Pšenica 2023-2024.

Ja imam neku psenicu koju cu za 10dana slobodno skinuti. U pitanju je Apilco, ali tu je kosava fenirala jednom 7 dana (to je bilo pocetkom aprila kad je bila susa i drugi put fenirala je sad u maju).
Bas gledam fotke psenica od kolega iz Subotice i Bečeja... takoreci jos debelo zelene. Kod nas kao sto rece kolega Maxa isti slucaj .. prva kisa od setve suncokreta skoro bese pre par dana... od 40 lit. Psenice izgorele do gore.. Zetva imam utisak za 10-15 dana.., Skidacemo sto smo i posejali :(
 
Psenica po meni Lg,Rwa i Kws ali za repicu pored Lg i Ragt je dobar bolji od Syngente..Ali nekako kod mene ne ide taj Lg nije to to naspram sta sam mu sve dao skoro full slabo se pokazao.
 
LG Ascona za sada izgleda odlično,videćemo na kraju šta će biti.
8b61dc10467a9922ce89b978cbc2bd13.jpg
1a27e91d10cca289c85099d0ff945dc1.jpg


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Imam staru verziju tapatalka i iskljuceno azuriranje kad nije bio potreban VIP nalog za ubacivanje vise slika, punu rezoluciju i tome slicno. Ali zadnjih par meseci me non stop zeza sa rezolucijom, do tad je radilo normalno
 
Rusija, Rostov oblast ,pšenica koju je oštetio mraz se kosi za seno.
E sad kad bi se znalo kolike su povrsine u pitanju gdje se nece psenica u zrnu predavati..... Te koliko u 5godisnjem prosjecnom prinosu ovi ostvare po ha.
Onda bi se moglo znati je li ova cijena na matifu "naduvana" ili imas jos lufta da ide gore (donekle slicno vrijedi i za Brazil u pogledu suse i poplava)
 
Imam staru verziju tapatalka i iskljuceno azuriranje kad nije bio potreban VIP nalog za ubacivanje vise slika, punu rezoluciju i tome slicno. Ali zadnjih par meseci me non stop zeza sa rezolucijom, do tad je radilo normalno
Kad ubacujes sliku nemoj da odaberes opciju Galeriju, nego ides kao Prilog i onda izvuces iz telefona.
Imam LG Anapurnu, semenska psenica. Pa to je ocajno kako izgleda. Moja ns40s je za ovu avion.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
E sad kad bi se znalo kolike su povrsine u pitanju gdje se nece psenica u zrnu predavati..... Te koliko u 5godisnjem prosjecnom prinosu ovi ostvare po ha.
Onda bi se moglo znati je li ova cijena na matifu "naduvana" ili imas jos lufta da ide gore (donekle slicno vrijedi i za Brazil u pogledu suse i poplava)
Bas sam pitao autora na You tube da objasni o cemu jerec i cekam odgovor.Jedan od komentara navodi da mu je propalo ko 500 hektara. Napominjem da se radi o jugu Rusije.
 
Deluju mi za sad slicno, Ultim je malo kasniji. I prosle godine su bile slicnog prinosa. Malo su ove godine ostale redje zbog martovske suse

Sent from my motorola edge 40 neo using Tapatalk
 
Bas sam pitao autora na You tube da objasni o cemu jerec i cekam odgovor.Jedan od komentara navodi da mu je propalo ko 500 hektara. Napominjem da se radi o jugu Rusije.
Bome.... Gadno.... Na agroinfonetu je izasao podatak da je 1.5 milijun hektara u rusiji pretamburano jer je psenica sva izmrzla. U ukrajini je isto dio izmrzao ali ih i susa pati ko i ruse. Zbog toga ova skok cijena ali treba vidjeti dokle ce ici i, hoce li se odrzati natoj razini koju dostigne.
 
Nazad
Vrh