Pšenica 2021-2022

Nema najave neke ozbiljne kise, a juce videh par njih da “bacaju” djubrivo. Vetar celu noc duva , samo popravlja efekat tog djubrenja. Mi danas kembridzamo, dosta se vec juce prosusilo . Nismo stigli jesenas da to uradimo svuda i bas se vidi razlika na zemljistu. Juce smo radili N-Min uzorkovanje pa se na nekim njivama lepo tonulo gazenjem u cizmama. Danas krece akcija. Djubrivo mora neku ozbiljniju kisu da saceka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema najave neke ozbiljne kise, a juce videh par njih da “bacaju” djubrivo. Vetar celu noc duva , samo popravlja efekat tog djubrenja. Mi danas kembridzamo, dosta se vec juce prosusilo . Nismo stigli jesenas da to uradimo svuda i bas se vidi razlika na zemljistu. Juce smo radili N-Min uzorkovanje pa se na nekim njivama lepo tonulo gazenjem u cizmama. Danas krece akcija. Djubrivo mora neku ozbiljniju kisu da saceka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisam primetio a ni nije bilo uslova da se zemlja izdigne...mozda bolje posle prihrane da ide valjak malo "mozda " da zatrpa..
 
Ja sam šetao po pšenici, tvrdo poprilično, ne upadaju noge u zemlju, možda nemam dovoljno težine pa je to razlog. 🤣
 
Uzorak kad se izvadi jel mora odmah da se nosi na analizu ili može da čeka dan-dva
 
Teoretski je najmerodavnije da se odnese taj isti dan kada se izvadi uzorak.
 
Miki44 moze da stoji uzorak i vise dana ali mora da bude u frizideru. Ja ako bude sve po planu uzimam u nedelju popodne i odmah ga nosim. Tamo gde ga analiziraju ostavljaju u frizider i sutra dan ujutru rade analizu i do popodne imam nalaz. Bar tako smo se dogovorili.
 
Пробали су код нас њих неколицина ту јару пшеницу па се нису баш усрећили.
 
Miki44 moze da stoji uzorak i vise dana ali mora da bude u frizideru. Ja ako bude sve po planu uzimam u nedelju popodne i odmah ga nosim. Tamo gde ga analiziraju ostavljaju u frizider i sutra dan ujutru rade analizu i do popodne imam nalaz. Bar tako smo se dogovorili.
Na kojoj dubini vadiš uzorke?
 
Setva je bila 25. oktobra. Urea spremna i cekam pogodan trenutak da prihranim.

X7ZYgLA.jpg


qonZWdI.jpg
 
Ja danas sve pripremio,zakacio.U petak i subotu razbacam pa sta bog da.Za nedelju i ponedeljak pokazuje 5,6 litara i posle nema do 10 marta kise(barem tako pokazuje)
 
Nazad
Vrh