Pasulj

Sta radis od prihrane?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Idem sa kombinacijom prihrane i biostimulatora uglavnom namenjenih za organsku proizvodnju, mada nije obavezno. Zavisi od stanja pasulja i vremenskih prilika...

Послато са Nokia 5.3 помоћу Тапатока
 
List pasulja je naboran , i vidi se da je stao u porastu , doneo sam list kući upoređivao sam na netu deluje mi isto e sad nisam slikao nije to ni problem veći mi je problem postaviti sliku na forum , pre mi je to bilo zadovoljstvo da podelim sa vama slike ali sada mi to nešto ne polazi od ruke .
Hoće i od zaostale hemije od prethodne godine. Pogotovo ako nije bilo dovoljno padavina da je razgradi. Uglavnom svi zemljišni herbicidi mada i folijarni prave problem.


Послато са Nokia 5.3 помоћу Тапатока
 
Ljudi u kojoj fazi vam je pasulj? Dok sam ga radio, polovnom jula je vec imao formirane mahune i zrna, a čupanje na peskovitom zemljištu je počinjalo posle 20. jula. Da li ima smisla sada prihranjivati?
 
Moguće , kukuruz je pored neznam sa čim je tretirao komšija , a ostaci nisu sigurno jer je prošle godine bila pšenica nije rađens herbicidom, to mi je problem na zelenom na šarenom nemam taj problem.
 
Bice pasulja!
062135dada0709482c5bfd3f37fe629b.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod mene nema ni jedne meune a sad posle kise cveta

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kod mene u baši neće biti ni za 1 kuvanje.
Koji zeleni pasulj je dobar,da znam koje seme da kupim za sledeću godinu.
 
Po mojoj procjeni,pasulj će imati prosječnu cijenu iz razloga što će biti ista ponuda na tržištu.Proljetos ga je zasijano mnogo više u odnosu na prošlu godinu...i pored parcela koje se nisu mogle zalijevati tj gdje će izostati rod ono što se zalijevalo je dovoljno za naše tržište.
 
Pristižu li pasulji? Hoće li ga biti bar za kućne potrebe?
Kod mene ništa, još se dvoumim da li da ga tanjiram ili da ga zaorem :mad:
 
Kod mene se jos drzi,roda ce biti a koliko videcemo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Dosta je sitan i štur ove godine........ja skinuo šareni.
Zeleni neznam dal' ću dirati.....jer je loš nije zaljevan.
 
Nazad
Vrh