Pšenica 2021-2022

Da je imt to sejala bilo bi jos bolje,menjaj Vicon za imt sto pre.
Inace trovao miseve jutros,ovaj samonikli suncokret je bas djavoli korov ,drzi se taj jos dobro,ozimi usev lol.

 
Poslednja izmena:
Za vatreno krstenje sejalice nije lose ispalo
0ebab78a6cc46b2c7caf0e3cfd9d93dd.jpg
8fc5f9b69b70cf91c9b9d2fccd846dd8.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 


Исто Оливије 130кг/кј,175кг /кј 3х16, једном тањирача, сетвоспремач и после сетве кембриџ.
 
3 reda ali videcu od godine da smanjim na dva,posto cu da prskam torpedom i vucnom prskalicom...siroko mi ovako mnogo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam odmah smanjio na dva, ali je kod mene 15cm razmak izmedju baterija. Koliki je razmak na hms sejalici?
 
Zar nije kod tebe 12 cm?
Kod mene na Sakalak torun 12 cm.
Ni meni se ne sviđa 3 reda ali pošto prskam sa 1221 taman je u meri.
Jako me zanima kako taj Lambo sa slike bi nosio mašinu 1540 kg prazna.
 
Zar nije kod tebe 12 cm?
Kod mene na Sakalak torun 12 cm.
Ni meni se ne sviđa 3 reda ali pošto prskam sa 1221 taman je u meri.
Jako me zanima kako taj Lambo sa slike bi nosio mašinu 1540 kg prazna.
Rasturivac karetin i preko 1500-1600 kila djubriva nosi bez tegova, sejalicu sakalak za kukuruz hidro sklopivu 6redi koja ima oko 1450kg nosi ali stavim koji teg jer je bas odaljena od traktora
Mislim da bi je nosio sa tegovima, ja sam na lamba stavio nosac tegova od torpeda adriatika a tegove od deutz-a dx od 45kg tako da bi napred imao vise kila nego fabricki
 
Izgleda da ovo lepo i toplo vreme bas prija psenici. Za sada lepo napreduje. Na 2-3 mesta sam video malo nekog zutila po listu ali msl da to nije nista da treba da se zabrinem. Sve to ce se ispraviti u narednom periodu. Jos ako joj bude napadao sneg i sacuvao je od nekih minusnih temp bice ona jos bolja.
 
Nazad
Vrh