Pšenica 2021-2022

jel zna neko sta je sa ovom psenicom? na ovoj parceli je bio duvan 4 godine...

NUE4faUWhF.jpg
 
Kod nas se pojavilo u ataru na par parcela gde je pred usev bila soja, koja je verovatno radjena sa clomazonom u vecoj kolicini od 0.3 l po ha, psenica polako zuti i nestaje, pogotovo sto je mala količina padavina bila od jesenas i samo je plitko tanjirano, katastrofa u najavi
 
Ova pšenica kao da je od Rampe pobelela tako je kod mene na soji gde sam duplirao rampom a išao sam 0,3 po ha a u duvanu čini mi se ide litar
 
Rampe moze i 0,5lit/h posta ima manje akt.mat. 360gr,Calif ima 480 njega ide do 0,3lit/h ako ce se sejati zito ali radi svake vaginalije valja malo manje ici i imati srece da padne do setve bar 70-80lit kise.
 
Može i Kalif 0,5 l/ha, bar ja tako radim jer tako i piše na njemu, ali treba pazit na preklop. I sam znam posijat pšenicu po duhanu, nemam nekih problema sve dok su doze u redu...
 
Lose iskustvo imam sa tom kombinacijom, mislim da i psenica dobije po tamburi . Ali no, ima iskusnijih koji ce reci. Mislio sam na secator-furore
Dugo nisam koristio Sekator. Dok sam prskao sa njim,bio sam zadovoljan. Pa sam se nadao da je i dalje dobar. Videćemo kako će se pokazati ovog puta. Sledeće godine ako opet budem imao problem sa divljom zobi, verovatno ću probati neku drugu kombinaciju.
 
Brankoviću, Sekator a i većina drugih preparata rešava skoro sve korove u pšenici sem divlje zobi, ovsa ,ljulja. Za to se koristi isključivo Pallas ili Axial.
Sam Sekator nije loš ali sam ga pre nekoliko godina prestao koristiti jer je kilav na zahlađenje pa nema dobru efikasnost.
 
Meni je i dalje sasvim ok ta Bayerova kombinacija Sekator+Falkon+Furore. Jedina mana je sto se sporije nestanu korovi zbog selektivnosti, pratio sam 2-3 dana nakon prskanja staju korovi ali im treba duze vreme da se osuse. Nema sliku u ovom telefonu, prosle godine na jednoj njivi nije sastavljeno prilikom prskanja 15-20cm tu je bukvalno bilo more ovsa.
 
Meni je samo kod Sekatora .ebačina što ne uništi prilepaču skroz već se deo obavezno provuče a to ne bi smelo da se desi.
 
Dugo nisam koristio Sekator. Dok sam prskao sa njim,bio sam zadovoljan. Pa sam se nadao da je i dalje dobar. Videćemo kako će se pokazati ovog puta. Sledeće godine ako opet budem imao problem sa divljom zobi, verovatno ću probati neku drugu kombinaciju.
Ne kazem da je secator los, nego u kombinaciji sa furore pravi problem. Inace ja korostim Aksijal za divlji ovas i uskolisnatu i mogu ti reci da je top. Dodam i 0.33l lodina i nema greske.
 
Ja za divlji samo Pallas jeste da skup ali ga patose..prednost axiala moze do zastavicara ali ga nisam koristio nikada

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Dok sam čekao da punim rasipač ,malko sam pogledao u pšenicu .Treba je vlaga ,ovako samo stagnira.Ko zna možda je to i dobro ,pušta koren za vlagom ,pa kada se dočepa one zimske.
Primetio sam da ima neke žuto mrke listove.Da li je bolest ili je posledica jakih mrazeva ?Odlično je izbokorena .





 
To isto i kod mene, cenim da je nedostatak vlage, jel u stalnim tragovima se pojavile pukotine, zedna je bas dobro
 
Nazad
Vrh