Pšenica 2021-2022

Vratili se ždralovi .3 januara je jedan lovac postavio snimak iz našeg atara uz komentar ,ima ih na hiljade.
 
Poslao mi drug slike sa njegove njive.Pre dvadesetak dana je bio na parcelu ,sve je bilo normalno a sada .....
Pšenica popašena na ogumcima.Gde je mekša zemlja,počupana je.
Znam da u ovo vreme velika jata Ždralova preleću naše područje a često ih vidim i na parcelama.Do sada nisam video ili čuo za ovako veliku štetu .Da li su ovo oni uradili ili neke druge ptice ? Po svemu sudeći su ptice pošto ima izmeta na tone.

Isto mi se desilo na jednoj parceli od 8kj koja je na 300metara od ribnjaka u Banatskoj Dubici, nadam se da ce se oporaviti jer je samo popasena, nije cela parcela ali dobar deo, ne znam koja je ptica nisam video
 
Nedelja jutro. U svakoj vreci je bilo grudvi a u nekima je ceo Dzambo dzak bio u jednom komadu. Sva sreca sto se lako raspadalo. Sa dizalicom sam podigao i 2x lupio nazad u prikolicu i raspale se planine.

gFpGwmg.jpg
 
Kolege do kada najkasnije bi trebalo razbaciti AN?Da li cekati jos kisu i da li se moze koliko toliko rastopiti od jutarnje rose?
 
Do pre vlatanja.Naravno,jutarnja rosa ce biti taman,cim se rastopi malo granula ti si bezbedan,nema gubitaka,nema sikiriki ...nije da je djubrivo skupo pa da moramo bas toliko paziti kad ga ''bacati'' po njivama.Slobodno bacaj to i nakrivi kapu,rosa ce uraditi sve ostalo.
 
Mi smo imali srece sad od ove kise u ponedeljak,palo je sigurno 15-ak litara po meni,nisam jos izneo kisomer ....ja sam bukvalno po kisi zavrsao prihranu zadnje parcele,u rasipac ostalo oko 400-450kg ureje kad je pocela da pada,hteo sam prekinuti ali srecom nisam,iako je pocela polako da se rastapa u rasipacu,ipak je sve iscurelo do kraja bez problema.
 
Nazad
Vrh