće,bilo poslije dva tjedna uzastopne povremene kiše,ja u kratkim hlačama i majci bez rukava,bande komaraca se sjatile na mene,centimetar gole kože mi nije bilo - kako se koji napio,u redu su već bili postrojeni drugi na čekanju - kada smo išli doma,došli do grada,rekla ja mome mužu - ajd,okreni na Hitnu.Zašto,pita on.Pa vozi me čovječe na transfuziju,komarci mi popili svu krv.I tako.....a imamo još štapove.....
 
Ma ja sam većinom bila pomoćna radna snaga - prvo sam umjesila mamac - pol kile kruha,kutija topljenog sira ,onaj na trokutiče,(priznajem da sam nekoliko trokutiča uvijek pojela dok muž nije gledao) razmrvljena uljna pogača - eh,da me kolješ sad neznam jel i malo mljvene slatke paprike ili ne za mrene. E ,onda je on bacio tri štapa - jedan plavi teleskop i dva mala,ja poviješala zvončiče,i onda servirala komarcima ručak - legla na deku,i tako smo čekali da zagrizu.Muž ih je izvlačio,ja sam ih lovila rukama u pličaku i iznosila van. Ejjjjjj....koja su to vremena bila - mrene od kile i devedeset šest se još sjećam - opaka je bila.

Nalovili mi riba ko u priči....A onda došlo vrijeme kontrola. Ribočuvari navalili ko blentavi u kontrole,pa moj muž predprošle godine položio ribički ispit i izvadio dozvolu.I mi opet navalili.Bogami,da reknem iskreno - odkad je uzeo ribičku nismo ulovili nijednu ribu.Nijednu.Brojkama i slovima -NIJEDNU.Nula.Za te pare sam mogla cijelu godinu u ribarnici kupovati ribe.A jesu mm komarci izgrizli......
 
Nazad
Vrh