Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Znate onaj vic o dva pecarosa moze i ,,zabavu,,al nije strasan,Pecaju nji dvojica a jedan stalno vata,a ovaj drugi ni da pipne.Daj kazi mi kako ti stalno vatas,kad ovaj kaze kad mi stoji levo ona stvar zabacujem levo kad desno onda desno zabacujem i ide riba,.Upita ovaj ovog sto nevata kako tebi stoji,ovaj odgovara pa pravo,na to ce ovaj ,,joj kretenu jedan i ti dolazis da pecas,,,.E sad da uozbiljim 5 dana vodim klinca i na Tisu i po kanalima ni da pipne za nepoverovati ovako da nije islo nepamtim.
 
steva44 Treba znati pecati...........:osmeh: Pošalji derana kod nas na praksu..........:haha::ppozdrav:

fotografija0176.jpg
[/IMG]
 
Ma kameni pola zivota sam provo na Tisi imam svoj camac i pentu preko 20 godina ,soldan pribor,medjutim eto sad prekljuce od 30 camaca na vodi jedan je imo samo trzaj na smudja sta da ti kazem nejde pa nejde.
 
Ma znam, samo se zezam i kod nas je slična situacija. Dešavanja na obali koliko hoćeš a ni da mrdne a u suštini odemo na vodu da malo odmorimo dušu od raznoraznih remonta........:riba::spavam:
 
Izgleda da cemo u dogledno vreme imati mirniji nivo Dunava, pa ce nadam se moci se krenuti na sarana:

442027.jpg
 
Za "gore" ne znam, ali u donjem toku dunava kroz zrbiju katastrofa, riba skoro uopste ne radi
 
Sinoć ja i komšija pecali soma i sve neka sića od pola kile. On uhvati jednog od 2 kg i ponese kući. Danas mi reče da je som bio pun ikre. Sad se ja pitam a i vas. Dali se som mrijesti više od jednog puta u toku kalendarske god? Primjetio sam i da rano u proljeće ima malih somića(oko 10 cm) pa nekako su mi maleni ako su stari 6 mj. Koliko som može da naraste za jednu god?
 
Mresti se samo jednom godisnje, ali ove promene vodostaja i oscilacije u temp. vode su najverovatnije ucinile svoje pa se mrest odredjenih vrsta riba na pojedinim vodama kao sto vidis pomerio.
 
Poslednja izmena:
Hteo sutra na Oazu u Glozan na pecanje ali sva mesta zauzeta (slobodno br. 1 ali tamo necu:osmeh:) a danas kaze cuvar nigde nikoga.:sta:

- - - - - - - - - -

Danas varalicario na Dunavu i ni udarac, ali se bas lepo odmorio. Zvao i komercijalu u B. Jarku ali i tamo za sutra sve rezervisano, a ne volem na kasapsku posto nema nigde hladovine.
 

недеља, 31. август 201
RIBOKRADICE UHVATILE RIBOČUVARE U KRAĐI



[TABLE="class: tr-caption-container, align: center"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tr-caption"]RIBOKRADICE UNIŠTAVAJU MREŽE RIBOČUVARIMA[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


BEČEJ - Na ribnjaku PIK-a Bečej, kao i na Staroj Tisi kod Bačkog Gradišta, ovih dana su opsežne akcije ribokradica kako bi se stalo u kraj krađi ribe od strane ribočuvara. Ribokradice su tim povodom postavile više zamki u koje su se "upecali" ribočuvari i uhvatili ih u ozbiljnom i nedozvoljenom izlovu ribe.
Inače su ovi ribočuvari od ranije poznati organima gonjenja.
Ribokradice se pravdaju da nisu mogli ranije da reaguju jer su izloženi čestim pretnjama od strane ribočuvara, pa se plaše za svoj život i imovinu.
Kako su ribokradice snabdevene najmodernijom opremom te logističkom podrškom od strane policije, ovih dana se očekuje veći broj hapšenja i uništavanja opreme ribočuvarima.
Kako saznajemo do sada su ribočuvari bili sigurni jer je ovaj deo pod zaštitom kao park prirode i to II i III stepen kategorizacije, međutim to je dozlogrdilo i ribokradicama i vikendašima na Staroj Tisi.
:haha::haha:



























 
Moji jučerašnji












Ovaj zadnji mi je došao pred sam odlazak kući i dosta me namučio jer mi je pobjegao u travu ali nakon par minuta nadmudrivanja uspio sam ga izvaditi.


BTW od 07. do 14. 09. nedaleko od mene tj. 15 km od kuće i 2 km. zračne linije (4 km putem) od mjesta gdje su ulovljeni ovi linjaci (i gdje večinom pecam) se održava svjetsko prvenstvo ribolovu udicom na plovak, nadam se da ću naći vremena da skoknem do tamo i napravim par slika jer sumnjam da ću ikad više imati priliku gledati uživo takvo nešto

 
Nazad
Vrh