Pšenica 2021-2022

Ja sam sejao između 105-110 kg k.j, na dosta parcela prešlo je 5 t/k.j.Moj neki zaključak za ovu proizvodnu sezonu je taj da na lošijim zemljištima treba povećati setvenu normu jer se u mom slučaju pšenica nije izbokorila, samim tim je srozala prosek, prošle godine takođe samo što je razlika bila u 500 a ove godine u 1.000+ kg!
 
Gotova zetva i kod nas, po svemu sudeci prelazna ocena, falilo je jos kise za jos bolje rezultate. Ali to je sto je

Aplicaner - 7.9t/ha hl 74, samo eto taj kvalitet je manjkao inace ovako mi je okej, nizeg rasta, lak za vrsaj. Samo taj kvalitet je dobio - ocenu
Avenue - 7.5t/ha hl 74, isto kao i kod Apilca sa kvalitetom losije malo
Activus - od 5.5t do 6.8t/ha hl 78-79, standardno dobar po pitnaju hl, prinos malo izostao
Energo - 5.2t - 5.8t/ha hl 80, e sad najbolji hl uvek a najmanje roda, tako da ce od sledece sezone ipak morati napolje, dosta smo se druzili

Tako kad sve svedem na olovku prosecan prinos je izasao na 6030kg/ha, jer Apilco i Avenu su bile za probu na malim parcelama, tako da nisu mogle uticati nesto na bolji prosek.
Sledeca rabota ponovo od jeseni :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Danas Avenija ponovo...sitne parcele,lagana zemlja koja nije bas za psenicu...oko 3700 kg/kj,vlaga 13,5...hektolitar 73...
 
Ми смо нашу отањали пре који дан...просечан принос је нешто преко 4т/кј...било је њува са већим приносом, сли је било и њива са мањим...све у свему Басилио и Целуле су ту раме уз раме по приносу...зависило је углавном од тога колико је покисла која парцела у датом моменту...

И наравно моје лапрдање док се радило...Басилио...
 
Данас био комшија каже терао пшеницу на селектор пола, пола испало срећа па је оставио више жита кући.
 
Kakva su vam iskustva sa zefirom,vredi li cemu?
Slabo se spominje.
Razmišljam da ga ostavim za seme.
Ove godine ga prvi put sejao i iako je zrno jako sitno na 3/4kj dao oko 3700kg.
 
Nazad
Vrh