Pšenica 2021-2022

Krenule su a mi smo joj dali turazu vestakom,povukla sokove i malo nagazila,nema problema krece cim predje 8c dnevna.
 
Ja se dvoumim da li da bacam sutra kan ili da sacekam od nedelje da jos malo otopli? Rad sam da bacim pred kisu, a javljaju kao za nijansu hladnije...
 
Kod nas se bujne dosta dobro drže, čak mogu da kažem da su perfekcija.One slabije iz kasnih rokova setve i koje je davila voda već drugačije izgledaju, neke su dobile po tamburi, neke tuguju.
 
Danas još dodao malo ureje što mi ostalo.Sopstvena pšenica sejana na sojištu u nebranjenom delu pored Save.Zemlja je peskovita.
23b0b22bd036d592fc3c59fa3718dc55.jpg
4cea4bb4709243f64ca8304ba8c680ef.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Danas još dodao malo ureje što mi ostalo.Sopstvena pšenica sejana na sojištu u nebranjenom delu pored Save.Zemlja je peskovita.
23b0b22bd036d592fc3c59fa3718dc55.jpg
4cea4bb4709243f64ca8304ba8c680ef.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Uh ja mislio samo moja takva :D
Jos se muci kod mene, dobila je poslednji ledeni dan 200kg kana po ha. Kako se bude pokazala dalje, mozda dobije jos 150kg kana.
 
Manje više i na ovom pustinjskom severu su slične pšenice.Kisa nas i noćas obišla,Kimi kaže dolazi sa istoka a vidim oblači stižu sa severozapada..... neće pa neće, katastrofa
 
Ove pšenice sa slika mi deluju malo retke i male ili mi se čini?
Kod nas su mnogo gušće i veće.
Ja što sam obišao par mojih, gusta( izbokorena) toliko da se zemlja ne vidi.
Sejane su mašinom u redove a izgleda kao da je ciklonom razbacano ....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Danas javili 90% da ce pasti,nacmrcilo se fes... mada kod nas psenice izgledaju lepo sve zavisi kad je sejana

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Донесе нам ветар песак из Сахаре, а никако да нам донесе неку Амазонску кишу јбм ти време и све.😠
 
Nazad
Vrh