Pšenica 2021-2022

Ima brojčanik na sebi i broji 1,2,3...
 
Jednostavno je.Kod mene 8 baterija daju metar širine, samo pustim da seje po betonu ili zemlji da se vide izbačena zrna.Posle zabeležim jedan dužni metar, izbrojim zrna izbačena iz dve baterije da bih uzeo prosek, dobijeni broj pomnožim sa 8 i to je broj isejanih zrna po m2.Za svaku sortu pšenice imate podatak o potrebnom broju isejanih zrna po m2 i dalje je čarolija.
 
@Matic koliko miliona zrna sejes na hektar. Ja merio anapurnu svoju iz kosa, masa 1000 zrna je oko 45 grama znaci za 5miliona biljaka koje gadjam treba 225 kg. Ja sejem 250 kg. Neka se nadje. Iskalibriram sejalicu i gas 15 km/h

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
A kako ako neko seme lakše curi, zbog farbe bolje klizi? Isto tako sa hl masom, različito curi sa 72 i sa 82... Po mom mišljenju, tačan broj isejanih zrna možeš imati samo po principu kukuruznih sejalica gde imaš ploču na koju se hvata po jedno zrno i menjač gde ćeš podesiti razmak od zrna do zrna. Ove žitne sejalice gde to sve curi na rupu pa koliko valjak zahvati, pa još ako je malo grublja priprema i sejalica štrucka iscuri tu još više...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Једном у години се сеје и зато не треба журити.
 
@Matic
Koliko izadje ta setvena norma u kg u proseku za tih 430-480k setvenih, ako si u tom opsegu setvenih. I pitanje da li je u praksi bolja plica ili dublja setva naravno srazmerno kolicini setvenih


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Cekam da stane kisa pa se nadam za 4-5 dana da se udje u pripremu, mnogo je palo. Od semena ide trecina apilka, trecina alkantare ( trijerisana) i trecina avenue semenske. Za djubrenje oko 200kg 16ce i to je to. Prisle godine apilko za nijansu bolja od alkantare i avenua
 
Pšenica ove godine samo na 2 kj i to bez grama veštaka, prskanja, prihrane pa koliko bude biće.Avenu sejemo za par dana. Posejem i gledamo je u junu
 
Danas završio moju
Basmati 145kg/kj
a4d16f84bf78784cba6145783e3c6ac8.jpg
 
Kiraj ima li slike ovog grudobrana od spreda?
Ove godine tanjirao prvi put a nema grudobran, nisam postojeći preradio, pa da vidim ovaj drveni.
 
Nazad
Vrh