Pšenica 2021-2022

Muki44 uzecu uzorke 0-30 cm i 30-60cm. Tako su mi rekli da treba
 
Da li je rano sada za vikend za prihranu AN-om?
Mislim da nije rano, zavisi kakva su iskustva.Prosle godine sam radio urejom u februaru i kanom takodje neke psenice, pa kasnije opet kan i meni ta varijanta najbolje ispala, Kan dva puta i to radim vise godina.Pre par dana sam poceo neke prihrane kanom, prva prihrana a druga kada bude potrebe.Za vikend planiram da bacim sve, cekam da psenica malo krene jer ih osinuo mraz opasno.
 
Danas pregazio pšenicu. Nisam prehranjivao, samo prešao preko nje. Solidno deluje.
534dc841a2f121307e714c99321912c7.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Poslao mi drug slike sa njegove njive.Pre dvadesetak dana je bio na parcelu ,sve je bilo normalno a sada .....
Pšenica popašena na ogumcima.Gde je mekša zemlja,počupana je.
Znam da u ovo vreme velika jata Ždralova preleću naše područje a često ih vidim i na parcelama.Do sada nisam video ili čuo za ovako veliku štetu .Da li su ovo oni uradili ili neke druge ptice ? Po svemu sudeći su ptice pošto ima izmeta na tone.


 
Moguće da su i guske .Nisam video velika jata gusaka a ždralova ima mnogo.
 
Zdralovi su oduvek tu samo su se sada namnozili nenormalno posto su zasticeni i niko ih ne lovi ,a gde sleti jato tu je rezultat kao sa kirajeve slike
 
Zdralovi su ptice selice , ne verujem da su se još uvek vratili sa juga.Imao sam problem sa divljim guskama 2012. kada je bila ona velika hladnoca, bukvalno su mi unistilie parcelu kelja, slete po noci i jedu kao nenormalne, inteligente, ne mozes im prici na puskomet, sacma moze samo iz blizine.U stanju da uniste velike povrsine, jato moze biti i do 1 000 kom.Lete u > formaciji.
 
Nazad
Vrh