Pšenica 2021-2022

Ljudi, šta vam je? Šta driblate čoveka?
Pa 600kg treba djubriva ako hoćeš da ti rodi normalno. To ti je 600evra.
3 vreće semena= 120-150evra
Neka zakup bude 100evra.
Za hemiju nemam predstavu, nisam sačuvao račune od ove godine. Verujem da je oko 100-150.
Eto hiljadarke….i onda plus gorivo.
To je za one što imaju sve mašine. Ako ti neka mašina fali, onda plus još to….
A maserka, he, pa što da ne….
Arenda je napisano 420 arenda a u selu pored moga je 600 eura zakup.
 
Niko ga ne dribla pričamo.
Da samo kolega nije napisao koliki poticaj ima u EU.
I taj ventil je 1,375 eu po ha koštao,no kao hoćeš mislim da je preterano 120 e po ha ali to je več personalno.
 
Dobro, ja sam napisao da je 100e minimum. Npr toliko je kod nas. Ali i zemlja je manje plodna. …ili smo mi baš toliki idioti da baš toliko ne znamo da je uradimo.
Ovi koji baš dobro rade poljoprivredu su imali 7t/ha ove godine. Ja sam imao samo 5t/ha.
 
Da je poskupilo jeste, ali kad smo jos imali prinos neke kulture 1000E po kj? Sad NETO neko ima vise ili manje u zavisnosti koliko je ulozio, da li je zakup, da li placa usluge.
Psenica bez laganja u 2021. Kod mene 10.7 tona po ha prosjek prinosa, prodano 25 posto po 19. 10 dinara plus pdv u zetvi, pred kraj ljeta 25 posto prodano po 24.75 dinara i ostala polovica sada po 30.80 dinara. E sad to je stari ulog bio a ja procam za ovaj novi ulog di mi je poskupilo po ha ulaganje 200 i koji euro naspram prije.
 
Niko ga ne dribla pričamo.
Da samo kolega nije napisao koliki poticaj ima u EU.
I taj ventil je 1,375 eu po ha koštao,no kao hoćeš mislim da je preterano 120 e po ha ali to je več personalno.
Pa i nije koliko ti stroj gubi vrijednost kad ga prodas za 7 8 10 12 godina kako tko i koliko si u njega ulozio. Traktori su otisli u nebesa. Prije 6 godina si mogao jd od 195 ks kupiti za nekih 110 000 eura plus pdv a sad takvof nemozes islod 130 000 ni pomisljati. Gle amortizacija mi je skupa jer ju ne iskoristavam jer nemamo vise zemlje. Evo sad smo na plugu lemkenu radili zamjenu spiceva raonika, raonika i spiceva pretoluznjaka. Cijena 1100 eura. Plus koliko je izgubio na svojoj vrijednosti otkako je bio nov. Naravno kao sto sam rekao odradit ce i zetor odredjeni posao jednako kvalitetno kao taj jd ali odredjeni posao nema sanse tipa dizati stroj od 3.2 tone koji je dugacak plus da ga vuce toliko km/h itd
 
Dobro, ja sam napisao da je 100e minimum. Npr toliko je kod nas. Ali i zemlja je manje plodna. …ili smo mi baš toliki idioti da baš toliko ne znamo da je uradimo.
Ovi koji baš dobro rade poljoprivredu su imali 7t/ha ove godine. Ja sam imao samo 5t/ha.
Odi nekij 50 km daljenod nas, profi seljaci nemogi vise od 6 tona izvuci nikako, losa zemlja. No ima do mehanizacije i sorte. Dok nismo presli na sofru, nismo mogli ni sanjati o ovom prinosima, plus onda dosla mehanizacija novi fungicidi itd. Sve do 2014. Nismo imali nikad vise od 8 tona po ha
 
Zato i kažem da je personalno,u to ne ulazim ko hoće kakvu mehanizaciju sa sopstveni posed.Kad bi došao kod nas u Lokve i video šta se vozi spram veličine poseda mislim da bi pola ljudi palo na **greška nigde veze sa vezom.
 
Ja bi vole da napišeš stavku po stavku (ne mora odma) ono ako ništa drugo uporedimo cena kod nas i kod vas ali posejao sam 60Ha ali nisam ni blizu te cifre, kad uračunam sve ne verujem da če ulaganje preko 1000 e sa sve zakupom od 200 e i cenom azota po najvišim cenama i sve skupa sa pdv-om.
Mogu i to ali nisam dobio jos za kemiju cijene. Naveo sam amortizaciju arende ureu i kan. Ako ti je amortizacija puno skini 50 eura po ha, ali ostalo stoji
 
Zato i kažem da je personalno,u to ne ulazim ko hoće kakvu mehanizaciju sa sopstveni posed.Kad bi došao kod nas u Lokve i video šta se vozi spram veličine poseda mislim da bi pola ljudi palo na **greška nigde veze sa vezom.
Ni kod nas niie bilo boljendo 10 15 godina (ima i danas svasta) da imate uvjete subvencije i u nekim dijelovima srbije normalne zakupe ne bi bio nikakav bauk kupit bolju mehanizaciju).
 
Niko ga ne dribla pričamo.
Da samo kolega nije napisao koliki poticaj ima u EU.
I taj ventil je 1,375 eu po ha koštao,no kao hoćeš mislim da je preterano 120 e po ha ali to je več personalno.
Nisi shvatio oprskala je 1600 ha ali ja 1 ha prskam npr psenicu 5 puta a kukuruz najcesce 1, tako, da realno, oprskala je mozda 500 ha sveukupno zemlje i onda je krepalo. Sramota kazem u, pogledu, sto je ona 1600 oprskala i, plati puno novaca a npr jedna hardijeva oprska 20 000 30 000 ha i takve stvari se ne dogadjaju
 
Da mi imamo takvu besnu mehanizaciju imali bi bar 15 t/ha prosečan prinos pšenice po tebi i tvom viđenju.Da vidiš samo sa kakvim mašinama rade ljudi kod nas i pri tome postižu odlične rezultate.Lepo je imati novu ili relativno novu savremenu mehanizaciju ali nije odlučujuć faktor kod prinosa.
 
Fendt 515, cene mehanizacije su velike, to stoji. Da li te sva mehanizacija košta punu cenu ili si ostvario neka bespovratna sredstva od države ili Ipard-a obzirom da ste u EU? Da li imate neke podsticaje za npr. mehanizaciju osim Iparda? Prinosi su ti ekstra, svaka čast. Kod nas ne može toliko godina da se ostvari takav prinos, u tri godine jedna usere stvar a kamo li u proseku 5 ili više godina.
 
Znaci ako kupim skupe masine imacu preko 10 t po kj minimum

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To kao moj komsija ima novu valtru pa uzeo neku novu sejacicu i stavio navigaciju,prijatelju je sejao i naplatio 2400din/kj kao zato sto ima navigaciju a kad sam video kako mu masina radila i sta je zajebao sve mene bi bio blam i da naplatim

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Znamo svi da ne znači. Dve dobre kiše u pravo vreme daju extra prinos. Dve izostale kiše mogu godinu da presude.
Svakako kvalitetnija obrada daje veći potencijal, ali ovo naše je slagalica.
Pa to dal radio sa imt 533 ili nekim traktorom od 100000 evra u oranju i spremiranju je razlika ali u prinosu nije ako dobije kisu kad treba

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mali je uticaj masina za odlicne prinose koliko je bitan faktor vremenski uslovi!
Tako da ako neko tvrdi ovo prvo osim reci da je glupost ne znam sta jos dodati!
Pa to,radio sam sa imt 533 i sa belorusom a prinosi nisu razlika jedino da brze uradim sa belorusom i udobnije mi je u belorusu nego u 533 ali ked sve odradis kako treba nema veze koja mehanizacija je radila.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh