Pšenica 2022-2023

Kako je krenulo i treci put cu morati prskati.
 
Zar nije bolje uzeti i isprskati sa nekim insekticidom koji je i kontaktni i digestivni? Čisto da produžite dejstvo delovanja na nove koje dolete.
 
Sinoć uzeo od komšije glatki valjak i povaljao pšenicu posejanu pre par dana. Čini mi se da je onaj kembridž valjak bolji ali imao sam ovaj.
Mislim da neće biti potrebe za prskanjem jer ona u ovoj suvoći neće nići, a od nedelje najavljuju pad temperature i neku kišu, tako da će izgleda sve doći na svoje.
 
Aco i ja sam meni i komšiji povaljao sa mojim glatkim valjkom. Verujem da bi kembridžom bilo to mnogo bolje ali imam ovakav i to je dobro ispalo. A kao što kažeš ako padne temp i ako bude kiše za vikend eto nje vrlo brzo.
 
Dovoljno je uraditi bilo koji piretroid,mozda je a.m. deltametrin malo u prednosti.
To sto zadesi na parceli,to ce i resiti. Mislim da je glupo bacati pare na
Nurell i slicno. To njegovo gasno delovanje ne traje do veka,po ovoj magli i vetru pitanje da li traje vise od 24h.
Bitno je smanjiti brojnost. Valjda ce posle zahladiti i da se resi problem. Mada citam,cikada je aktivna vec na 10C
U dozi od 0.8 po ha je meni drzao 4 dana enorman napad sjajnika u uljanoj repici kada je 2. Dan od primjene nocna kratkotrajna temperatura bila minus 2 a ne da nece sad drzat 5 6 dana minimalno na ovim uvjetima
 
Odradjen drugi tretman Savate 0.2lit po hektaru.
0b02cc37419df700eb0c5faec192192c.jpg
1c5b6c1b6b11211d363a0ceef29cc2c9.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam prskao gde je niklo i 50%,a gde je manje niklo nisam,mnogo psenice ceka kisu za nicanje.
 
Nazad
Vrh