Pšenica 2021-2022

Da li može da se valja glatkim valjkom? Msl ne bih još jer dobro vlažno, a i traktor bi prosecao. Ali kad bude prosušilo da li je dobro da se pređe ovim glatkim valjkom i neje nešto baš težak?
 
Da li može da se valja glatkim valjkom? Msl ne bih još jer dobro vlažno, a i traktor bi prosecao. Ali kad bude prosušilo da li je dobro da se pređe ovim glatkim valjkom i neje nešto baš težak?
Ako nije tezak sporije voziti obavezno. Jeste da traktor moze da vuce 20+ na sat, ali onda vise odskace valjak... Znaci samo lagano, i to vredi...
 
Znam, zato i pisem... Ovi manji valjci nisu za te vece brzine konstruisane... Nisu za to da urade par10 ha na dan... Pa posle se prica nema svrhe valjati.
 
Kod mene u kraju nisu zita ostecena od mraza ali jecmovi sve oprljeni

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da napomenem,renesansa iz moje dorade je ova bolja na par njiva a ove losije su mi na losim njivama koje nisu radjene 10+ godina i ima par njiva koje su sad raskrcene i prvi put sejane isto sa pobedom kupljenom,vide se gomile granja na slikama mozda
 
Ja planiram, prvo da razbacim ureu, pa valjanje, no ne zurimo, da bi valjao mora da se prosusi dobro, a i kise nema na vidiku za razbacivanje vestaka
 
Zasto svi pisu da nema kise kada sve prognoze javljaju kisu za sledecu nedelju? Sutra,Sreda i petak+nema jutarnjeg minusa vise,ide toplije vreme tako da jos veca verovatnoca za kisu
 
Nazad
Vrh