Pšenica 2023-2024.

@fendt515c ,Ako je 1 500 000 hektara to za njihove pojmove i nije strasno jer samo Rostov oblast ima skoro 5 000 000 hektara.
 
@fendt515c ,Ako je 1 500 000 hektara to za njihove pojmove i nije strasno jer samo Rostov oblast ima skoro 5 000 000 hektara.
Znaci sa 1.5 mil ha se nece vrsiti ali je 8 oblasti pogodio mraz tipa 5 10 20 30% stete kako gdje. Plus susa. Procijena za sad je da ce rusi vrsit oko 10do12 mil tona manje psenice nego rekordne lanjske godine 92 93 milijuna tona su lane vrsili ako se ne varam.
Ali nisu samo oni upitni vec i zapadna eu te istocna ukrajina, brazil itd....
E sad jel zbilja tako ili je jos gora situacija, hoce li cijena jos malo gore ili ce se stabilizirati ili pasti koji % ajd znaj...
Zaboravio sam napisati da su trpili susu i jos uvijek trpe
 
Upravo tako, verovatno je mraz ostetio psenicu kao kod nas 2021. pa ona kasnije od suše nije mogla da se oporavi ili ju je uhvatio dok je cvetala pa je prazan klas, uglavnom je tako nesto.U Ukrajini takodje ima dosta njiva koje se nisu sejale, sto zbog rata ili su mnogo blizu Ruske granice, gledao sam jednu firmu tamo koja ne seje 30%svojih povrsina.
 
Ako nastavi ovako eto Avenue sledeći vikend.
IMG-1164.jpg
IMG-1164.jpg
 
Kod nas se nije ni jedna izbokorila kako treba. To jest, jeste ali posle u suši je odbacila bokore pa sad izgleda retko...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Neki ratar iz Čuruga kaže da su ulaganja u proizvodnju pšenice na nivou 180 hiljada dinara po hektaru. Da nije malo preterao?
 
Neki ratar iz Čuruga kaže da su ulaganja u proizvodnju pšenice na nivou 180 hiljada dinara po hektaru. Da nije malo preterao?
Nije daleko od istine
ako je zakup oko 530 eura po ha
Sjemenska psenica 165 eura po ha (iako, nagodinu ide tavanusa
Pk 100 eura po ha
Urea i kan, 160 eura
Osiguranje 25 eura
Amortizacija i kamata kredita (skuplji strojevi) i gorivo 200 eura
Tko nema svoj kombajn 115 eura
Kemija 150 eura
Trovanje miseva nas je ubilo ove godine (7 puta smo trovali) 160 eura eto ja sam malo vise od njegovih 180 000 dinara po ha ulozio
 
Nazad
Vrh