Pečenjara

pecenjara je obložena šamatom, vatru ložim pored praseta, do zida i šamota, pa sa dva veća naramka drva ispečem prase. Ražanj je standardni, oslanja s ena dva ležaja sa jedne strane i sa druge na motor. struju dobijam od napajanja za kompijuter koji je ujedno i ispravljač
 
Ako je napajanje za kompjuter pogonska snaga, to znaci da je ova masina tehnoloski na tom nivou da se nema sta dodati, niti mi imamo o cemu dalje mudrovati.
Ja samo smatram da bi forumasi trebali formirati komisiju za probu pecenja ispecenog kompjuterski.
 
pozdrav svima
evo moje pečare i pušnice koju sam počeo praviti i pitao za mišljenje kako bi izgledala pečara i pušnica. Sada sam to napravio pa eto slike:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
2012-te stric i ja smo izidali malu pecenjaru i rostilj.evo par slika:



















Bunar smo oblepili biber crepom i okolo njega su rasporedjene 3 klupe i uskoro bi trebala da dodje i ploca gore i da sluzi kao sto.Rostilj sam ovih dana preuredio da bude i mala pusnica za meso.
 
Poslednja izmena:
hvala Belgrade Red Star::super:: zaboravio reci i da je loziste pecenjare oblozeno samotnim plocama.
 
Ja imam dve varijante pecenjara. Jednu je zidao moj otac i sluzila je kao kotao na drva za centralno grejanje. Drugu je zidao covek koji je celog zivota pravio pecenjare. Znam samo da je trazio gomilu stakla, pecenih cigli...Nije dozvolio da niko bude prisutan dok je zidao. Inace ima neke kanale gde kruzi topao vazduh. Ova je bas profi, velika je ispekla puno prasica i svinja. Uskoro cu slikati i okaciti slike ovde.

- - - - - - - - - -

Evo slika

dscn2957.jpg


dscn2960.jpg
 
Pozdrav drugari!!!!!!!

Ima li neko sajt i ili adresu ko pravi limene pečenjare sa 2 raznja!!!!!!!!! Imam zainteresovanog vlasnika restorana koji bi u jednom restoranu hteo da otvori SRPSKU KUHINJU, pa bi ubacio i RAZANJ!!!!!! A u pitanju je SANKT PETERBURG Rusija---------hvala unapred
 
Pozdrav drugari!!!!!!!

Ima li neko sajt i ili adresu ko pravi limene pečenjare sa 2 raznja!!!!!!!!! Imam zainteresovanog vlasnika restorana koji bi u jednom restoranu hteo da otvori SRPSKU KUHINJU, pa bi ubacio i RAZANJ!!!!!! A u pitanju je SANKT PETERBURG Rusija---------hvala unapred

Imam ja vrhunskog majstora poslacu ti kontakt na PP

- - - - - - - - - -

Naisao sam na ovu predivnu sliku zidanog rostilja zajedno sa radnim delom i zidanom kotlankom za kotlic. Morao sam to da prenesem kod nas i da podelim sa Vama. Mislim da je predivno i mozda nekome posluzi kao ideja:

15umhw.jpg

Dule super je samo mi neide uglavu sta mu je ovo levo verovatno za kotlic samo neznam gde lozi vatru
 
Nazad
Vrh