Pšenica 2021-2022

Jel’ stavio neko na papir koliko će da košta proizvodnja dogodine?
Npr kukuruz (za hektar)
Tri vreće semena=
600kg djubriva=
Hemija=
Eventualno gorivo za zalivanje=
Zakup=
Ovo + ovo + ovo…..ispadne na kraju “-“?
 
Jel’ stavio neko na papir koliko će da košta proizvodnja dogodine?
Npr kukuruz (za hektar)
Tri vreće semena=
600kg djubriva=
Hemija=
Eventualno gorivo za zalivanje=
Zakup=
Ovo + ovo + ovo…..ispadne na kraju “-“?

Ja sam racunao djubrivo, sjeme i hemija oko 550€ kod kukuruza, to je ono sto moram odmah dati u kesu, vidcemo jos kolika ce biti cijena svega toga, sve je to na dugom stapu da bi se tacno predvidelo

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Malo ga pretera druže.Kod mene dosta manje.
Di sam pretera? Arenda plus gnojivo plus 3 fungicidne zastite plus insekticidi plusnregulator rasta plus amrotizacija strojeva, gorivo, ulje, trovanje miseva, radnik koji mi istresa vrece i ide samnom trovati miseve, osiguranjenod leda sjeme itd...... Nisam ni centa pretjerao. A sve je za kes kupljeno, na ugovor moze samo vise kostati
 
Pretero ga mnogo ...
Ajde mi napisi di sam pretero..... Nisam ni centa pretero napisi mi koliko kosta revystar flex u t1, ascra u t2 i prosaro u t3 plus 2 insekticidna tretmana karate zronom, regulator rasta medax, i sekator ili biatlon. To je samo kemija, a di je ostalo pa jedna arenda je 420 po ha a jos je to i dobro dok ne krene jos gore ici.... Amortizacija strojeva je po ha 120 eura. Urea i kan 200 eura po ha...... I to sam jos po nizoj cijeni kupio ureu i kan
 
Di sam pretera? Arenda plus gnojivo plus 3 fungicidne zastite plus insekticidi plusnregulator rasta plus amrotizacija strojeva, gorivo, ulje, trovanje miseva, radnik koji mi istresa vrece i ide samnom trovati miseve, osiguranjenod leda sjeme itd...... Nisam ni centa pretjerao. A sve je za kes kupljeno, na ugovor moze samo vise kostati
Ja bi vole da napišeš stavku po stavku (ne mora odma) ono ako ništa drugo uporedimo cena kod nas i kod vas ali posejao sam 60Ha ali nisam ni blizu te cifre, kad uračunam sve ne verujem da če ulaganje preko 1000 e sa sve zakupom od 200 e i cenom azota po najvišim cenama i sve skupa sa pdv-om.
 
Da je poskupilo jeste, ali kad smo jos imali prinos neke kulture 1000E po kj? Sad NETO neko ima vise ili manje u zavisnosti koliko je ulozio, da li je zakup, da li placa usluge.
 
Di sam pretera? Arenda plus gnojivo plus 3 fungicidne zastite plus insekticidi plusnregulator rasta plus amrotizacija strojeva, gorivo, ulje, trovanje miseva, radnik koji mi istresa vrece i ide samnom trovati miseve, osiguranjenod leda sjeme itd...... Nisam ni centa pretjerao. A sve je za kes kupljeno, na ugovor moze samo vise kostati
Pa jos par piva u kafani pa par kafa sa kiselom,onda uvece neka masaza,maserka puno kosta

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koji prinos očekuješ? Amortizacija ti je preterana po h.,
Amazona prskalica 21 m grame kosta preko 40 000 eura vucena, jd 1 radni sat kosta 10 eura, amazona rotodrljacaca i sijacica kosta 30 000 eura pa kad se krene kidati a nisu sve komadine i table, ima svacega pa rasipac koji kosta 15 000 eura itd itd. E sad dok smo prije zetorima radili i prskalica agromehanikom a sijali nodetovom sijacicom ni blizu amortizacijannije toliko kostala ali tada nisu ni prinosi bili priblizni kao sada. Modul 1 otisao na prskalici nakon 1600 oprskanih hektara (sramota) pa daj 2200 eura za njega.
 
Ljudi, šta vam je? Šta driblate čoveka?
Pa 600kg treba djubriva ako hoćeš da ti rodi normalno. To ti je 600evra.
3 vreće semena= 120-150evra
Neka zakup bude 100evra.
Za hemiju nemam predstavu, nisam sačuvao račune od ove godine. Verujem da je oko 100-150.
Eto hiljadarke….i onda plus gorivo.
To je za one što imaju sve mašine. Ako ti neka mašina fali, onda plus još to….
A maserka, he, pa što da ne….
 
Amazona prskalica 21 m grame kosta preko 40 000 eura vucena, jd 1 radni sat kosta 10 eura, amazona rotodrljacaca i sijacica kosta 30 000 eura pa kad se krene kidati a nisu sve komadine i table, ima svacega pa rasipac koji kosta 15 000 eura itd itd. E sad dok smo prije zetorima radili i prskalica agromehanikom a sijali nodetovom sijacicom ni blizu amortizacijannije toliko kostala ali tada nisu ni prinosi bili priblizni kao sada. Modul 1 otisao na prskalici nakon 1600 oprskanih hektara (sramota) pa daj 2200 eura za njega.
Prinos ako bude 8 tona po ha ja bi zbilja bio zaodovoljan i da cijena bude 23.5 dinara neto tel kel (nebit o jel cuvam, ili ne) a ove godine sam imao prinos na 53 ha, 10.7 tona po ha. Ako omanem tipa 2 puta po 5 tona po ha i slicno naravno da ne bi vise ovakve uloge radio ali unazad 8 godina otkako idemo u full ulog do sada se bas u svakoj godini to vise isplatilo nego kad smo stedili. Naravno vrijrme je tu broj 1 jer nismo trpili u psenici susu kao vi u nekim krajevima di vam je potencijal 9 tona sofrua ili mozda i 10 a vrsili ste npr 5.5 do 6
 
Nazad
Vrh