Pšenica 2022-2023

Uradjena prihranu 200 kg ureje po jutru, planirano 150 al turčin smanji poveca isti ocin uvek baci 200.suvi putevi lepo se baca. E da bem ti eliksir i ko ga napravi prašine i grudvi
 
Nije svaka ureja ista. Najbolje da pre svakog bacanja uzmete tacno litru ureje i izmerite tezinu. Moze da varira od 0,7 pa do 1 kg/l. Zavisi puno i od granulacije. Ako je granulacija manja ona ce brze curiti.
 
0senici treba 100-140kg/ha cistog azota.
Ovo je tehnologija ljudi koji imaju 8-10t/ha l, sto se tice psenice tu sam djak prvak posle 5 godina.
 
Pored prinosa zrna potrebna mi je i ogromna kolicina kvalitetne slame koju iznesem iz njive, kad bi mogao da naraste 2 metra u visinu bice kombajn 100 e po jutru pa nek se muci malo.
 
Ako se sada baci kada je drugi put, ili pak za koliko je drugi put?
Pa ako ideš ponovo ureom onda za mesec dana ponovo a ako anom onda od 15marta pa do kraja marta (uzavisnosti od padavina) .Teško je to sad odrediti kad je pravi momenat ponaročito kad se radi napamet (bez analize), ove zime pšenica ne miruje znači troši hranu (ponaročito one iz optimalnog roka setve), dobar deo azota je potrošen i te pšenice su dosta bujne i one će biti osetljive na bolesti i pozne mrazeve ako ih bude (lisna masa), možda treba sačekati još malo (bar u mom slučaju) sa prihranom da dodatno ne iritiram krećanje vegetacije jeste da urea sad razbačena će biti dostupna biljci negde početkom marta (u zavisnosti od temperatura) kad i temperature idu na gore i počinje buđenje svega.Procenu moraš sam odrediti kad odraditi prihranu i to sprem stanja useva kad je sejana, u kakvom je stanju parcela (kondicija), predusev, broj biljaka, padavina.... vlage i padavina zasad imamo i ako ovako bude i u februaru i martu onda prihranu je lako pogoditi.
 
Kod nas dok nebude poštenog mraza ulaska u njivu nema. Počela voda da stoji po nekim njivama, znači mora da je blato do jaja...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja planiram kao i dosad dve prihrane ali necu da zurim, tek drugoj polovini februara. Psenica mi je mala, sejana je u suvo oko 20.10 ali je nikla pocetkom decembra, pa je tek u pocetku bokorenja.
 
Nazad
Vrh