Pšenica 2021-2022

Jel ovo posledica od mraza sto je bio pocetkom nedelje,prosle nedelje je izgledala odlicno sad je promenila boju...presetveno dobila 250kg/ha Npk i februara jos 250kg/ha uree
361a043658393ca21369f9d38adb826b.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Da li je ovde prethodni usev djubren u trake, sejalicom?
 
Jedino spartacem na redove sto je dobio djubre bio kukuruz i to je to ali tako vec godinama radim .... kaze mi zastitar da fali voda i drugima su isto ovako sarena zita u tom kraju

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Milos 88 dodaje se Furore zbog divlje zobi. I resava ga bas dobro. Ide ga 0,4 l/ha. Ali pisali su ovde da ima drugih preparata npr Pallas i onda je on sam dovoljan za sve trave koje smetaju psenici i na kraju ona ostane bas cista.
Ide ga 1lit/h ali i Sekator mora i to sa max dozom,zbog protektanta.
Meni rekli 0,8 Furore ( i naglasili mi - ni slučajno više) i Sekator 150 ml.
Vi kažete drugačije... :sta:
 
Ni meni sada nije jasno oko doza furore-a u pšenici, kupio sam furore za jednu parcelu od oko 120 ari mislio sam tu ići sa secatorom 0,15 L i furore 1L.
Može li tako?
 
Mnogo slikate pšenice izdaleka.
Treba uci u njivu i odgore slikati.
Ja moje gledajući sa strane deluju dobro al kad udjem nekako mi nije to to
 
Dugo je bila suša, plus hladne noći, tako su fizioloski procesi i dalje na nižem nivou. Kreće ona kod nas, alo moguće da če neke fenofaze i preskočiti.
 
Dugo je bila suša, plus hladne noći, tako su fizioloski procesi i dalje na nižem nivou. Kreće ona kod nas, alo moguće da če neke fenofaze i preskočiti.
Ma ovo se i popravila psenica,bila je jos bledja na kolistima.. vidim da se popravlja,fali voda nema kise ni na vidiku... jos uvek je hladno a sutra i prekosutra najavljuju prizemni mraz pa ce biti lepote

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh