Pšenica 2021-2022

Neminovno je da smo svi imali deficit vlage, samo što su neki od nas, da ne kažem od vas baš nagrabusili.... Jbg, ne naslađujem se I ne likujem, al ko je nagrabusili kao Arkadije na primer ima sva prava da bude ogorčen, uz naznaku da niko od nas tu nije kriv... Ja neću pametovati o agrotehničkim merama, jer na kišu ne utičemo mi...
 
Ajde i od mene jedna usputna,ne znam odakle joj snage.Ruka je od konjine a cipela je 45 ,"uski model".
Apilko je u pitanju,kakvo je stanje na terenu bolje da ćutim da li sam zadovoljan.
https://ibb.co/5Wy56sH]
[/URL]
IMG-20220601-095852.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220601-095845.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220601-095837.jpg
[/URL]
[/URL]
IMG-20220601-095829.jpg
[/URL][/url]
 
Stigli rezultati klasa sa analize u pitanju je spetoriaza,nema je u nekom velikom procentu na 10% klasova i 1-2 zrna sada lepo nisam pametan da li da ga prskam opet. Preporuka je Olimp (koji sam koristio u prvom tretmanu) i tiofanmetil (koji sam koristio u drugom tretmanu)...
 
Stigli rezultati klasa sa analize u pitanju je spetoriaza,nema je u nekom velikom procentu na 10% klasova i 1-2 zrna sada lepo nisam pametan da li da ga prskam opet. Preporuka je Olimp (koji sam koristio u prvom tretmanu) i tiofanmetil (koji sam koristio u drugom tretmanu)...
Mislim da ces samo baciti pare,ne mozes tu nista da uradis.
 
Evo na jednoj njivi kod mene, seme original solehio, zasticeno Yuntom, zimus stojala voda na nekim mestima, a sa proleca jako slabo kise(titelski rit), odradjene sve zastite na vreme i po ps, i pojavi se ovo. Ima ga uglavnom gde je stojala voda, pricao sam sa 2 zastitara jedan kaze fizarijum, drugi posledica od stenice i leme, a leme je bilo malo i ja sam sacekao mozda par dana da procveta psenica. Savete sam dobio da ne diram nista jer pomoći nema, sta mu bog da https://ibb.co/zFR9J0Y
 
Kod mene se uglavnom javlja sporadično po parcelama pa nema mnogo štete ili je ista zanemariva pa ti ne znam dati tačan odgovor.
 
Pa kod mene je ima samo na toj parceli, i zaboravio sam reci pred usev psenica, jel repica nije nikla pa pretanjirana bila i pre vukao ponovo psenicu
 
Nazad
Vrh