Pasulj

Ziv bio

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kojim sejalicama idete i na koje ploce??
Ja isao na sojine, 120 rupa, mrzelo me da menjam, vec bile na sejalici..
Skidaci malo prave problem koliko sam primetio, razmak ako se dobro secam 3.5cm.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
ce1c89a9cefe512db99ce71029614d61.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa olt sejao, ploce 72 rupe na oko 4cm, uzeo sam neko sjeme NS instituta pakovano po 250g, medjutim lose nicanje sam imao, iz nekog razloga zrno je strunilo u zemlji iako vlaga nije bila velika a dubina sjetve je bìla oko 6cm

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kojim sejalicama idete i na koje ploce??
Ja isao na sojine, 120 rupa, mrzelo me da menjam, vec bile na sejalici..
Skidaci malo prave problem koliko sam primetio, razmak ako se dobro secam 3.5cm.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
ce1c89a9cefe512db99ce71029614d61.jpg
Ploce 48x5.5mm razmak u redu 6cm.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Tako je, to su najbolje ploče.... E sad, u staroj knjizi na najgušće je 6cm u novoj 5,6cm.....pa kojoj sad vjerovati..... Mislim da je po staroj sa gumama punjenim, a nova da računaju gume sa zračnicom
Kod mene u knjizi je 6cm najgusce sa tim plocama,masina mi je 89 godiste punjene gume fabricke su na njoj
...Dok kolega ima masinu 82 godiste a ima gume na duvanje,tako kupljena nova...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jel ima plamenjace kod vas na pasuljima,jel radio neko zastitu?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod mene se pojavila,ja sam odradio Nordox 2kg/ha.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Grah poljak..... Jako čudnog izgleda, od samog sjemena do cvatnje, dosta se grana..... Posijan na 7,5 ili 8cm....trebalo je ići i na 9cm,ali manji međuredni razmak 45 ili 50cm.....ovako je posijan na 70cm
 
Ovo jos nisam video,izgleda kao neka trava

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pupovi su tu, mislim da se vide i na slikama, za par dana ćemo saznati i kako cvijet izgleda.... Bojim se, da se neće plesti jedan u drugi, da je gusto posijan....

Par puta je navodnjavan vodom iz dunava, možda to ima nekog utjecaja, a još danas je dobio pravu kišu....

U slavonski zeleni došla crna bobova uš, mislim da sam ju zadnji puta prskao u zelenom prije 5 ili 6 godina....
 
Nije gusto, više će zatvoriti redove. Ovaj naš atar zaobilazi kiša, kući je nešto i palo ovih dana ali na njivi slabo...
 
Dobro ti onda još i izgleda njiva, lijepo je nikao, dobra klijavost..... Kod mene od prošle godine sjeme nije baš klijalo najbolje, dok ono od prije tri godine je puno bolje, valjda je svako zrno izašlo, kao i poljak, staro je sjeme barem 4g....i svako je izašlo

Kod nas prva prava kiša od sjetve, ovo sve što je palo, za 2-3 sata je bila suha zemlja..... Sada je ok
 
Nazad
Vrh