Pšenica 2022-2023

@ivanz Nismo mi imali ništa veliko kiše posle onog talasa, po neka litra i to je to.Noćas je palo 12 l, što je odlično.
Biti ce to dobro......psenica bas raste zadnjih par dana.....al eto gledam i 3 tjedna je proslo od sjetve.....sutra malo poslikam.....izgleda dobra godina kod nas za ozime kulture.....za sada
 
Za sada je vrhunska.
28b7d0a33752098221b9c7765e7c4b53.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Plaćaj po hektaru. Sa 3000 po jutru plaćaš 122.5 dinara više po jutru nego što bi trebalo. 🤣

Šalu na stranu, matematika često znači €€€ i nije na odmet potruditi se. Znam slučaj gde se arenda računala komšijski, sa "ovde je 3 jutra, ovde četiri i po, ovde je jutro i 300 fati itd". Bilo dosta parcela, pet ili šest ako se dobro sećam. Uzeli jedan dan, izvukli tačne površine iz katastra, sračunali i ispalo da je čovek godinama plaćao celo jedno jutro više nego što stvarno ima zemlje. Pare su to.
Zato uvek proveris povrsinu u katastru koju uzimas u arendu, preracunas sa 1,7 puta cenea arende po kj i to placas. Meni jedan nudio pored mene kaze 3 lanca x 250 e po lancu pa dve godine unapred, ja udjem pogledam na e katarstar ono 2,4 kj njiva. Budala kao da to ne moze da se proveri vrlo lako sa telefona za 20 sekundi....
 
Imam ponudu za Falcon, 4800 din/l iz starih zaliha. Da li je dobra ponuda ili ima boljih fungicida?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Koristio za prvi tretman, jako dobar ali ga treba 0,7 a ne 0,5 L/HA kako ga inače pakuju u onom njihovom čuvenom paketu sa sekatorom.
 
Imao sam jedne godine setvu 3.11. Posle tog datuma došlo izuzetno hladno i napredovanje je bilo lošije nego kod tebe na slikama.
Na žalost nije mogla da parira ranijim setvama.
Ne želim da mračim i da ti pišem bajke, iskreno mislim da na našem terenu neče moći ostavariti pun potencijal.Ništa ne mora da znači ali to je neko moje zapažanje.
Naravno da će se nadovezati sad mnogi kako su njihove dede sejale o Božiću itd u i da sve zavisi od proleća i godine.
Ostaje da čekamo i vidimo.
 
Srđo ne kaže da je loše,ali jednostavno pitanje je šta bi bilo da je potencijal maksimalan!Daleko od toga da tamo nema potencijal za solidan rod ali da iznese maksimalan ne verujem baš. A to je u prevodu zarada da li 10 ili 100 ili 300......
 
Jedne godine sam imao 3 roka setve. Prvi rok je bio pocetkom oktobra prinos 4500+ /KJ, sredina oktobra nesto ispod 4000 i sam kraj oktobra malo iznad 3000 kg. Ovu zadnju turu je uhvatila hladnoca i samo je delimicno nikla u jesen a najveci deo je nikao u prolece kada je otoplilo vreme.

Ni ja ne volim sto je ovako kasna setva ove godine ali ranije jednostavno nisam mogao jer se jako oduzila soja. 40% sam posejao od 30 oktobra do 3 novembra i 60% 8-11 novembra.
 
Nazad
Vrh