Pšenica 2022-2023

Gotova priprema za setvu. Ove nedelje selektiranje a sledece setva.
c33bb71e1faff1ef650f0d20b6467a58.jpg
2b8a44d805c3f535f26d9cfd651178a0.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Koji herbicid,tj aktivna materija u soji smeta psenici,tj ne sme se sejati ista posle njega na jesen ?.
Edit:Nasao sam,klomazon i oksasulfuron(dynox) ,znaci nista od psenice posle soje ,mislio sam jedan deo zbog korova,ali ubacicu mozda kukuruz onda na prolece.
 
Poslednja izmena:
Koji herbicid,tj aktivna materija u soji smeta psenici,tj ne sme se sejati ista posle njega na jesen ?.
Edit:Nasao sam,klomazon i oksasulfuron(dynox) ,znaci nista od psenice posle soje ,mislio sam jedan deo zbog korova,ali ubacicu mozda kukuruz onda na prolece.
Mi sijemo posle soje a soju radimo sa Dinoxom + synfoni i prolazilo je bez nekih problema.
Ako ima ko drugih iskustava?
 
Dynox,tj oksasulfuroni i nisu tako strasni ,ni blizu,koliko klomazoni ,zbog njega i necu je sejati na soji,inace bi mi bas odgovaralo da ide psenica na jednom delu ali sta ces ...
 
Sad vise nema bojazni od uticaja herbicida iz predhodne kulture na psenicu. Kisurina je to sve isprala i razgradila.
 
Što reče kolega sad ne bi trebalo da bude problema posle ove količine padavina a biće ih još podosta a ko nije siguran nek poore i seje.
 
Ja sam klomazon koristio 0.5 litara po hektaru 0.2+0.3,komersant i slicni ,znaci 480gr/l aktivne materije.Pored njega,koristio sam i ostale herbicide,na crno max 51/flumioksazin 120gr/xa,Listego/imazamox 1l/xa,Savazon/bentazon 2.5l/xa i Dynox/oksasulfuron 110gr/xa.
 
Uvek sejem pšenicu na sojište. Ove godine sam prvi put pored redovnog prskanja na par njiva išao sa 0,15 l/kj klomazona. I tu planiram pšenicu....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ok je ta doza, al pola litra, to je mnogo, i da se uzore posteno i padne 200l kise ne bih se usudio, jedne godine smo radilo sa 0.3 l po ha pa se na slabijoj zemlji pokazalo lose, a bilo i kise i radili 2 puta gruberom
 
Jednom sam sejao psenicuposle klomazona,i to nikome ne bih preporucio,orano ili tanjirano,ko moze neka preskoci servu psenice posle klomazona.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Au, posle ove količine herbicida ti ni sledeće jeseni nebi trebao da seješ pšenicu.
Da ,i ti herbicidi u tim dozama nisu resili sav cicak.Sledece godine ako se odlucim isto na soju opet,pre maja ne sejem,ne zbog prinosa,nego samo zbog korova,hocu da niknu i da sto vise resim sa totalom ili spremacem.
 
Nazad
Vrh