Pšenica 2021-2022

Danas zavrasio dva hektara, prosek oko 4.5t, ako ostanu i ostale tako bicu zadovljan.Jadno da ne moze jadnije.
Uvek može lošije, trenutna iz žetve, prve procene su 2.5-3.0 t po hektaru
7b2e84eef7456e75fd45bb61c2a6a08c.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ti mora da si nesto pogresio ,pa u zmajevku 8t svake godine tovarim 9-9.2t psenice ,nemoguce da u tu prikolicu ne moze bar 14-15 t da stane.Duza je i verujem sira od zmajevke,a nije mnogo plica.
 
Koliko taj kvalitet plaćaju više u odnosu na stočnu pšenicu?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 


Полако али сигурно приводимо крају жетву остало још 2кј тритикале да искоси, зеленко је био послушан.
 
Koliko je bunker na zmaja 135?

Krenuli u vrsu skinuli jednu malu njivu od 30ari(avenija). U drugoj puce ona osivinca sto pokrece vrsalicu gde je onaj najsiriji remen.Morao sam da skidam posto je kombajner malo debeljuckast. :LOL:

Prinos je katastrofa bolestija odradila svoje plus 2 meseca bez kise kada je bila najpotrebnija.Necu da sadim psenicu vise ako neodradim 3 tretmana insekticid+ fungicid i herbicid.Dok se primeti bolest dok se odradi tretman ona se vec razredila.
 
Druže niko nema prinos veći od 5 t/ha. Prošle godine 7-8 t/h

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka

Znaci dolazimo do toga da je prozvodjacu bitan kvantitet, e sad kvalitet tipa proteina, glutena, je manje bitan za nas proizvodjace, to je uglavnom bitno mlinarima i trgovcima posebno u godinama kad je rod normalan pa mogu da zahebavaju ljude kako im treba psenice u top kvalitetu pa to onda povlaci slabiju potraznju, pad cene, kad psenice nema onda ne pitaju nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja prodajem na kvalitet... I ostvarujem veće cene.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Gde se to u Srbiji otkupljuje na kvalitet. Ja sam to cuo da ce biti, al to nikako da dodje. Sve zavrsava na istoj gomili kod nas u siroj okolini.
Nemoj da me shvatis sarkasticno, zaista me nteresuje kakvi su to uslovi i da li se isplati?
 
Prinos pšenice 4,5 t/ha
Prva tura repište 16,2 protein
Druga tura suncokretište 14,8 ,kukurzište 17,2
Treća njiva najbolja ostavljena za seme 16 protein


Gluten od 31,8-38
h
HL manje bitna stavka 75

W broj meri kvalitet rastegljivosti glutena tj jačinu glutena tj snagu testa. To znači da možete npr da pravite burek koji treba da je rastegljiv... W broj 320-450 recimo da od 250 pa na dalje imate kvalitetan gluten

Sorta Solenzara. Nastavljamo da je sejemo jer je odličan balans prinosa i kvaliteta.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Kako ovdje placaju navodno kvalitet , ali ima jedan mlin koji ima definitivno najbolje brasno kladio bi se u drzavi , ne uzimaju psenicu koja ima ispod 78hl ni da ima 3 cifrene proteine, a takodje provjera ziska ako nadju i jednog na sitima nista od biznisa , jednostavno ponasaju se ekonomski , najvise brasna dobijaju sto psenica ima veci hektolitar, a i to im je naisplativije.

Veliki otkupljivaci su druga prica , placaju te po onos stavki sto je losija , tako da to brasno od 75 hektolitar je 4 klasa , pa i da ima 20 proteina.

Ove godine vrlo cudna stvar sofru koji je inace smece po kvalitetu jako dobro rodi sada ima fantastican hektolitar koji ide i preko 80, ali vecinom 3 klasa pa i 4 zbog proteina. Inace gluten ne mjere niti ima utjecaj na cijenu.

Do sada najbolja zarada na kvantitetu , odnosno sto vise rodi veca zarada, kvalitet manja zarada.
 
Ја сам пре неколико година сеја неку ПКБ пшеницу баш за млинарске потребе. И откупљувана је и плаћана према квалитету била је око 5 дин скупља од редовне у та доба. И принос је био солидан око 3500кг/кј.
 
Nazad
Vrh