Pšenica 2021-2022

Neka prekoci malo od 3t po kj

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nije samo neuzina na takvom nivou sa prinosima.
Kod nas pre kolko godina u zadrugu stigao nov džondir nešto oko 280 konja. Vukao 4 brazde u oranju pa posle 3 meseca procureo. Dolazili su direkt iz fabrike da vide kakva je to zemlja što je orana, pošto prvi put se desilo to što se desilo sa ovim traktorom kod nas.
Eto toliko o kvalitetu zemlje kod nas, a takvi su i prinosi.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Jednostavno postoje atari gde si prinuđen da rotiraš strnine i suncokret jer drugo ne možeš i ne smeš da seješ.Tako je kod nas koji obrađujemo zemlju u Donjem Sremu a imamo tu čast da se družimo sa njenim veličanstvom slatinom i pošašću u vidu divljih svinja koje prave ogromne štete u usevima kukuruza.
 
Jednostavno postoje atari gde si prinuđen da rotiraš strnine i suncokret jer drugo ne možeš i ne smeš da seješ.Tako je kod nas koji obrađujemo zemlju u Donjem Sremu a imamo tu čast da se družimo sa njenim veličanstvom slatinom i pošašću u vidu divljih svinja koje prave ogromne štete u usevima kukuruza.
Idite u lovce, pa kada opravite kulenove od divljih svinja ima da se naplate pare i dometne razlika u gubitku prinosa :haha:
 
Nemoguće je smanjiti populaciju, ima ih toliko da i u selo dolaze.Ako nećeš da se boriš sa vetrenjačama moraš da seješ ono što ne diraju a šteta je jer tu ima i izuzetno lepe zemlje ali bolje sprečiti nego lečiti.
 
Samo paljenje oko njiva. Meni su proletos pravile stetu po suncokretu jer je parcela bas vukojebina, u samom spicu gde se Karas uliva u kanal DTD, upalio sam par guma oko njive i nisu se vise vracale.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Kada spominje isplativosti ratarskih kultura .Do pre par godina pšenica nam je bila najsigurnija pa suncokret.U zadnje 4 godine smo loši sa prosečnim prinosom pšenice.
2019 nas polupa led a zadnje tri godine suša.Uglavnom je visoka zemlja ,predusev suncukret .Rezerve vlage nema a zakasne majske kiše i imamo solidan podbačaj .Zadnja 2-3 dana pre ovog zahlađenja,su baš bila vruća .Većina naših pšenica je "izgorela".Zeleno je pola zastavičara (negde i ceo) , stablo i vlat.
Koliko će naliti ??????
 
Jednostavno postoje atari gde si prinuđen da rotiraš strnine i suncokret jer drugo ne možeš i ne smeš da seješ.Tako je kod nas koji obrađujemo zemlju u Donjem Sremu a imamo tu čast da se družimo sa njenim veličanstvom slatinom i pošašću u vidu divljih svinja koje prave ogromne štete u usevima kukuruza.
Meni burlaju u suncokretu, interesantno ne dira suncokret već između redova.Prskao sam sumporom e sad dal I'm se to ne sviđa ko će ga znati
 
Po meni duett ultra i slični preparati nisu za zaštitu klasa. Dugo sam koristio osiris, a pre njega prosaro. Ove godine probamo sa revycare. Za sad se dobro pokazao.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam pripremio revycare ali kad sam video kakva je situacija sa padavinama uzeo sam olimp pa sa njime isao i neke koktele aminokiselina i to je to
 
Slikaću ovih dana gde je urađen slučajni ogled ,cela parcela T 2 je rađen mistik pro na Apilku i posle par dana ostalo mi u prskalici Reviker sa druge njive koja je deli 100 m ali tamo Solenzar kasnije cvetao i uradim T3 na delu parcele sa Apilkom taj ostatak hemije .Sad su ta dva prohoda vidljivo zelenija da su me komšije pitale da li sam mešao sorte.
 
Kod nas ovakve pšenice NEMA....svi ste kukali za kisom i dobi a nas promašio, sve požutelo i jedva ima zelenkasti list! Slikaću pa da se ježite!!!
 
Nazad
Vrh