Pasulj

Probamo jos i ove godine, ako ne bude dobro, ne gine mu opet tanjiraca!
 
Meni ove godine ne treba ni u bašti, kupicu kod Becara 5kg za sebe
Ako nekom treba bubnjara nek se javi u privatne poruke, biće popust za forumase.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Planiram da posejem 0.5 hektara pasulja, pa me zanika gde bih mogao naći kvalitrtno seme. Sejao bih jednu sortu, na parceli je predusev ječam. Koliko sam video najviše se prodaje beli pasulj, pa sam hteo panonskog gradištanca da pronađem. Gledao sam na sajtu Ns instituta njihove sorte pa me malo buni taj period vegetacije od npr 45 dana, deluje mi vrlo kratko.
 
Kod mene na primer niko ne traži beli pasulj. Žutozelenog smo prodavali oko 4 do 5 tona na malo, a belog jedva 500 kg.
 
Da li neko od forumaša ima na prodaju pasulj za seme? Već dugo ga tražim i nisam uspeo pronaći. Instituti koje sam zvao ili nemaju ili imaju mala pakovanja pa izađe preko 1000 dinara kilogram. Trebalo bi mi za 1 k.j.
 
@Nedeljko A. ako pitaš za taj beli gradištanac njega bolje nemoj ni sejati jako jeftino ga uvoze (Kirgistan ) tako da ga nemožeš prodati po nekoj normalnoj ceni , možda najbolje taj zeleni Sremac ako uspeš naći seme pogotovo sad kad je upitan uvoz iz Ukrajine jer trgovci "uvaljuju" taj kao domaći zeleni (mada se razlikuje od našeg nema ono crno okce po sredini i malo je zrno kao izduženo ) , ako baš želiš možda šareni trešnjar i on se dosta traži .
 
@BOKIBOLE ja nisam . Neznam dali sam pisao ovde na forumu ,jedne godine prodavao sam pasulj na pijaci u Zemunu dolazi neka gospođa da kupi kod mene taj zeleni tzv sumporaš i priča mi kako je uzimala negde zeleni pasulj natopila ga je preko noći u vodi i on je ujutro pobelio kao trgovac farbao ,nisam joj verovao šta priča dok nisam sličnu priču čuo od drugih mušterija , tada sam provalio da se radi o tom zelenom pasulju iz Ukrajine koji ukusom nije ni sličan ovom našem.
 
@Nedeljko A. ako pitaš za taj beli gradištanac njega bolje nemoj ni sejati jako jeftino ga uvoze (Kirgistan ) tako da ga nemožeš prodati po nekoj normalnoj ceni , možda najbolje taj zeleni Sremac ako uspeš naći seme pogotovo sad kad je upitan uvoz iz Ukrajine jer trgovci "uvaljuju" taj kao domaći zeleni (mada se razlikuje od našeg nema ono crno okce po sredini i malo je zrno kao izduženo ) , ako baš želiš možda šareni trešnjar i on se dosta traži .
Koliko otprilike kg po jutru bi išlo tog šarenog trešnjara, pošto je krupniji dosta?
 
ovisi kako je skladišteno...... ako je sve ok, onda bi trebala biti klijavost barem 3g, prema mom iskustvu
 
Ja sam odustao od zutozelenog pasulja, sejacu kanadski Haribek manje posla oko njega radja dobro i kad se sve preracuna iste pare dobijes po jutru kao i na zelenom (kada zeleni "dobro rodi")

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prosle godine sam radio coveku uslugu sa kombajnom 2000kg po jutru je imao a nikakav preteran ulog u njega, prodat je sa njive po 155din...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh