Pšenica 2021-2022

Ja juce zavrsio zetvu. Apilco. Prinos 5800 kg/ha. Vlaga 11, hl 78 , primese 4,5 ( inace jako cisto i msl da je to na sitna zrna). Kod mene u kraju prinosi su od 3 do 4 t/ha. Moj komsija i ja smo isto seme sejali i slicna agrotehnika. Skoro u kg isti prinos i isti parametri. Proteini su nam oko 13. Ja sa prezadovoljan. Necu sad da pisem ovde sta bi bilo da je bilo. Inace zahvalio bih ovde clanu Darko Dren koji me je ubedio da ovaj put probam da posejem psenicu sejalicom a ne kao do sad na ciklon. Iako sa prinosima nisam manjkao ipak se vidi razlika. E jos da nam svima dodje dobra cena pa da nekako budemo svi zadovoljni. A ja msl da ce za manje od mesec dana da ona dodje na 50 din.
Kakav optimizam... Oklen to?
 
Na pola zetve prosek mi je nekih 4,5t/ha. Nesto je ostavljeno kuci pa nemam za sve tacne kilaze. Najlosiji prinos na 1,2ha ukupno iz te njive 3t tu mi je viroza sjebala zito, bilo je poprilicno lepo do maja meseca.
Najbolji za sad Basilio 5900kg/ha ostavljen za seme, prebacio za sad 5t jos Pibrac 5340kg/ha ostalo se kretalo od 4 do 5t/ha. Vlaga od 10 do 12,5% , hl od 74 do 80. Imam jos 1ha malo slabijeg zita , ostalo se nadam da ce popraviti prosek. Sve u svemu za sad fali 40% od proslogdisnjeg proseka.
 
bolje ovo nego da se druzi sa telefonom i tabletom ali glavni cilj je bio da se popne na merdevine i skoci u psenicu

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
I da pliva po psenici. Obožavao sam to. Ali ja sam imao špeditere od 2,5 tone. A tvoj sin ima extra doživljaj. Mi smo pod prikolicu, pa čekaš ceo dan kombajn, malo te i pivom nude, u višim razredima osnovne doduše.
 
I da pliva po psenici. Obožavao sam to. Ali ja sam imao špeditere od 2,5 tone. A tvoj sin ima extra doživljaj. Mi smo pod prikolicu, pa čekaš ceo dan kombajn, malo te i pivom nude, u višim razredima osnovne doduše.
kad je bila puna pustio sam ga da skoci,ma koje dete to ne voli.. mladji sin on pa u halu gde je zito tu se mota non stop samo vidimo nema ga znamo tacno gde je..puni kamionce sa psenicom i vozi kao

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh