Pšenica 2021-2022

Prvi put Olimp drugi put Exotra plus kad je bilo nekih 50% cveta.
 
Smukov gde si ubrao na uvratinama ili u sredini, ima dosta? Bilo kod Marka Osirisa po 3000 i nesto, mnogo bolji od dueta i eskorte

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Eskorta i eskorta plus se ukidaju ukoliko sam dobro upoznat sa situacijom....tako da sledece godine bice ono sto je ostalo od ove na stanju...verovatno ide nesto novo u prodaju
 
Mislim da smo zadnju kisu imali sredinom aprila pa sad za vikend. Susno vreme a fuzarijuma vidjam sve vise, mada dosta ljudi nije ni radilo tretman jer su mislili da nema potrebe, suša je..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Za fuzarijum treba kise poprilicno.
Otprilike min 2mm dnevno i to redovno ...Tako da od fuzarijuma tu nema nista moguce da sunneki insekti doveli do neke zaraze ali garantujem da cento biti mali intenzitet.
 
@slobapatrola
U petak kad sam obilazio u tragovima od točkova paleži svaki 7-8 klas, bas se pitao sta bi bilo da nisam prskao. Mozda u redjim psenicama ne bi bilo nista ali u gustim..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Tretirao sam sa laidir-om i 2 puta fastakom i opet je ima.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Kod mene je sad krajem maja palo ukupno 17l. Valjda ce je biti jos toliko. To bi taman bilo da se zrno lepo nalije. Ali isto tako koliko je dobro da padne kisa dobro je i da posle ne budu one visoke temp pa da zrno naglo sazri. To je da kazem idealno noooo nije do nas. Ako padne jos koja kisa bice to jako dobro.
 
Mozda ce naliti ,to sto je ostalo od klasova i gde nije zastavicar izgoreo.Na slabijoj zemlji klasovi su sitni,nikakvi ,retki,negde ni nema psenice viroza ih odnela u tri lepe.
 
Pšenica koja je izdržala daće neki prosečan rod....ja se nadam od 2500 do 3000.
Nego kakav vam je plan sa prodajom ,lagerom itd?
 
3t po kj ? ,jel sigurno susa kod vas :D?.Maltene tih 3t po kj je za dobar deo naseg atara prinos u idealnim godinama.
Treba cekati 100 din po kg,bice jednog dana.
 
Nazad
Vrh