Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ja odoh na smudja... poludeh od nervoze vise, peca mi se na oci ne vidim
 
Danas bio na Begeckoj jami i.....tuga. Pet belih kao dlan, jedan jaz i jedna babuska. Ni ostali pecarosi nisu bolje prosli, a i rame sam iscasio od blinkerisanja i niti jedan udarac. Bacao kasike i tvistere.
 
Evo i ja da kazem nesto o pecanju na Nisavi i okolnim vodama. Zbog velikih voda pa i mi smo ovde imali vrlo malo ulova, osim krkusa koje pecamo na laki cek na glistu i crva. Sada se voda stabilizovala i padne po neki krupan skobalj (ja ne pecam skobalja) osim ako udari na fider. Zato udari babuska-karas,krkusa i po neka sijka.Sada sam se spremio i cekam pasu idemo na Bovansko jezero dva dana posto se ne radi jer je danasi sutra Ivandan. Kum je jos u petak otisao (tamo ima kamp prikolicu) i kaze da radi krupna deverika i babuska na fider. Kad se vratimo stize izvestaj. Jos kad bi znali da postavimo slike na forumu ali bice i toga.
 
Ja juce bio na Dunavu, na babusku. Jako slab dan, 11 komada, 4 kile ukupno::jako_besan::Ova godina je ubi boze...
 
@2pan

Isti qrac je i kod mene od petnaestak izlazaka na vodu samo dva puta je bio donekle ribolov i ta dva su bila lošija od lanjskih najlošijih jer je grizla nešto malo bodorka i babuška, a štuke ni za lijek, ove godine još nisam ulovio nijednu štuku a prošle do ovog datuma 16 komada. Već pomalo gubim volju za ribolovom, a meni nije bitno koja riba grize kad je ne jedem i uzimam samo ako me neko traži da mu donesem ali da mi je barem zanimljivo na pecanju a ne ovako grizu samo komarci a od dosade spalim po dve pakle cigareta. ::jako_besan::::jako_besan::
 
Zvao me kolega da sutra idemo na jamu, ali ne mogu. Imam obaveza kod kuce a verujem da bi bilo lose kao i prosli put, a i rame me jos boli od proslog blinkerisanja.:osmeh: Danas cekamo izvestaj clana "Milos D.T." sa glozanske oaze.
 
:haha:
2yyw7ph.jpg
2uynb6r.jpg
9.jpg[/IMG]
azap0l.jpg
34y2txt.jpg
Korpus delikt
 
Pozdrav kolege pecarosi. Posto su pecarosi svagde i svuda poznati kao posebno dobri i plemeniti ljudi ja Vas molim da ako ste u stanju pomognete skromnom novcanom pomoci nasem clanu "dobrodol":

http://poljoinfo.com/showthread.php?1201-Kako-sa%C4%8Duvati-proizvode-i-imovinu-od-lopova&p=885823&viewfull=1#post885823

Ideja je da svi skromnim novcanim prilozima pomognemo coveku i nekako skupimo novac za jednu kravu. Ziro racun ce u najskorije vreme biti postavljen u zaglavlju foruma.:ppozdrav:


http://poljoinfo.com/showthread.php?11528-Pomoć-za-člana-dobrodol
 
Poslednja izmena:
Juče malo bili na Dunavu i sve što je ulovljeno vraćeno je nazad u vodu...........:cao:

Bilo nešto bucova, par jazova a smuđ ni da mrdne !
 
Drustvo, jel ide neko na pecanje. Gde god da citam svi slabo prolaze. Nikako da se umiri vodostaj Dunava a i ova kisa svaki dan...dokle ce vise.:kisa:::lose::
 
Kod mene je Tamis izasao iz korita i mutan ,kao oranje ,cekam da se sredi voda i nadam se da ce lepo raditi bandar, smudj,bucov kao i pre porasta .. Pojuricu i malo stuku,nisam jos ove godine.

Ja iskreno ne mogu da se pozalim na ovu godinu , na svakom izlasku na vodu je bilo fino ulova ,ne kapitalnih i za hvalu ,ali je najbitnije da je bilo, sto me jako raduje posle par godina "posta".. I ne samo tamis ,vec i Begej, dtd ,Tisa.. Prosla godina mi je bila jeziva i hteo sam da dignem ruke od ribolova, dok se javasluk na nasim vodama ne dovede u red,ali na moju veliku radost, prijatno iznenadjenje ove godine ,bar sto se ulova tice , a mrezarosa ,strujarosa ,cerenaca i ostalog alata i dalje pune vode ,na nasu veliku zalost.. Mada je to vec normalna i uobicajena pojava,bez naznaka da ce se promeniti
 
Kupio prekjuce u formaxu futrolu za ona moja tri Mitchell extrem 302 varalicarca:

FUTROLA ZA TRI ŠTAPA (TVRDA) FX-5280 - 1.60 m




Ukupna težina: 1300.0 g
Cena: 5,290.00 din.

Detaljan Opis

Izuzetno kvalitetna tvrda futrola dizajnirana za smeštaj i transport tri štapa sa montiranim mašinicama. Svak štap i mašinica imaju svoj poseban (odvojen) odeljak koji se zatvara rajsferšlusom. Futrola ima i jak i debelo tapaciran kaiš za nošenje preko ramena, a tu je i ručka za jednu ruku. Dno futrole je posebno ojačano plastikom.

Mislim da sam se sada stvarno kompletirao, i vise me formax dugo nece videti sem za neophodne sitnice.
 
Nazad
Vrh