Pšenica 2021-2022

Pa sa obzirom da padavina nema na vidiku,bolje nemoj ureu. Ja bi bacio kan iz 2 puta
 
Kod nas se masovno koristi za drugu prehranu pšenice. A kažu da je jako dobra za repicu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ја сам екстра задовољан Амосулфаном али нажалост, код нас га нема већ пар година у понуди
 
Kod nas u selu jedino amosulfan ima (par paleta). MAP (iz okoline) u petak 105, danas 118.

Koliko vidim Backa i Srem obozavaju amosulfan, a kod nas KAN (pre i SAN) su legli kao budali samar...
 
Nema psenice bez amosulfana 😉 100 kg uree,regulator rasta,100 kg amosulfan,herbicid sa fungicidom i insekticidom,posle jos dva puta fungicid i insekticid,i na kraju vrsidba.Tako radim vec 5,6 god.a prinos preko proseka 😉
 
Nema psenice bez amosulfana 100 kg uree,regulator rasta,100 kg amosulfan,herbicid sa fungicidom i insekticidom,posle jos dva puta fungicid i insekticid,i na kraju vrsidba.Tako radim vec 5,6 god.a prinos preko proseka
Isti recept koristimo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prošle godine je netko postavio tabelu koja je prikazivala maksimalni udio uree pri folijarnoj prihrani za više kultura, sjećam je se, ne mogu je naći a nisam je spremio.
Da li je točna informacija da u pšenici na količinu vode maksimalno može ići 30 % uree ? Da li je to maksimalna količina uree u jednom tretmanu ili kroz čitavu vegetaciju ?
Nisam bacio gnojivo do sada, a ako ne bude kiše mislio sam folijarno prehraniti
 
Ako je seme radjeno systivom onda prvi tretman ne treba...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prošle godine je netko postavio tabelu koja je prikazivala maksimalni udio uree pri folijarnoj prihrani za više kultura, sjećam je se, ne mogu je naći a nisam je spremio.
Da li je točna informacija da u pšenici na količinu vode maksimalno može ići 30 % uree ? Da li je to maksimalna količina uree u jednom tretmanu ili kroz čitavu vegetaciju ?
Nisam bacio gnojivo do sada, a ako ne bude kiše mislio sam folijarno prehraniti
Ne umem da postavim link... Ukucaj urea agroklub i videces dobar tekst sa preporukama za folijarnu primenu uree. Uglavnom za psenicu ide do 30% (30kg uree na 100l vode)
 
Prošle godine je netko postavio tabelu koja je prikazivala maksimalni udio uree pri folijarnoj prihrani za više kultura, sjećam je se, ne mogu je naći a nisam je spremio.
Da li je točna informacija da u pšenici na količinu vode maksimalno može ići 30 % uree ? Da li je to maksimalna količina uree u jednom tretmanu ili kroz čitavu vegetaciju ?
Nisam bacio gnojivo do sada, a ako ne bude kiše mislio sam folijarno prehraniti
Ja sam išao 35 kg po Ha na 200 lit vode i ako radiš po danu hoće da oprlji vrhove pšenice i kristališe se urea na listu dune vetar i to lepo padne sa lista.Samo ako možeš predveče ili po oblačnom vremenu.
 
Nazad
Vrh