Pšenica 2021-2022

Ja juce zavrsio zetvu. Apilco. Prinos 5800 kg/ha. Vlaga 11, hl 78 , primese 4,5 ( inace jako cisto i msl da je to na sitna zrna). Kod mene u kraju prinosi su od 3 do 4 t/ha. Moj komsija i ja smo isto seme sejali i slicna agrotehnika. Skoro u kg isti prinos i isti parametri. Proteini su nam oko 13. Ja sa prezadovoljan. Necu sad da pisem ovde sta bi bilo da je bilo. Inace zahvalio bih ovde clanu Darko Dren koji me je ubedio da ovaj put probam da posejem psenicu sejalicom a ne kao do sad na ciklon. Iako sa prinosima nisam manjkao ipak se vidi razlika. E jos da nam svima dodje dobra cena pa da nekako budemo svi zadovoljni. A ja msl da ce za manje od mesec dana da ona dodje na 50 din.
 
I mi apilco izbacujemo. Dao je do 4 tone po jutru. Sobred vršemo isto kao ti apilco...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Predao u silos pšenicu, hektolitar je 69,7, kažu ide kao stočna pšenica. Jel zna neko koliko plaćaju stočnu pšenicu, da računam koliko sam u gubitku?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sve oni plaćaju kao stočnu. Ona sa više proteina bi trebalo da je skuplja.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Predao u silos pšenicu, hektolitar je 69,7, kažu ide kao stočna pšenica. Jel zna neko koliko plaćaju stočnu pšenicu, da računam koliko sam u gubitku?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kakva stocna, to se sve izmesa u silos i ide to u redovno psenicu, samo imaju extra profit jer su je platili par dinara manje...
 
Код нас се одваја квалитетна од пшенице лошијег квалитета, па их онда вероватно касније измешају да добију добар квалитет...све у свему јњбада са њима
 
I mi apilco izbacujemo. Dao je do 4 tone po jutru. Sobred vršemo isto kao ti apilco...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Definitivno ne odgovara svakoj sorti isti teren.
Znam da ti i Mindjusar razbijate sa Sobredom,ja sam ga bas zbog toga i sejao pre par godina i kod mene je bio najgori sa prinosom,a hl 62.
Kod mene se najbolje pokazale Anapurna,Apilko i Solehio. Avenue nikako da probam,ali vidim da kod drugih bas dobro radja.
 
Juče rađen Sobred u nebranjenom delu do Save.Prinos ću znati danas.
c6caeb13a2b0793febc483ecfcaa4834.jpg
88b684ec30ad3d273e7537ad956c8bfe.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Skidao sam drugaru semenski falado.
Zrno jako sasušeno. Ličilo više na tritikal nego na pšenicu. Mada nacurelo je preko 3t/kj, a to je dobro za naš kraj ove godine....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Predao u silos pšenicu, hektolitar je 69,7, kažu ide kao stočna pšenica. Jel zna neko koliko plaćaju stočnu pšenicu, da računam koliko sam u gubitku?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Takvu sam imao jwdne godine,al posjjana krajem drugog mjeseca, jara lennox rwa, samo nije stigla naliti zrno.....hl 68 do 69
 
Skidao sam danas extreme kws koji je zalivan.
Kiša nas prekinula ali po nekim proračunima oko 4t po kJ.
Mislio sam da će biti više.
 
Nazad
Vrh