Pasulj

Gde mogu da se kupe nozevi kao na klipu koje bi sekle pasulj
 
Masina mi je rastavljena zbog manjka prostora tako da nemam slike kompletne sad. Javice ti se jos neko od clanova sigurno ko moze da slika. Nije nista komplikovano da se napravi, obican ram dva tocka da odrzavaju dubinu i dva dugacka noza pod uglom. Mislim da su moji nozevi 70cm duzine, 12mm debljine i 80mm sirine.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 

Jedan snimak iz spartanja pre nedelju dana, oko vikenda tretman insekticidom i nesto protiv plamenjace.... Jedino fali kise i to dosta, u zadnjih mesec dana je dobio 15ak litara kise iz vise puta.
ae0faab1f1ee74f5119d512cd83b1f30.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
kod nas je sad problem, najavljuju temp oko 28-30, kiše ništa, a počinje cvjetati.....
 
Cvetovi počinju opadati na 35 stepeni tako da sa te strane nema problema. Jedino navodnjavanje pomaže za deficit vlage u zemljištu.
 
vlage ima, nije problem, jedino mislim zbog tih temperatura.... al do 35 neće biti, to je sigurno
 
Kiša... ..nema je ni na vidiku.
Kad je padala mene je obišla samo 3l.
Grah je dobar ali.........veliki upitnik.
 
Maune su tu a kiše ni za leka, ako je ne bude skoro bice vrlo nezgodno... Rizik proizvodnje pasulja bez navodnjavanja će se pokazati ove godine. Inače jos uvek jako lepo izgleda.

d5b7ec8a23c3dd496605882096f4bfec.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mislim da ce pasulji stradati sledece nedelje. Zemljisna suša uveliko traje, a temperature preko 35 će ga dotući. Kiše nema na vidiku. Jun mesec je najvažniji za pasulj
 
Делим мишљење са БокиБолетом!
Где га није ухватио мезотрион није за сад лош а где јесте полако се опоравља ?!
f8ea7df6fe201930b7d522ee582f8612.jpg
2dd6e4eca239e71340d500c396c6a5c2.jpg
 
Nazad
Vrh