Pšenica 2021-2022

Ја би исто избегао прскање можда урадити сплит али само, фунгицидом. Ено на предходној страни има слика моје пшенице из 2020год највећи је проблем настао после прскања била велика суша и ми је додатно шокорали хемијом.
 
Ja sam isto 2020 imao takve pšenice, i slike sam postavljao ovde negde.....
Samo što moje nisu bile prskane fungicidom, samo dobile azota podosta. Što više azota gora pšenica ( više se osušila).

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sy Moison
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_274676155_20220323_151050.jpg]
1_tmb_274676155_20220323_151047.jpg
[/URL][/url]
 
Psenica sejana pocetak oktobra ,kukuruz predusev ,nije paljenjo 2 puta tanjirano ,njiva u kondiciji od vestaka urea 350 kg po hektaru baceno krajem januara po snegu ,druga prihrana danas osoka malo razredjena vodom da je ne ošurim ,trebao sam cekati kisu ali prelivaju kanali.
 
@IMT539'98
Kolega da je moja ja bih prskao tu psenicu sad za vikend ako ne i pre, čim je krenula bolest na svakom listu znači da ima i vlage, a kako dobro izgleda nije ni pod stresom, neće se šokirati, taman i temp idu gore, rdjavije je da još čekaš, bolest je napredovala

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Systiva odradila dobar posao kod mene, imam i parcele gde nije zasticeno seme sa njom, zadovoljan za sad, mozda se i preskoči 1. tretman

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
liči na rdju, kod nas u ataru ima septorije, na donjim zemljama gde ima vlage jos uvek.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Код мене се на једној парцели појавило жутило баш ме било пресекло када сам видео. Али испало је како је колега Драган18 рекао да ју је мраз ошашавио. Сад како је грануло сунце и она се одма опоравила и опет озеленела.
 
Bice za koji dan sto nam lepe psenice,popravile se milina da gledas

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@IMT539'98
Kolega da je moja ja bih prskao tu psenicu sad za vikend ako ne i pre, čim je krenula bolest na svakom listu znači da ima i vlage, a kako dobro izgleda nije ni pod stresom, neće se šokirati, taman i temp idu gore, rdjavije je da još čekaš, bolest je napredovala

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatokada
Danas sam poceo sa prskanjem, sutra jos par hektara i kraj
 
Nazad
Vrh