Pasulj

Stigao kombajn,cekamo da pasulj sazri pa da ga uposlimo
23ae0436bdefc22db02966cdb1c71ca5.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Koliko košta ova mašina.....vidim je i u Bosni....Ko je uvoznik
 
Dva puta navodnjavan...juče sam završio sa vršidbom...sa 3000 kvadrata oko 500kg.kakva je godina,đavolu malo bilo.Sorta trešnjevac.Kakve su cijene za novi pasulj....polako stižu narudžbe a ne znam cijenu....kontam da je realno oko 2,5 evra po kg
 
Može i 3e ako se ručno pribere.
Ja ove godine na malo prodajem po 4e a na više i nemam.
Inače šareni sam prodavao od 20kn-25kn.
Ove godine po 30kn jer me je koštalo navodnjavanje i sporo se prebire.....sitnije zrno.
 
Dole je cetvrtka koja se okrece i izbacuje ga iz zemlje

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zanimljivo......samo da bude što manje zemlje.
Nije mi jasan sistem ali ako budeš voljan poslikaj.
Drago mi je da si donekle uspio ove godine jer postaje problem za sjeme za iduću sezonu.
Većina ga je pretanjurala.....
 
kod mene jučer gotovo, konačno..... sa 1ha loše, 500kg slavonskog zelenog..... nema tu računa, cjena 5€ za kg iako prodaju i za nešto manje od 6€, nema ga nigdje.....
 
Kolega,dobro je da ima išta.......
Kod mene je još lošije sa zelenim.
Jedino šareni ima nešto ali on je navodnjavan.
Loša godina jedna od najgorih otkada radim.........
Uglavnom ostavio sam sjeme za nagodinu.....ne odustajem još od proizvodnje.
 
za slijedeću godinu neznam što ću, sjeme sam ostavio, ali da li ću raditi nezNm, više sam na pšenici zaradio....
 
Tuga je kada se na pšenici više zaradi nego na pasulju. Ja sam ga batalio one godine, 2018., kada sam isto zaradio na soji uz mnogo manje posla i pare na gomili.
 
da, na pšenici je bilo više, a koliko manje posla..... suncokret također obećava..... a i grah je obećavao, pa ništa..... prema iskustvu, kakvi su grmovi bili, da se oplodio kako treba, bilo bi oko 1500kg,a ne 500.....falilo je kiše
 
Ja sam juce ovro oko 4.5j prinos ne tako slavan oko 600kg po jutru,ostalo mi je jos 5j kisa me je prekinula,videcemo na kraju racunicu kad zavrsimo sve...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh